Úvod Správy Vstupenky Odmietame aukcie, žreb či výber spomedzi fanúšikov

Odmietame aukcie, žreb či výber spomedzi fanúšikov

Čo pre klub znamená obmedzenie 500 osôb na štadióne počas ligového zápasu?

V sobotu sa uskutoční reštart najvyššej súťaže a rovnako ako fanúšikovia, aj v klube intenzívne riešime otázku maximálneho počtu osôb na štadióne. Dnes platí informácia, že číslo 500 predstavuje maximálny počet všetkých osôb vrátane hráčov, realizačných tímov či personálu.

Celkový počet hráčov, členov realizačných tímov, personálu nevyhnutného na organizáciu, členov televízneho štábu na výrobu priameho prenosu, novinárov, usporiadateľov, réžie štadióna či ďalších osôb stanovených v Manuáli na organizáciu zápasov je 215 osôb. Tento počet explicitne vyplýva z Manuálu na organizáciu zápasov.

Zostáva nám kvóta 285 osôb. Klub má záväzok voči nasledovným skupinám ľudí:

2860 držiteľov permanentiek

500 držiteľov partnerských permanentiek

360 prenajímateľov skyboxov a držiteľov SKYBOX permanentiek

150 držiteľov VIP Silver* permanentiek (legendy klubu)

fanúšikovia Slovana, ktorí nemajú permanentku, ale podporujú svoj klub a kupujú si jednorazové vstupenky na jednotlivé zápasy

Všetky tieto skupiny ľudí sú pre chod klubu mimoriadne dôležité. Držitelia permanentiek vyjadrujú vernosť klubu a výrazne mu pomáhajú. Partneri tvoria nezanedbateľnú časť rozpočtu a podporujú Slovan Bratislava aj v čase, keď mnohé firmy pre krízu škrtajú podobné aktivity. Rovnaké konštatovanie platí aj pre prenajímateľov skyboxov. Legendy klubu majú vyhradenú VIP Silver* tribúnu a o ich význame pre klub nie je potrebné siahodlho písať.

Z uvedeného jasne vyplýva, že na zápas s Ružomberkom a ani na nasledujúci pohárový duel so Zlatými Moravcami nie sme ani pri najlepšej vôli schopní uspokojiť nároky všetkých, ku ktorým máme záväzok a ktorí by chceli prísť na Tehelné pole. Preto sme otvorili tému počtu divákov ako percenta z kapacity, pretože sme chceli, aby ste mohli na zápasy prísť vo väčšom počte. Avšak momentálne musíme pracovať s počtom 500, resp. od 1. júla 1000 osôb na štadóne. 

Ako to bude s permanentkármi?

Vzhľadom na to, že nedokážeme uspokojiť všetkých permanentkárov (ani keby sme ich rozdelili tak, že určitá časť by išla na zápas s Ružomberkom, určitá na pohárový zápas, určitá na zápas s Michalovcami a určitá na zápas s Trnavou), klub pristúpi ku kompenzácii za ušlých 5 domácich ligových zápasov pôvodného modelu nadstavby a fanúšik si bude môcť vybrať z troch možností kompenzácie. Možnosti kompenzácie zverejníme v priebehu štvrtka.

Veľmi nás to mrzí, avšak permanentné vstupenky na zostávajúce zápasy budú deaktivované. Ak od 1. júla bude platiť limit 1000 osôb na športovom podujatí, ponúkneme na zápasy s Michalovcami a Trnavou do predaja niekoľko stoviek vstupeniek s jednotnou cenou, pričom tieto vstupenky si budú môcť zakúpiť v prvej vlne fanúšikovia, ktorí majú permanentku na sezónu 2019/20. Nebude žiadna aukcia, žiadny žreb či výber spomedzi fanúšikov. V tejto ťažkej situácii sa snažíme nájsť čo najférovejšie riešenie pre fanúšikov, ktorí budú chcieť navštíviť júlové domáce duely.

Ako to bude s partnerskými permanentkami?

Všetky partnerské permanentky budú tiež deaktivované. Klub výrazne musel obmedziť aj počet miest pre našich partnerov a vyhradil im určitú časť vstupeniek. Prosíme našich fanúšikov, aby vnímali to, že práve sponzori a partneri klubu ich podporou tvoria význačnú časť rozpočtu a to aj v týchto ťažších časoch.

Ako to bude s permanentkami do SKYBOXOV?

Všetky permanentky do SKYBOXOV budú takisto deaktivované. Klub poskytne majiteľom skyboxov jednorazové vstupenky zatiaľ na najbližší domáci zápas s Ružomberkom. Dovolíme si informovať fanúšikov, že príjem z prenájmu zo SKYBOXOV tvorí taktiež významnú časť rozpočtu klubu.

Ako to bude s legendami klubu?

Takisto nedokážeme uspokojiť všetky potreby našich bývalých hráčov, ktorým samozrejme za ich futbalovú históriu v prospech Slovana patrí rešpekt a úcta. Veríme, že sa nám podarí im zabezpečiť aspoň určitý obmedzený počet vstupeniek.

Ako to bude s fanúšikmi, ktorí nemajú permanentky?

Snažili sme sa aspoň obmedzený počet vstupeniek poskytnúť fanúšikovskému združeniu Ultras Slovan a fanklubu Slovanista, aby na štadióne vytvárali v rámci ich možností atmosféru a povzbudzovali naše mužstvo. Obe združenia zareagovali rovnako, poďakovali sa za možnosť, avšak ponuku odmietli s heslom: „Buď všetci, alebo nikto.“ Ich rozhodnutie nám dáva možnosť poskytnúť určitý obmedzený počet práve našim bývalým hráčom. Je nám ľúto, ale z dôvodu obmedzenej kapacity nebudú žiadne vstupenky v predaji.

Uvedomujeme si, že dobré riešenia sa v tejto situácii už minuli. Nie našou a ani vašou vinou musíme pracovať s limitom 500 osôb na podujatie a ani matematicky nie je možné nájsť kľúč, pri ktorom by boli všetci spokojní. Preto sa snažíme hľadať najmenej bolestivé zo zlých riešení a veríme, že sa nás budete snažiť pochopiť. Vopred vám všetkým úprimne ďakujeme za pochopenie.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo finále Slovnaft Cup-u nad Ružomberkom 1:0.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.