Úvod Správy Tehelné pole #9 Tehelné pole očami legiend: Róbert Vittek

#9 Tehelné pole očami legiend: Róbert Vittek

Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.

Tehelné pole sú moje úspešné športové začiatky a mladosť. Pamätám si ako dnes, keď ma otec vzal prvýkrát na výber prípravky na Tehelné pole. Odvtedy vnímam Slovan ako veľký klub s bohatou históriou a dodnes zostáva v mojom srdci. Som veľmi rád, že Slovan sa opäť vráti domov na Tehelné pole a s ním sa určite vrátia aj fanúšikovia Slovana.

Róbert Vittek patrí medzi najvýraznejšie osobnosti novodobej histórie Slovana Bratislava. Rodený Bratislavčan už od prípraviek nosil belasý dres. Svoj prvý gól v najvyššej súťaži dal na jar 2000 pri víťazstve 3:0 nad Spartakom Trnava. Ešte ako 18-ročný mladík strelil v sezóne 2000/01 10 gólov, o rok neskôr 14 gólov a v sezóne 2002/03 dosiahol devätnásť presných zásahov. Jeho kvality neunikli pozornosti zahraničia a v roku 2003 prestúpil do nemeckého Norimbergu. Svojim gólmi potiahol tím do prvej Bundesligy. Skvele mu vyšiel ročník 2005/06, keď bol so 16 gólmi piatym najlepším strelcom najvyššej nemeckej súťaže. V roku 2006 získal ocenenie Futbalista roka, o rok neskôr sa s Norimbergom radoval zo zisku Nemeckého pohára. Následne hral za francúzsky Lille a v Turecku za Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BBSK.

Do Slovana Bratislava sa vrátil v roku 2013 a dvanástimi presnými zásahmi hneď prispel k zisku majstrovského titulu. Nezabudnuteľný ostane aj jeho vyrovnávajúci gól zo zápasu play-off Ligy majstrov s BATE Borisov z augusta 2014. V ročníku 2015/16 bol s osemnástimi gólmi najlepším strelcom belasých. V rokoch 2017 a 2018 sa so Slovanom tešil aj zo zisku Slovenského pohára.

Za Slovensko odohral 82 zápasov a strelil v nich 23 gólov. Stále je historicky najlepším strelcom slovenskej reprezentácie, dal o gól viac než Szilárd Németh a Marek Hamšík. Bol hrdinom Slovenska na MS 2010, kde zaznamenal štyri presné zásahy a v celkovom poradí kanonierov bol na delenej druhej priečke v spoločnosti Kloseho a Higuaína.

SERIÁL TEHELNÉ POLE OČAMI LEGIEND PREDCHÁDZAJÚCE ČASTI: 

#1 Tehelné pole očami legiend: Alexander Vencel ml.

#2 Tehelné pole očami legiend: Marián Zeman

#3 Tehelné pole očami legiend: bratia Čapkovičovci

#4 Tehelné pole očami legiend: Róbert Mak

#5 Tehelné pole očami legiend: Tomáš Stúpala

#6 Tehelné pole očami legiend: Ján Švehlík

#7 Tehelné pole očami legiend: Samuel Slovák

#8 Tehelné pole očami legiend: Vladimír Kinder

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď.
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.

Neprehliadnite

ŠK SLOVAN BRATISLAVA MAJSTER SLOVENSKA 2018/2019.
Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.