Úvod Správy Tehelné pole #2 Tehelné pole očami legiend: Marián Zeman

#2 Tehelné pole očami legiend: Marián Zeman

Spomienky Mariana Zemana na štadión Tehelné pole.

ŠK Slovan Bratislava pokračuje druhou časťou seriálu “Očami legiend”. Každý pondelok budeme prinášať pohľad jedného z bývalých hráčov Slovana a ich pocity a vzťah k Tehelnému polu. Ako druhého v poradí sme oslovili zástupcu mladšej generácie Mariana Zemana.

Tehelné pole je moje detstvo, sú to chvíle strávené s mojím otcom v hľadisku. Je to synonymum mladosti, veľkých snov, skvelej partie, životného elánu a najkrajších víťazstiev. Na novom štadióne chcem spolu s ďalšími fanúšikmi Slovana zažiť nezabudnuteľné chvíle eufórie a úspechu!


Marián Zeman je rodený Bratislavčan začínal s futbalom vo Vajnoroch, jeho talent si však čoskoro všimli v Slovane Bratislava, kde prešiel mládežníckymi výbermi a ako 18-ročný debutoval v prvom mužstve. V domácej lige odohral za belasých 63 zápasov, dal tri góly a je trojnásobným majstrom Slovenska. So Slovanom dvakrát vyhral Slovenský pohár a raz Superpohár. Vďaka výkonom v belasom sa dostal do zahraničia, hral v piatich rôznych krajinách – v Turecku za Istanbulspor, v Holandsku za Vitesse Arnhem, vo Švajčiarsku za Grashoppers Zürich, v Grécku za PAOK Solún a v Portugalsku za Beira Mar. Po pôsobení v zahraničí sa vrátil do Slovana Bratislava, avšak už v pozícii asistenta trénera. Asistoval Borisovi Kitkovi a neskôr aj Ladislavovi Peckovi v majstrovskej sezóne 2008/09.


SERIÁL TEHELNÉ POLE OČAMI LEGIEND PREDCHÁDZAJÚCE ČASTI: 

#1 Tehelné pole očami legiend: Alexander Vencel ml.

 

Foto: sport.aktuality.sk

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.
Tréningový zápas so Sereďou sa odohrá v piatok o 11:30.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.