Úvod Správy Transfery Slovan je na správnej ceste a bude rásť

Slovan je na správnej ceste a bude rásť

Andraž Šporar v rozlúčkovom rozhovore po prestupe do Sportingu Lisabon.

Čísla hovoria jasne – 78 zápasov, 60 gólov a 17 asistencií. Andraž Šporar za dva roky v belasom vyrástol medzi najvýraznejšie osobnosti Slovana Bratislava v novodobej histórii a nezmazateľne sa zapísal do sŕdc fanúšikov. Na záver svojho pôsobenia v klube poďakoval fanúšikom a vyjadril sa pozitívne k budúcnosti najúspešnejšieho slovenského klubu.

Andraž, čo pre teba znamenali dva roky strávené v Slovane Bratislava?

Pôsobenie v Slovane pre mňa znamená dva roky krásnych spomienok. Bolo ťažké povedať dovidenia, pretože som bol v Bratislave šťastný a so spoluhráčmi sme si výborne rozumeli. Vyhrali sme veľa zápasov a spolu s fanúšikmi sme si užili každú jednu minútu strávenú na novom Tehelnom poli. Získali sme titul i domáci pohár a uspeli sme v Európe, čiže to boli dva veľmi úspešné roky.

Ktorý okamih z pôsobenia v belasom je ten najpamätnejší?

Nedá sa vybrať jeden okamih, pretože bolo naozaj veľa pekných chvíľ. Na pomyselnom prvom mieste je u mňa postup cez PAOK Solún a potom víťazstvo v prvom domácom zápase skupiny Európskej ligy s Besiktasom.

Viackrát si povedal, že aj keby si dal sto či dvesto gólov, tak by si sa nedokázal Slovanu dostatočne odvďačiť. Čo si tým myslel?

V čase, keď som do Slovana prichádzal, som nebol v najlepšej forme. Slovan mi dôveroval a dal mi príležitosť ukázať svoje schopnosti. Vďaka tomu som sa opäť naštartoval a znovu som začal dávať góly. Boli to zatiaľ možno najdôležitejšie chvíle v mojej doterajšej kariére. Som veľmi vďačný klubu i fanúšikom za nádherné okamihy, ktoré zostanú v pamäti.

Ako si budeš aj postupom času spomínať na vzťah s fanúšikmi?

S fanúšikmi sme mali špeciálne spojenie a užíval som si možnosť hrať pred zaplneným Tehelným poľom. Veľmi si prajem, aby ich na štadión chodilo čoraz viac. Počas dvoch rokov som spoznal, že Slovan má nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku veľa priaznivcov. Som presvedčený, že potenciál tu je a verím, že ľudia začnú ešte vo väčšom počte podporovať svoj klub. Bolo krásne hrať pred nimi a ďakujem im.

So Slovanom si zažil návrat na Tehelné pole, zisk titulu i úspešnú európsku cestu. Čo si myslíš o budúcnosti klubu?

Som optimistický. Slovan je na správnej ceste a bude ďalej rásť. Myslím si, že v slovenskej lige bude ešte dlho dominovať a získavať tituly a určite môže byť úspešný aj na európskej scéne. Ak bude klub pracovať tak ako doteraz, tak si fanúšikovia môžu zvyknúť na veľké európske zápasy. Prechod z Pasienkov na Tehelné pole bol kľúčom k úspechu, pretože sa fanúšikovia vrátili na tribúny a podporovali svoj klub. Slovan ich bude potrebovať aj v budúcnosti a ešte vo väčšom počte.

Sporting hráva pravidelne skupinové fázy európskych pohárov, čiže ak by Slovan zopakoval úspech z aktuálnej sezóny, mohlo by sa stať, že by sme sa raz stretli v rovnakej skupine...

Bolo by to skvelé, ak by sa niečo také stalo. Určite by som si rád ešte niekedy zahral na Tehelnom poli, no uvidíme, čo futbalový život prinesie a ako sa bude vyvíjať budúcnosť či už mňa, Sportingu alebo Slovana. Verím, že pre všetky zúčastnené strany to bol dobrý krok a všetkým sa nám bude v budúcnosti dariť.

Andraž na svojej sociálnej sieti odkázal fanúšikom nasledovné slová:  

"Milí fanúšikovia Slovana, ďakujem vám za nádherné okamihy v belasom drese. Počas týchto dvoch rokov sa Slovan vrátil tam, kam patrí, vedie Fortuna ligu s desaťbodovým náskokom a hrá európske zápasy. Som vďačný aj všetkým spoluhráčom, pretože bez nich by som tento prestup nikdy nedosiahol. Užil som si každú jednu minútu na Tehelnom poli a aj sto či viac gólmi by som sa Slovanu nedokázal dostatočne odvďačiť. Ďakujem za všetko a pamätajte si: raz belasý, navždy belasý!
Rád vás v budúcnosti znovu uvidím,"
odkázal Andraž. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.