Úvod Správy Tehelné pole #5 História Tehelného poľa: Dočasný ústup z pozícií (1976 - 90)

#5 História Tehelného poľa: Dočasný ústup z pozícií (1976 - 90)

Prinášame piaty diel seriálu o histórii štadióna na Tehelnom poli.

Pri príležitosti návratu na Tehelné pole vám prinášame seriál z histórie tohto slávneho štadióna. V siedmich dieloch budeme postupne mapovať jednotlivé obdobia histórie Tehelného poľa.

Obdobie rokov 1976 - 1990

Ako to už býva, po hodoch prichádza bolenie brucha a táto zákonitosť bohužiaľ neobišla ani Tehelné pole. Slovan postihlo ťažšie obdobie a najúspešnejší slovenský klub zostúpil v polovici 80. rokov do druhej ligy. Po úspechoch zo sedemdesiatych rokov prichádzal postupný ústup z majstrovských pozícií, fanúšikovia však belasých neopúšťali a napriek ťažšiemu obdobiu sa dočkali aj futbalovej radosti. Belasí vyhrali v roku 1982 Čs. pohár a získali tak právo nastúpiť v prvom kole Pohára víťazov pohárov. V ňom narazili na slávny Inter Miláno a Tehelné pole sa znovu krásne zaplnilo. Podobne ako koncom 70. rokov pri reprezentačných zápasoch s Talianskom, Španielskom či Francúzskom. Reprezentácia stále dokázala naplniť krásny stánok na Tehelnom poli, návštevy na ligových zápasoch Slovana sa po zostupe do druhej ligy mierne znížili.

V rokoch 1985-1988 sa na Tehelnom poli hrala druhá liga. Slovan sa v nej čoskoro stretol s ďalším bratislavským mužstvom Interom a tak sa na Tehelnom poli odohrali zaujímavé derby zápasy rivalov z hlavného mesta. Pri stretnutiach s inými súpermi divácke návštevy klesli, razom však vyskočili v dueloch, v ktorých sa hralo o postup. Ten sa Slovanu podarilo vybojovať v roku 1988. To sa však už tvorilo mužstvo, ktoré o pár rokov úspešne zaútočilo na federálny titul.

Okrem ligových a reprezentačných zápasov sa na Tehelnom poli v týchto rokoch konali aj rôzne spartakiády a v roku 1989 i koncert svetovej hudobnej hviezdy Stevieho Wondera. Krátko na to prišiel november 1989, ktorý v spoločnosti zmenil takmer všetko, vrátane športu i futbalu. Na Tehelnom poli sa v roku 1990 konala ďalšia rekonštrukcia, počas ktorej bola znížená jeho kapacita.

 

V SERIÁLI HISTÓRIA TEHELNÉHO POĽA STE SI UŽ PREČÍTALI: 

#1 História Tehelného poľa: Zrod futbalovej bašty (1939 - 1945)

#2 História Tehelného poľa: Veľké zápasy prichádzajú (1945 - 1955)

#3 História Tehelného poľa: Najväčší futbalový stánok v republike (1955 - 1968)

#4 História Tehelného poľa: Tehelné pole v znamení titulov Slovana Bratislava (1968 - 1976)

 

Autor: Tomáš Černák

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov stretnú s FK Sutjeska Nikšić.
Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.

Neprehliadnite

Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.
Majstrovská sezóna ŠK Slovan pokračuje.
Klubová hymna ŠK Slovan Bratislava - Na Tehelnom poli

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.