Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. 
Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

História klubu

Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

Nie je to lichotivé konštatovanie, že Slovan nebol desať rokov v Slovenskej lige majstrom a dokonca z nej aj vypadol. Vôbec to nezodpovedalo jeho tradícii a postaveniu v čs.

2009

Sezóna 2010/2011 bola pre belasé farby mimoriadne úspešná. Opäť sme totiž prepisovali historické zápisy.

2011

Úvod sezóny 2012/2013 nebol pre Slovan práve ukážkovým a veľmi rýchlo sa to prejavilo aj v zmene na trénerskom poste. Slovanisti napriek veľkej snahe i investíciám vypadli už v 2.

2012

Úvod sezóny nevyšiel slovanistom podľa očakávaní ani v ročníku 2013/2014 a po treťom kole opustil trénerskú lavičku aj Samuel Slovák. Predchádzalo tomu neúspešné vystúpenie v druhom predkole Ligy majstrov, kde belasí doma vyhrali nad Ludogorcom Razgrad 2:1, no v odvete podľahli vysoko 0:3.

2013

Slávnostným poklepaním základného kameňa sa oficiálne začala výstavba štadióna na Tehelnom poli. Na Tehelnom poli vyrastie štadión s kapacitou 22 500 divákov, ktorý bude spĺňať kritériá kategórie UEFA 4. Predpokladaný termín dokončenia je do konca roka 2018. Dnes sa slávnostným poklepaním základného kameňa oficiálne zahájila jeho výstavba.

2016

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.