Úvod Správy Tehelné pole #7 Tehelné pole očami legiend: Samuel Slovák

#7 Tehelné pole očami legiend: Samuel Slovák

Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.

Pri spomienke na Tehelné pole sa mi vybaví to, ako som tam ako chlapec prišiel prvýkrát. Kolos, obrovské ovály a veľká „nová“ tribúna. Najväčší štadión v Česko-Slovensku a keď bol zaplnený, zároveň aj najkrajším. Teším sa, že sa budeme môcť opäť vrátiť späť na Tehelné pole a verím, že s ním sa vrátia na Slovan aj fanúšikovia.

Samuel Slovák bol hráčom, ktorý fanúšikov zabával parádnymi kľučkami, nápaditými prihrávkami a nečakanými riešeniami herných situácií. Do Bratislavy prišiel z Nitry už ako trinásťročný a cez mládežnícke kategórie sa postupne prepracoval do prvého tímu. V sezónach 1994/95 a 1995/96 prispel k zisku dvoch majstrovských titulov. V roku 1997 odišiel do španielskeho CD Tenerife, kde okúsil aj slávnu La Ligu. Neskôr si vyskúšal angažmán v Slovane Liberec a nemeckom Norimbergu, kde pôsobil do roku 2006. S vizitkou skúseného hráča a 20-násobého slovenského reprezentanta sa vrátil domov – do Bratislavy na Tehelné pole. Okamžite sa stal jednou z líderských osobností Slovana Bratislava na ceste za návratom na niekdajšie pozície. Krásnym zadosťučinením jeho návratu do materského klubu bol zisk majstrovského titulu v sezóne 2008/09. S belasými následne ešte získal Slovenský pohár, v septembri 2010 však kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom ukončil aktívnu kariéru. Takmer okamžite však presedlal na pozíciu trénera. Od januára 2011 viedol našu juniorku a v lete 2012 sa presunul k prvému mužstvu belasých. V sezóne 2012/13 doviedol Slovan k zisku titulu i k víťazstvu v Slovenskom pohári. V súčasnosti sa venuje práci s mládežou na Slovenskom futbalovom zväze.
 
 
Slovan TV
Aktuálne novinky
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava (0:4).

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.