Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. 
Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

História klubu

Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

Na začiatku roka 1992 ešte nikto nevedel, že to bude posledný, 63. ročník federálnej ligy.

1993

Po vzniku samostatnej Slovenskej republiky nemal futbal nijakú prestávku. Len čo sa dohrala federálna liga, už bežali prípravy na slovenskú, ktorá sa začala 14.

1994

Hralo sa ako v prvom ročníku, no podstatnou zmenou bolo, že za víťazstvá sa začali dávať tri body, za remízu jeden, za prehru nič. Slovan titul obhájil a zvíťazil s ešte väčším rozdielom – 20 bodov! Jeho bilancia v konečnej tabuľke: 32 21 9 2 63:25 72.

1995

V Slovenskej futbalovej lige bol Slovan stále neohrozený, hoci v ňom a okolo neho bol veľký pohyb a zmeny. Boli to také roky.

1996

Po dvojročnom váhaní, chybách v riadení i slabšej hre nekvalitného kádra sa opäť zablýskalo na lepšie časy zásluhou SPP a jeho šéfa J. Duckého, ktorý sa stal predsedom Slovana.

1999

Na 9. ročník 2001/2002 nebude v dobrom spomínať ani Slovensko, ani Slovan.

2002

Slovan už raz z ligy vypadol (1985 – 1988), ale vtedy sa hrala federálna súťaž a konkurencia bola minimálne o sto percent silnejšia. Aj vtedy to bol pre naše mužstvo krach.

2004

V roku 2006 sa hlavné úlohy, finančné a materiálne starosti síce vyriešili, naďalej však bolo treba hľadať schopných investorov a reklamných partnerov. Slovanu sa to nedarilo už dva roky, hoci v iných kluboch, v Artmedii, Žiline, Dukle B.

2006

Nie je to lichotivé konštatovanie, že Slovan nebol desať rokov v Slovenskej lige majstrom a dokonca z nej aj vypadol. Vôbec to nezodpovedalo jeho tradícii a postaveniu v čs.

2009

Sezóna 2010/2011 bola pre belasé farby mimoriadne úspešná. Opäť sme totiž prepisovali historické zápisy.

2011

Úvod sezóny 2012/2013 nebol pre Slovan práve ukážkovým a veľmi rýchlo sa to prejavilo aj v zmene na trénerskom poste. Slovanisti napriek veľkej snahe i investíciám vypadli už v 2.

2012

Úvod sezóny nevyšiel slovanistom podľa očakávaní ani v ročníku 2013/2014 a po treťom kole opustil trénerskú lavičku aj Samuel Slovák. Predchádzalo tomu neúspešné vystúpenie v druhom predkole Ligy majstrov, kde belasí doma vyhrali nad Ludogorcom Razgrad 2:1, no v odvete podľahli vysoko 0:3.

2013

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.