Úvod Správy Fortuna liga ŠK Slovan oficiálne predstavil vlastnú brankársku akadémiu

ŠK Slovan oficiálne predstavil vlastnú brankársku akadémiu

Každá mládežnícka sekcia má k dispozícii vlastného trénera brankárov.

Brankársky post je vo futbale špecifický a nesmierne dôležitý pre úspech tímu. Pre ŠK Slovan patrí výchova mladých futbalistov medzi významné priority. Počas posledného zápasu sezóny sme oficiálne predstavili vlastnú brankársku akadémiu.

Každá mládežnícka sekcia má vlastného trénera brankárov, ktorí sa dennodenne venujú mladým futbalistom v tréningovom procese. Od kategórie U14 je na každom zápase k dispozícii tréner brankárov. Brankárska akadémia ŠK Slovan je jedinečná či už počtom brankárom alebo tréningovým procesom. V súčasnosti v belasom trénuje 37 brankárov a brankárok, ktorým sa venuje 6 špecializovaných trénerov.

„Brankárska akadémia vznikla za účelom prípravy na výchovu brankárov pre potreby prvého tímu i slovenskej reprezentácie. Našim mladým brankárom sa dennodenne venujú špecializovaní tréneri, ktorí dbajú na ich zlepšovanie a futbalový rast. Snažíme sa aplikovať moderné metódy a držať krok s aktuálnymi trendmi. Medzi odchovancov našej brankárskej akadémie patrí napríklad slovenský reprezentant Dominik Greif, za slovenské mládežnícke reprezentácie chytá ďalší mladý brankár Martin Trnovský a odchovankyňou pôvodnej brankárskej akadémie je Mária Korenčiová, slovenská reprezentantka a hráčka AC Miláno,“ povedal šéftréner brankárskej sekcie ŠK Slovan Miroslav Hrdina. 

„V tréningovom procese kladieme dôraz na detail a vývojové etapy v príprave brankárov. Dôležitá je pre nás systematickosť a dlhodobé plánovanie prípravy brankárov. Zameriavame sa na brankárov z blízkeho i širšieho okolia, pričom pre brankárov zo širšieho okolia je k dispozícii ubytovanie na Akadémii ŠK Slovan. Na diagnostiku pohybových schopností používajú tréneri spolu s kondičným trénerom moderné prístroje (fotobunky, Fitro Dyne, Fitro Jumper) a na monitorovanie tréningového zaťaženia športtestery (Polar Pro). Brankárov testujeme v spolupráci s kondičnými trénermi, máme k dispozícii analytické programy i špeciálny prístroj, ktorý simuluje strely na bránu. Pri tréningoch a zápasoch využívame kamery na analýzu technických alebo taktických nedostatkov brankárov, ktoré potom vyhodnocujeme pri podrobných analýzach,“ pokračoval Miroslav Hrdina.

Zakladateľom pôvodnej akadémie bol Alexander Vencel st. a od roku 2016 na jeho skvelú prácu nadviazala nová brankárska akadémia pod vedením Pavla Hrnčiarika, Jána Muchu a Miroslava Hrdinu. V súčasnosti akadémiu vedie tréner brankárov pri prvom tíme Miroslav Hrdina.

Na slávnostnom predstavení akadémie v prestávke zápasu Slovan – Sereď sa zúčastnili Alexander Vencel st., Dominik Greif a Mária Korenčiová.

Ako sa stať brankárom v brankárskej akadémii ŠK Slovan Bratislava?

Napíš nám údaje o tebe na brankar@skslovan.com a príď medzi nás. 

 

Tréneri brankárov v kategóriách:

U8 – U11 Rudolf Nagy

U12 – U13 Jakub Plánička

U14 – U15 Matej Babic

U16 – U19 Peter Boroš, Adam Chvila

„A“ muži – U21 Miroslav Hrdina

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2022/23 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava (0:7).
TJ Družstevník Malá Mača - ŠK Slovan Bratislava 0:7.
Priamy prenos z pohárového zápasu.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.