Úvod Správy Fortuna liga Vďaka skoršej operácii stihne zimnú prípravu

Vďaka skoršej operácii stihne zimnú prípravu

Vladimír Weiss podstúpil operáciu športového pruhu.

V štyroch súťažných dueloch na prelome októbra a novembra bol v základnej zostave belasých a vrátil sa do reprezentácie. Tesne pred novembrovým reprezentačným zrazom si však privodil svalové zranenie, a odvtedy sme ho na trávniku nevideli. Vladimír Weiss je však pripravený vrátiť sa v plnej sile na štart zimnej prípravy.

Účastník MS 2010 i ME 2016 počas týždňa podstúpil operáciu športového pruhu. „Rovnakú operáciu som podstúpil aj v marci. Väčšinou sa však stáva, že ak je športový pruh len na jednej strane, tak sa po operácii vytvorí aj na druhej, čo bol práve môj prípad. Marcovou operáciou sme ten hlavný problém odstránili, no jeden menší vznikol. Pár mesiacov po operácii ma začala pobolievať druhá strana tela. Snažil som sa to vydržať. Vedel som, že v zime to budem musieť riešiť a zoperovať si športový pruh, ktorý mi vznikol na druhej strane tela. Chcel som však pomôcť chalanom na ihrisku a nechať si operáciu na zimnú prestávku,“ povedal Vladimír Weiss.

Keďže si začiatkom novembra privodil svalové zranenie, podstúpil operáciu už teraz. Vynechá síce zostávajúce jesenné duely, no bude pripravený naskočiť do zimnej prípravy, ktorá je pre futbalistu nesmierne dôležitá. „Možno aj to svalové zranenie vyplynulo práve z dôvodu, že som pociťoval obmedzenie na jednej strane tela, a pri pohybe som si niečo kompenzoval. Po porade s lekárskym tímom na Slovane sme sa rozhodli, že najlepšie bude podstúpiť operáciu čo najskôr, aby som od januára mohol naskočiť do zimnej prípravy.“

V praxi to znamená, že slovenský reprezentant operáciou včas vyriešil problém, a v novom roku by sme ho mali vidieť vo svojej stopercentnej forme. Operácia dopadla bez problémov. „Mám tri dni po operácii a cítim sa dobre. Samozrejme, chvíľu potrvá, kým budem úplne fit,“ hovorí Vladimír Weiss, ktorý sa veľmi tešil na svoj návrat do reprezentácie. Na ďalšie štarty v klube či prípadne národnom tíme si však počká až do jari. „Bolo to veľmi ťažké. Začínalo sa mi dariť, prišla pozvánka do reprezentácie, no potom prišlo svalové zranenie. O športovom pruhu som vedel, no ten by počkal do zimy. Takto si už na jeseň nezahrám. Veľmi ma to mrzelo, že som nemohol pomôcť reprezentácii ani Slovanu. Dôležité, je, že sme problém vyriešili, aby som mohol naskočiť do prípravy. Nebolo to ľahké obdobie, no je to za mnou. Verím, že toto bola posledná prekážka na ceste k návratu a budúci rok sa začne úplne inak než sa tento končí. Urobím všetko pre to, aby som bol fit a pomáhal Slovanu. Chcem byť prospešný pre klub a rád by som výkonmi opäť zabojoval aj o reprezentáciu,“ uzavrel Vladimír Weiss.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.