II. liga | 2020 / 21 | 24 .kolo | 11. apríl 2021 o 10:30 |
FC Košice
48. Jakúbek, 66. Liener, 74. Kountouriotis, 84. Gladiš

Vladimír Gála
tréner Slovana U21

„Prvý polčas splnil v našom podaní prísne kritériá, darilo sa nám zhusťovať stred poľa, odkiaľ sme chceli vyrážať do brejkov. Mali sme tri dobré štandardné situácie, brankár Kira všetky zneškodnil. Nechcem povedať, že by sme druhý polčas začali laxne, no dostali sme pre mňa lacný gól, ktorý nás trochu utlmil. Následne prišiel druhý gólový úder tiež po našej chybe. Mohli sme sa ešte chytiť a znížiť na 1:2, žiaľ, Martin Hubert nepremenil svoj samostatný únik. Tieto veci na mladých hráčov vplývajú. Posledných dvadsať minút už Košice dominovali, inkasovali sme ďalšie dva lacné góly, ktoré by sme na tejto úrovni nemali dostávať. Výsledok je pre nás trochu krutý, Košice využili prakticky štyri šance na štyri góly, my sme svoje tri príležitosti nepremenili. Vedeli sme, že sa Košiciam môžeme vyrovnať v bojovnosti, rovnako sme si boli vedomí, že majú skúsené mužstvo, ktoré nás po futbalovej stránke vie prehrať. Z pohľadu bojovnosti nemôžem hráčom nič vyčítať, rozhodli chyby, ktoré si musíme rozobrať. Určite zavážili skúsenosti aj efektivita. My sme nezvládli začiatok druhého polčasu, vtedy sa zápas lámal. Výsledok nie je z nášho pohľadu a toho, čo sa dialo na ihrisku, úplne spravodlivý, no futbal je o góloch. V prvom polčase sme odviedli výborný výkon, no futbal sa hrá na dva polčasy, a v tom druhom sme urobili príliš veľa chýb.“