Úvod Správy Tehelné pole #11 Tehelné pole očami legiend: Marek Hamšík

#11 Tehelné pole očami legiend: Marek Hamšík

Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.

Keď som prišiel hrať za Slovan, tak som s viacerými spoluhráčmi doslova býval priamo v útrobách štadióna na Tehelnom poli. Tehelné pole malo pre mňa príchuť majstrovského titulu so starším dorastom a zažil som na ňom aj premiéru v A-mužstve belasých. Pravdaže som rád, že Slovan, ktorý považujem za najlepší klub na Slovensku s bohatou históriou, bude mať svoj nový a moderný štadión na Tehelnom poli. Snáď budem mať možnosť si na ňom raz zahrať.

Marek Hamšík vstúpil do sveta veľkého futbalu v Slovane Bratislava, v ktorom pôsobil od svojich štrnástich rokov. V doraste získal titul majstra Slovenska a za A-mužstvo odohral 6 zápasov, pričom raz sa strelecky presadil. Od roku 2004 pôsobil v zahraničí, najprv hral za taliansku Bresciu a od roku 2007 za SSC Neapol. V Neapole sa postupne stal kapitánom tímu a obrovskou osobnosťou, ktorú uznávajú fanúšikovia klubu i celoeurópska futbalová verejnosť. S Neapolom vyhral Taliansky pohár a viackrát bol blízko slávneho „Scudetta,“ ktoré je Marekovým veľkým cieľom. Je oporou slovenskej reprezentácie, s ktorou si zahral na MS 2010 i ME 2016.

SERIÁL TEHELNÉ POLE OČAMI LEGIEND PREDCHÁDZAJÚCE ČASTI: 

#1 Tehelné pole očami legiend: Alexander Vencel ml.

#2 Tehelné pole očami legiend: Marián Zeman

#3 Tehelné pole očami legiend: bratia Čapkovičovci

#4 Tehelné pole očami legiend: Róbert Mak

#5 Tehelné pole očami legiend: Tomáš Stúpala

#6 Tehelné pole očami legiend: Ján Švehlík

#7 Tehelné pole očami legiend: Samuel Slovák

#8 Tehelné pole očami legiend: Vladimír Kinder

#9 Tehelné pole očami legiend: Róbert Vittek

#10 Tehelné pole očami legiend: Szilárd Németh

Slovan TV
Aktuálne novinky
Klubová legenda Ján Švehlík dnes oslavuje svoje 69. narodeniny.
Vyjadrenie klubu k aktuálnym otázkam ohľadom prípadných transferov do kádra.
Prvý gól na novom Tehelnom poli bol doslova prenádherný. Akcia začala u Čavriča, pätička na Šporara a excelentné zakončenie Mohu.

Neprehliadnite

Prvý gól na novom Tehelnom poli bol doslova prenádherný. Akcia začala u Čavriča, pätička na Šporara a excelentné zakončenie Mohu.
Priamy prenos z dnešného prípravné zápasu medzi ŠK Slovan Bratislava a Sigmou Olomouc. Stretnutie sa hrá na novom štadióne na Tehelnom poli o 17.00 h.
Prinášame organizačné a bezpečnostné pokyny k prípravnému zápasu s Olomoucom.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2018 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.