Úvod Správy Slovnaft Cup Chceme sa priblížiť k postupu

Chceme sa priblížiť k postupu

Slovanisti v utorok o 18:00 privítajú v prvom semifinále Slovnaft Cup-u FC ViOn Zlaté Moravce.

Hneď po návrate futbalu prichádza anglický týždeň a semifinále domáceho pohára. Belasí v prvom semifinálovom súboji privítajú na Tehelnom poli súpera zo Zlatých Moraviec. Semifinále sa hrá na odvety a platí v ňom pohárová matematika. Utorňajší duel má výkop o 18:00.

Podobne ako na sobotňajšom zápase s Ružomberkom platí, že permanentky boli na zostávajúce domáce zápasy deaktivované, našim verným priaznivcom ponúkame tri možnosti kompenzácie. Veľmi si vážime a ďakujeme, že veľká väčšina permanentkárov si zatiaľ zvolila prvú možnosť, čiže vzdali sa kompenzácie a priamo tak pomohli klubu.

Zápas so Zlatými Moravcami odvysiela v priamom prenose RTVS na Dvojke, internetový prenos bude dostupný prostredníctvom Futbalnet.TV.

Belasí hneď po sobotňajšom víťazstve nad Ružomberkom preladili na pohárový duel. „Dva dni, ktoré sme mali na prípravu, sme sa snažili využiť čo najlepšie. Našou ambíciou je dosiahnuť výsledok, ktorý nás priblíži k postupu do finále,“ hovorí tréner Ján Kozák ml., ktorý už na tlačovej konferencii po stretnutí s Ružomberkom naznačil možné zmeny v zostave. „Mám v hlave tri-štyri možné zmeny v základnej zostave. Uvidíme, ako sa budú hráči cítiť aj po zdravotnej stránke, podľa toho sa rozhodnem.“

Všetky pohárové stretnutia odchytal Michal Šulla. Koho uvidíme zajtra medzi tromi žrďami? „Viackrát som povedal, že máme výbornú brankársku dvojicu. Michal Šulla podával v pohári veľmi dobré výkony a zajtra dostane šancu.“

Po takmer stodňovej pauze odohráme dva zápasy v rozmedzí niekoľkých dní, no aj tréner zdôrazňuje, že v mužstve prevláda nadšenie z anglického týždňa. „Nie je sa na čo vyhovárať, veď sme trénovali až-až. Už chceme hrať zápasy a tešíme sa aj na pohár,“ pokračuje tréner belasých, ktorý musí myslieť aj dopredu a na ďalší program, čiže aj na sobotňajší ligový duel v Žiline. Aj tomu zrejme prispôsobí zloženie zostavy a minutáž. „Jednoznačne, tréner musí myslieť aj ďalej než len na najbližší duel. V tomto týždni nás čaká dôležitý dvojzápas, v ktorom chceme byť úspešní.“

Obaja aktéri semifinále v prvom ligovom kole po reštarte zvíťazili – belasí zdolali Ružomberok 1:0 po presnom zásahu Žana Medveda a Zlaté Moravce triumfovali nad Nitrou 2:1.

Ján Kozák ml. objasnil aj zdravotný stav kádra. „Dlhodobo nám chýba Filip Lichý. K dispozícii ešte nebude Joeri de Kamps, ktorý prekonal ľahšie zranenie a rovnako zrejme nebudú k dispozícii Ezekiel Henty a Rafael Ratao, oboch trápia menšie zdravotné ťažkosti. Aleksandar Čavrič a David Strelec sa v tréningoch pripojili k mužstvu a ich stav sa zlepšuje.“

V sobotu museli belasí prekonávať obranu Ružomberka a gólu sa dočkali v samom závere. Aj od Zlatých Moraviec sa dá očakávať defenzívne poňatie hry. „Zlaté Moravce majú dobrého trénera a mužstvo, v ktorom je mix skúsených a mladších hráčov. Opäť môže byť dôležitý prvý gól. Keďže je to dvojzápas, tak nepredpokladám, že súper by po prvom góle nejako veľmi otvoril hru. Naším zámerom je skórovať a neinkasovať. Vieme, čo znamená nula v domácom zápase,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Ako postupovali

Belasí v úvode prešli cez súperov z nižších súťaží – Liptovskú Štiavnicu zdolali 4:0 (góly Dražič 3, Nono) a Oravskú Porubu 7:0 (Moha 2, Dražič 2, Nono, Matoš, Čavrič). Hladko vyradili druholigový Bardejov 5:2 (Daniel 2, Ratao, Ljubičič, Dražič). V osemfinále belasí doma zdolali Žilinu 2:0 (Šporar, Kaša vl.) a v štvrťfinále zažili penaltovú drámu s Trenčínom. Po riadnom hracom čase bol stav 2:2, keď dvakrát skóroval Rafael Ratao. V rozstrele uspeli belasí 6:5, keď rozhodujúcu penaltu premenil Erik Daniel a Michal Šulla chytil dva pokutové kopy.

Zlaté Moravce si tiež poradili so súpermi z nižších líg – Lehotu pod Vtáčnikom zdolali 3:0 (Murilo, Švec, Richtárech) a Dolné Vestenice 6:0 (Silvio 2, Richtárech, Brašeň, Jarovič, Gustavo). Následne prešli cez druholigový Trebišov 2:1 (Orávik, Asanovič) a v osemfinále uspeli na trávniku Pohronia 1:0 (Duga). Vo štvrťfinále tiež zažili penaltovú drámu v Nitre, kde sa zápas skončil po riadnom hracom čase 1:1 a ViOn v penaltách triumfoval 5:4.

Vzájomné zápasy

Belasí ťahajú so Zlatými Moravcami v lige štvorzápasovú víťaznú sériu. Počas aktuálnej sezóny sme najprv doma zvíťazili 4:0 (góly Holman, Suchockij, Nono, Strelec) a v Zlatých Moravciach 1:0 (Holman).

Naposledy sme sa s ViOn-om stretli v pohári ešte v 3. kole v rámci sezóny 2012/13. Na Pasienkoch vtedy belasí zvíťazili 3:2 (góly Gorosito, Milinkovič, Peltier). 

Dôležité informácie

Prvé semifinále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce sa odohrá v utorok 16. júna o 18:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Glova – Bednár, Ádám.

Zápas so Zlatými Moravcami odvysiela v priamom prenose RTVS na Dvojke, internetový prenos bude dostupný prostredníctvom Futbalnet.TV.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.