Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. 
Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

História klubu

Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

Nový štadión na Tehelnom poli bol slávnostne otvorený 3. marca 2019.

2019

Presne 3. mája 2019 oslavuje najúspešnejší slovenský klub významné jubileum. Presne pred 100 rokmi sa začal v Bratislave písať nevšedný príbeh.

2019

Fanúšikovia dali celej Bratislave na známosť, že Slovan dnes oslavuje sté narodeniny. Tretí májový deň roka 2019 sa skutočne vryje do pamäti každého človeka s belasým srdcom. Fanúšikovia Slovana Bratislava pripravili nevídanú choreografiu, keď pozdĺž nábrežia na bratislavskej strane cez podhradie až na Bratislavský hrad vytvorili reťaz s bengálskymi ohňami.

2019

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.