Úvod Klub História 2019 nové Tehelné pole - súčasnosť - Nevídanou šou v podaní fanúšikov

Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. 
Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

História klubu

Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

2019 Nevídanou šou v podaní fanúšikov

Fanúšikovia dali celej Bratislave na známosť, že Slovan dnes oslavuje sté narodeniny.

Tretí májový deň roka 2019 sa skutočne vryje do pamäti každého človeka s belasým srdcom. Fanúšikovia Slovana Bratislava pripravili nevídanú choreografiu, keď pozdĺž nábrežia na bratislavskej strane cez podhradie až na Bratislavský hrad vytvorili reťaz s bengálskymi ohňami. Atmosféru ešte umocnili belasé lasery z UFA na Moste SNP.

 

ŠK Slovan sa pripojil k iniciatíve fanúšikov. Na Bratislavský hrad, kde sa končila reťaz fanúšikov s bengálskymi ohňami, prišli všetci hráči z kádra prvého tímu a realizačný tím.

Na celej choreografii a oslavách v meste sa podieľalo takmer 1500 fanúšikov, odpálilo sa cez 800 bengálskych ohňov a 300 stroboskopov.

„V mene klubu sa chcem poďakovať našim fanúšikom za to, aký nevšedný zážitok pripravili nám i celej Bratislave. Vznikla úžasná myšlienka, ktorá si určite vyžiadala množstvo práce a príprav, výsledok ste však videli sami, bola to jednoducho nádhera a dôstojná oslava našich dnešných stých narodenín. Bratislava dnes doslova ožila našou storočnicou, z čoho sa veľmi tešíme. Som rád, že máme takýchto skvelých fanúšikov a vážim si, že pripravili takúto nezabudnuteľnú oslavu,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Na Bratislavský hrad prišlo v piatok o deviatej hodine večer celé A-mužstvo spolu s realizačným tímom. Hráčom sa aktivita fanúšikov páčila a radi sa pridali k dnešným oslavám. „Chceme sa poďakovať fanúšikom za podporu, pripravili si nádhernú choreografiu. Dnešok vnímam ako veľký moment pre náš klub, keďže oslavujeme sté narodeniny. Som hrdý a poctený, že môžem hrať za Slovan Bratislava a rád by som vyjadril vďaku všetkým bývalým hráčom, trénerom či funkcionárom, bez ich práce by sme tu dnes neboli. Piatkový večer na hrade s fanúšikmi bol perfektný a veľmi príjemný,“ hovorí kapitán tímu Vasil Božikov.

Belasé lasery na reštaurácii UFO sa prvýkrát zablysli presne o 21:09. Symbolicky o 21:19 sa spustila reťaz bengálskych ohňov a stroboskopov, ktorá sa začínala na nábreží pri Starom meste a plynule pokračovala cez Most SNP cez podhradie až na hrad. „Myslím si, že fanúšikovia to mali výborne pripravené a zorganizované, pyrošou bola skvelá. Jednoducho taká oslava k stým narodeninám klubu, aká sa patrí. Som rád, že sme spolu s hráčmi boli dnes súčasťou historického okamihu a ďakujem našim priaznivcom za šou, ktorú si pripravili, “ povedal tréner Martin Ševela. 

Spomedzi hráčov si bengálsky oheň vzal Dominik Greif, ktorý si počínal až prekvapivo dobre. „Prvýkrát som držal bengál v ruke po návrate zo Žiliny, keď sme oslavovali titul. Vtedy mi na ruke ostala malá jazva, dnes som si dal väčší pozor, už som skúsenejší (úsmev). Vážim si, že môžem byť súčasťou generácie, ktorá zažíva storočnicu. Veľmi si ako hráči ceníme, že sme dnes mohli byť na hrade a že si fanúšikovia pre nás niečo také pripravili,“ povedal Dominik Greif.

Ešte raz, veľké ďakujeme fanúšikom za dnešný večer, klobúk dole!

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.