Štadión Pasienky

Názov štadióna: Pasienky, Bratislava

Kapacita: 11 591 miest (všetky na sedenie)

Rozmery hracej plochy: 105 m x 68 m

Adresa štadióna: Junácka 10, 831 04 Bratislava

Súčasný štadión ŠK Slovan sa nachádza v príjemnej lokalite mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. Táto lokalita v hlavnom meste Slovenska historicky vždy patrila športu a oddychu. V bezprostrednej blízkosti štadióna sa nachádza jazero Kuchajda i plaváreň Pasienky.

Štadión Pasienky bol postavený v roku 1962 a postupne prešiel viacerými modernizáciami. Dnes sú na Pasienkoch všetky miesta na sedenie, je osadený kamerový systém a štadión spĺňa kritériá UEFA na medzinárodné zápasy.  

Medzi najvýznamnejšie podujatia, ktoré sa na Pasienkoch uskutočnili, môžeme zaradiť finálový turnaj majstrovstiev Európy do 21 rokov v roku 2000 či zápasy skupinovej fázy Európskej ligy, ktoré tu odohral ŠK Slovan v sezónach 2011/12 a 2014/15.

Celý areál štadióna ponúka jedno z najlepších futbalových zázemí na Slovensku. Na Pasienkoch má prvé mužstvo i mládež Slovana k dispozícii hlavné ihrisko, päť trávnatých tréningových ihrísk a jedno ihrisko s umelou trávou a osvetlením.

Na tomto štadióne hráva svoje domáce zápasy prvé mužstvo ŠK Slovan a taktiež žiacke i prípravkárske výbery. Okrem futbalových zápasov sa na Pasienkoch v posledných rokoch uskutočnili viaceré významné kultúrne podujatia, napr. koncert skupiny Depeche Mode.

Neprehliadnite

Opäť o krok bližšie. Stavebné práce na novom Tehelnom poli pokračujú v rýchlom slede, po osadení sedadiel sa začína s prácami na hracej ploche.
Róbert Mak je jednou z hviezd, ktoré svoju kariéru začali práve na Tehelnom poli. Slovenský reprezentant robil v Slovane prvé futbalové kroky a v belasom prešiel prípravkami i žiackymi kategóriami. Dodnes v dobrom spomína na Slovan a má sen si raz zahrať za najúspešnejší slovenský klub na Tehelnom poli...
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy 2018/19 FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.