Úvod Správy Tehelné pole #10 Tehelné pole očami legiend: Szilárd Németh

#10 Tehelné pole očami legiend: Szilárd Németh

Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.

Teším sa, že rastie nový štadión na Tehelnom poli a už sa neviem dočkať, keď sa tam pôjdem prvýkrát pozrieť na futbal. Na Tehelné pole mám len tie najkrajšie spomienky. Najkrajšie spomienky sa mi zachovali na derby zápasy zo sezón 1995/96 a 1996/97, keď sme Trnavu doma zdolali 3:0 a 3:1, pričom v oboch zápasoch sa mi podarilo skórovať. Na Tehelné pole vtedy prišlo cez 22 000 divákov, atmosféra bola fantastická. Rovnako mi zostalo v pamäti, ako som na tomto štadióne v kvalifikačnom zápase dal gól proti Anglicku. Verím, že Slovan v najbližšom období pôjde len hore, že sa na Tehelné pole vrátia fanúšikovia a celému klubu sa bude len dariť.

Szilárd Németh patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti novodobej histórie slovenského futbalu. Od svojich pätnástich rokov pôsobil v Slovane Bratislava, kde si prvý raz zahral v najvyššej súťaži a prispel k zisku dvoch majstrovských titulov (1995, 1996). Neskôr sa ako jeden z prvých Slovákov presadil na Britských ostrovoch a v anglickom prvoligovom klube Middlesbrough strávil takmer šesť rokov. Németh dal za reprezentáciu 22 gólov a v tesnom závese za Róbertom Vittekom je spolu s Marekom Hamšíkom historicky druhým najlepším strelcom slovenského národného tímu. Niekdajší skvelý útočník už päť rokov pracuje v štruktúrach Slovana Bratislava, v súčasnosti je trénerom tímu U17, s ktorým v predchádzajúcej sezóne vyhral I. ligu mladšieho dorastu. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď.
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.

Neprehliadnite

ŠK SLOVAN BRATISLAVA MAJSTER SLOVENSKA 2018/2019.
Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.