Úvod Správy Fortuna liga Šesť pozitívnych okamihov roka 2020

Šesť pozitívnych okamihov roka 2020

Čo ešte priniesol rok 2020?

Aj keď rok 2020 bol z mnohých pohľadov neľahký, priniesol aj radostné a pozitívne okamihy. Našou snahou je prinášať vám pozitívne informácie a aspoň trochu vás rozptýliť od všadeprítomných správ o pandémii a jej dôsledkoch.

Aké najradostnejšie okamihy pre nás priniesol rok 2020? Prinášame chronologický prehľad.

1. Najväčší transfer v histórii Slovenska

Vo štvrtok 23. januára vo večerných hodinách definitívne „vybuchla“ prestupová bomba, o ktorej dlho písali portugalské i slovenské médiá. Andraž Šporar prestúpil zo Slovana Bratislava do Sportingu Lisabon. Slovan tým zrealizoval najväčší transfer v histórii Slovenska, celková transferová suma prevýšila 7 miliónov eur. Andraža Šporara získali belasí začiatkom roka 2018, slovinský útočník v belasom strelil celkom 60 gólov a pridal 17 asistencií. Celý transfer prebehol aj z pohľadu komunikácie vo veľmi pozitívnom duchu – klub poďakoval Andražovi, ten zase emotívnym statusom poďakoval Slovanu Bratislava a fanúšikom. A Andraž dodnes na diaľku sleduje výsledky belasých.

Viac sme o prestupe písali TU a TU.

2. Najúspešnejšie video v histórii slovenského futbalu?

V závere februára sme na tlačovej konferencii oficiálne predstavili Vladimíra Weissa ml. ako novú posilu belasých. Prvýkrát sme novú posilu predstavili formou tlačovej konferencie, čo si vyslúžilo pozitívne ohlasy zo strany fanúšikov i prítomných médií. Priamo na tlačovej konferencii malo premiéru video-predstavenie Vladimíra Weissa, ktoré v médiách získalo označenie aj ako najúspešnejšie video v histórii slovenského futbalu. Video má k dnešnému dňu len na YouTube cez 24 000 vzhliadnutí. Vladimír Weiss ml. vo viacerých zápasoch ukázal svoje nesporné futbalové kvality a my len veríme, že po operácii športového pruhu bude v novom roku stopercentne fit a v belasom drese naplno ukáže, čo na ihrisku dokáže.

3. Boj o dohratie súťaže

V priebehu marca a apríla sa futbalové dianie na celom svete s výnimkou Bieloruska zastavilo pre pandémiu. Kým v európskych krajinách už koncom apríla, resp. začiatkom mája stanovili termíny pre reštart sezóny 2019/20, na Slovensku sa začínalo čoraz hlasnejšie debatovať o zrušení ročníka. V takom prípade by sme boli bez futbalu minimálne do augusta. Belasí boli v osobe generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka ml. zástancami dohrania súťaže a viackrát verejne apelovali na to, aby sa liga predčasne nezrušila. Sezóna sa napokon dohrala aspoň skrátenou nadstavbou. Slovan bol zároveň jedným z prvých klubov, ktoré opäť slovami Ivana Kmotríka ml. otvoril tému diváckej kulisy na štadiónoch vo forme určitého percenta z celkovej kapacity. Vďaka tomu sme sa mohli v júli nakrátko vrátiť do „normálneho fungovania“ – šláger v Dunajskej Strede sledoval zaplnený štadión, a fanúšikovia mohli prísť aj na domáce duely s Michalovcami, Trnavou, či na finále pohára s Ružomberkom.

Viac sme o týchto témach písali TU a TU.

4. Ďalší titul a dokonca double

Prvýkrát od sezóny 2012/13 sme sa dočkali double. Písal sa 20. jún 2020, keď sme si triumfom 3:2 v Žiline (góly Bajrič, Ožbolt, Moha) zabezpečili 26. majstrovský titul v histórii klubu. O niečo neskôr, v stredu 4. júla 2020, sme vo finále Slovnaft Cup-u zdolali Ružomberok 1:0 po premenenej penalte Alena Ožbolta.

5. Stále citeľná fanúšikovská podpora

Len štyri jesenné zápasy sa odohrali s diváckou kulisou, pri ktorej mohlo byť zaplnených 50 % štadióna. Slovanisti takto vytvorili svojmu mužstvu domáce prostredie v Nitre, v Zlatých Moravciach i v Trenčíne. Aj keď od októbra zostali tribúny Tehelného poľa úplne prázdne, stále sme cítili, že ste s nami. Cítili sme, ako sme sa ako klub v náročnej situácii zomkli pred dôležitým zápasom v Dunajskej Strede, a spoločne sme tam vybojovali plusový bod za remízu 1:1. A aj vy ako fanúšikovia máte svoj podiel na tom, ako suverénne sme zvládli derby v Trnave. Tým, že ste hráčov štýlovo vyprevadili pri odchode z Bratislavy, ste opäť ukázali, že aj v tejto situácii stojíte pri Slovane. A to nás napĺňa optimizmom do roka 2021.

6. Krásny záver roka

Belasí uzavreli rok sériou šiestich víťazstiev, vďaka čomu zimujú na čele súťaže s päťbodovým náskokom na Dunajskú Stredu. Postupne sa začal prejavovať rukopis trénera Darka Milaniča, ktorý chce hrať priamočiarejšie a dynamickejšie. Potešili nielen víťazstvá, ale aj progres v hernom prejave. Belasí boli herne i výsledkovo suverénni v derby a pútavé predstavenie ponúkol posledný zápas roka so Žilinou. Bodka za rokom 2020 v podobe rozhodujúceho gólu Rafaela Rataa z nadstaveného času snáď predznamenáva úspešnejší rok 2021...

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.