Štadión Tehelné pole

Kapacita: 22 500 miest 
Adresa: Viktora Tegelhoffa 4, Bratislava
Otvorenie: 2019 

Futbalový štadión na Tehelnom poli je najmodernejší a technologicky najvyspelejší štadión v strednej Európe. Svojím vybavením a možnosťami ponúka maximálny komfort a zážitok pre všetky kategórie náročností návštevníkov. Tento štadión je dlho očakávaným reprezentatívnym stánkom pre športovo-kultúrne podujatia futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava, obyvateľov mesta Bratislavy a celého Slovenska, ktorý už stihol zaujať množstvo zahraničných návštevníkov. Otvorený bol dňa 3. marca 2019 zápasom ŠK Slovan Bratislava – FC Spartaku Trnava 2:0. Kapacita štadióna 22500 miest na sedenie bola zaplnená do posledného miesta, čím bol vytvorený nový historický rekord v najvyššej návštevnosti slovenskej futbalovej lige. Tehelné pole je certifikovaným štadiónom kategórie UEFA 4.

Najmodernejší  a „najzelenší“  štadión v strednej Európe
 • Architektúra

Oblúková konštrukcia je potiahnutá bielou membránou s nasvietením z troch strán a hliníkovou konštrukciou zo štvrtej strany. Všetky tribúny a miesta na sedenie sú prekryté po posledný rad. Tribúny svojim sklonom, výškou a nasvietením vytvárajú výnimočný priestorový zážitok pre diváka. Diváci si počas skúšobnej prevádzky pochvaľovali práve pocit „ihriska ako na dlani“, keďže to je najbližšie možné prípustné podľa parametrov  UEFA. 

Súčasťou komplexu je aj podzemné parkovanie pre 1000 áut a 11 000m2 priľahlej multifunkčnej plochy.

Kapacita štadióna je 22500 miest na sedenie, spôsob namontovania sedačiek umožňuje v prípade požiadaviek usporiadateľa akcií upravovať ich rozmiestnenie.

Štadión je užívateľsky friendly. Navigácia na každé jedno sedadlo ako aj cesta von zo štadióna je prehľadná. Návštevníci na štadióne vedia byť evakuovaný do 5 minút. 

 • Najzelenší štadión v Európe

Takmer 50% vyrobeného tepla a chladu pochádza z obnoviteľných zdrojov. Základná použitá technológia je systém  tepelných čerpadiel voda/voda. Napríklad  počas letného obdobia, kedy sa chladí, sa odbúrané teplo využíva napríklad na výrobu teplej úžitkovej vody, ktorej výroba je teda úplne zadarmo. Štandardné systémy musia túto odpadnú energiu, ktorú štadión využíva ďalej, odbúrať v plnom rozsahu.  Dažďová voda sa napríklad využíva na splachovanie, či polievanie trávnika.

Dodávateľ sa zároveň zaviazal, garantovať na 20 rokov cenu energií, pričom súčasná cena tepla je na úrovni 70% ceny obdobných dodávateľov.

Momentálne sme vo svete nenašli tak veľký projekt s takým vysokým percentom obnoviteľných zdrojov.

 • Multifunkčný štadión

Štadión je svojou konštrukciou prispôsobený aj na organizovanie kultúrnych podujatí. Ako jeden z mála na svete umožňuje prechod kamiónom cez vnútornú plochu a zjednodušuje tak manipuláciu produkcie.  Priestory štadióna umožňujú usporadúvanie konferencií až pre 2000 ľudí. Štadión už prešiel v skúšobnej prevádzke športovými , kultúrnymi aj spoločenskými akciami a je pripravený na ďalšie výzvy a plnú prevádzku.

 • Osvetlenie

LED technológia najnovšej generácie spĺňa najvyššie požiadavky UEFA, ktorá tak vychádza v ústrety televíznemu vysielaniu v ultra vysokom rozlíšení a možnosti super spomalenia opakovaných záberov. Takýto typ osvetlenia je schopný cez rôzne svetelné efekty  pozdvihnúť emócie z diania na štadióne na úplne inú úroveň. Televízne kamery budú môcť zachytiť  aj tie najmenšie gestá a emócie hráčov, či fanúšikov a preniesť tak túto atmosféru pred televízne obrazovky.

Každé jedno svetlo je ovládateľné samostatne a umožňuje spolu s hudbou vytvárať rôzne svetelné scény.

Štadión je možné osvetľovať aj z vonkajšej časti na perforovanú plachtu, čo pomáha dotvárať atmosféru.

 • Réžia

Jediný štadión v strednej Európe, ktorý umožňuje z jedného počítača ovládať celú réžiu štadióna. Na iných štadiónoch na obsluhu réžie slúži viacero pracovísk a viacero miestností. Náš systém režisérovi umožňuje pripravovať grafiku na mieru priamo v čase  na mieste. Vie, z jedného počítača obsluhovať Led plochy na hracej ploche a tribúne, veľkoplošné obrazovky, IPTV (miestna televízia), ale aj turnikety či parkovací systém.  

 • Face recognition systém (biometria)

Umožňuje vytvorenie databázy nežiaducich osôb

 • Najmodernejší kamerový systém AVIGILON (najvyšší štandard)

Spolu s face recognition umožňuje presne lokalizovať konkrétnu osobu. Čo v praxi znamená, že osobu po prejdení turniketmi uloží do databázy a spáruje s jej pohybom na štadióne.

 • IPTV

Sledovať dianie na štadióne sa dá aj pred bufetmi. Na štadióne sa v komunikačných priestoroch nachádzajú stovky televízorov, ktoré vysielajú to, čo sa aktuálne na štadióne deje. Zároveň však technológia umožňuje vysielať na každom zariadení iný obsah.

 • Multimédia

Možnosť pozerania spomalených záberov z rôznych uhlov kamier, live prenos, či prezeranie zápasov z archívu. Toto bude súčasťou aj pripravovanej aplikácie, ktorá bude prístupná na štadióne.

 • Jedna kartička

Alebo cashless systém. Kartička však okrem platenia v bufete bude slúžiť aj ako vstupenka,  kľúč do skyboxu, na zaplatenie parkovania, či prechod cez rôzne vnútorné komunikácie.

 • VIP zóna a SKYBOXY

Luxusné prémiové miesta predovšetkým určené pre náročného klienta, ktorý si želá sledovať podujatia na novom štadióne z priestorov ponúkajúcich komfortné prostredie vrátane pridanej hodnoty v podobe gastronomických služieb. Na štadióne je k dispozícii 42 skyboxov, VIP zóna s kapacitou 900 miest a jedna prezidentská lóža.

 • Unikátne konferenčné priestory aj pre sluchovo postihnutých

V konferenčných priestoroch sú implementované najnovšie video, audio a konferenčné technológie. Video a audio systém je distribuovaný cez digitálne programovateľné distribučné matice. Premietaný obraz je na veľké plátna prostredníctvom 2 laserových projektorov, ako i distribuovaný po priestore cez náhľadové veľkoplošné LCD monitory. Zvukový systém zahŕňa prenosné bezdrôtové mikrofóny, ako i najnovší digitálny konferenčný systém s implementáciou tlmočníckeho systému pre 4+1 jazykov. V sále si môžu účastníci pomocou prenosných prijímačov personálne voliť jeden z piatich jazykov na vlastné slúchadlá. Systém má po sále distribuované prípojné profesionálne audio distribučné body pre pripojenie novinárov, prenosových vozov a médií.

Veľkou novinkou na Slovenskom trhu je aj implementácia štandardu prenosu pre sluchovo postihnutých formou magnetickej slučky, ktorá pomáha sluchovo postihnutým prenášať signál priamo do slúchadiel.

Do systému je možné priviesť lokálne zdroje signálu, ako i zdroje z priestorov štadióna cez jeho réžiu.

Systém je ovládaný ako jeden celok prostredníctvom dotykových panelov so zabezpečeným prístupom.

 • História Tehelného poľa

Tehelné pole je situované v lokalite, ktorá patrí športu. Pôvodné ihrisko, na ktorom zažíval Slovan ako aj reprezentácia svoje nezabudnuteľné športové momenty je otočené o 90 stupňov, a to z dôvodu, že brankárom svietilo pri západe slnko rovno do očí. Zaujímavosťou je, že betónová drť z pôvodného Tehelného pola je v základoch nového Tehelného pola. Všetci športoví nadšenci dúfajú, že tým bude pokračovať nová „história“. Záujem o futbal bol evidentný aj u novej nastupujúcej generácie fanúšikov na zápase skupinovej fázy s Wolverhamptonom.

 • Lokalita

Výborná dostupnosť autom aj MHD zo všetkých smerov.

 • Multifunkčné ihrisko Kalinčiakova

Súčasťou projektu je aj vybudovanie dvoch multifunkčných ihrísk na ZŠ Kalinčiakova

 • Na štadión Tehelné pole sa chodia inšpirovať aj z iných klubov ako napríklad z Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, či Sparta Praha .

Mapka štadióna

 

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.