Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. 
Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

História klubu

Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

Veci sa začali v roku 1948 komplikovať po získaní jesenného ligového primátu. Z nejasných dôvodov necestoval na zájazd do Turecka Ladislav Kubala.

1948

Rok 1948 nepriniesol na Tehelné pole spokojnosť. Skôr naopak, veď desiate miesto po jeseni belasému mužstvu vôbec nepristalo.

1949

Zdalo sa, že všetko mohlo pokračovať ako roku v 1949,veď sa tak veľa nezmenilo, základná jedenástka by sa dala postaviť z výborných hráčov. Nebolo to však celkom tak.

1950

Získať titul majstra ČSR do tretice, to je už problém aj pre veľké mužstvá. Rokmi sa totiž vytráca nadšenie, samozrejme pribúdajú roky, najmä starší hráči odchádzajú, káder treba doplňovať.

1951

Roky bežali, NV Bratislava bol druhý, deviaty a piaty, až sa začal opäť uchádzať o titul. Mal to byť už štvrtý v tejto decénii, od roku 1953 už pod menom Slovan.

1955

Ani keby sa bolo doteraz pátralo, prečo bol ten rok v lige taký neúspešný, neprišli by sme na to. Niekedy sa to v športe stáva, ako hovoria hráči: to tam nepadá.

1959

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.