Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. 
Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

História klubu

Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

V záplave nemeckých a maďarských klubov v ére rakúsko-uhorskej monarchie neexistoval nijaký slovenský telovýchovný alebo športový spolok.

1919

V roku 1921 sa rozhodlo, že sa uskutočnia prvé futbalové majstrovstvá ČSR. Pre bratislavský klub to bola veľká výzva a výbor robil všetko, aby jeho futbalové mužstvo vystupovalo v šampionáte dôstojne a čo najdlhšie.

1921

Rok 1925 ostane v histórii česko-slovenského futbalu významným medzníkom. Do praxe uviedli pravidelné a dlhodobé súťaže.

1925

V roku 1929 nastúpili Bratislavčania proti víťazovi Anglického pohára 1924 a majstrovi Anglicka 1927. Dobrá povesť Newcastle predchádzala aj z prvých zápasov jeho európskeho turné: v Miláne nad Ambrosianou (dnešný Inter) 1:0 a 2:1.

1929

Žičlivá domáca petržalská pôda V roku 1927 Bratislavčanom žreb mimoriadne prial. Začali a až do konca vítali a porážali súperov na vlastnom ihrisku v Petržalke.

1927

Na listinu reprezentantov ČSR sa v roku 1932 zapísal ďalší Bratislavčan Štefan Čambal, ktorý už onedlho bol kľúčovou postavou mužstva ČSR na majstrovstvách sveta v roku 1934 v Taliansku, kde mu na hruď zavesili striebornú medailu!

1932

Slovan hrával v Petržalke V Bratislave bolo tradíciou, že takmer všetky športové aktivity sa konali v Petržalke za Dunajom. Preto sa v Petržalke až na pár výnimiek zriaďovali všetky športové ihriská.

1939

Prvý ročník slovenskej ligy 1939/40 charakterizoval duel ŠK Bratislava – AC Považská Bystrica (podľa nariadenia Slovenskej ústrednej športovej rady SÚŠR, ktorá vznikla 7. marca 1939 ako vrcholná slovenská športová organizácia, museli z názvov klubov do konca jarnej súťaže vypustiť cudzie mená a tým v Považskej Bystrici bolo „Sparta“, aj tak sa jej vymazanie oddialilo).

1940

Príťažlivého súpera pozval ŠK Bratislava na prvý zápas na budúcom veľkolepom štadióne 27. októbra 1940 na Tehelné pole – berlínsku Herthu.

1940

Druhý ročník Slovenskej ligy 1940/41 charakterizoval duel ŠK Bratislava – FC Vrútky o primát. Oproti predchádzajúcemu duelu ŠK Bratislava – AC Považská Bystrica bol dramatickejší, i keď tentoraz z jesennej tabuľky vychádzali Bratislavčania do jarnej odvety aspoň s jednobodovým náskokom pred najväčším súperom.

1941

Od čias Štefana Priboja, ktorý priviedol belasých medzi česko-slovenskú amatérsku elitu, trénovali bratislavskémužstvo zahraniční tréneri. Najkvalitnejšiu prácu odviedol budapeštiansky József Csibi Braun.

1942

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.