Úvod Správy Fortuna liga ŠK Slovan oficiálne predstavil vlastnú brankársku akadémiu

ŠK Slovan oficiálne predstavil vlastnú brankársku akadémiu

Každá mládežnícka sekcia má k dispozícii vlastného trénera brankárov.

Brankársky post je vo futbale špecifický a nesmierne dôležitý pre úspech tímu. Pre ŠK Slovan patrí výchova mladých futbalistov medzi významné priority. Počas posledného zápasu sezóny sme oficiálne predstavili vlastnú brankársku akadémiu.

Každá mládežnícka sekcia má vlastného trénera brankárov, ktorí sa dennodenne venujú mladým futbalistom v tréningovom procese. Od kategórie U14 je na každom zápase k dispozícii tréner brankárov. Brankárska akadémia ŠK Slovan je jedinečná či už počtom brankárom alebo tréningovým procesom. V súčasnosti v belasom trénuje 37 brankárov a brankárok, ktorým sa venuje 6 špecializovaných trénerov.

„Brankárska akadémia vznikla za účelom prípravy na výchovu brankárov pre potreby prvého tímu i slovenskej reprezentácie. Našim mladým brankárom sa dennodenne venujú špecializovaní tréneri, ktorí dbajú na ich zlepšovanie a futbalový rast. Snažíme sa aplikovať moderné metódy a držať krok s aktuálnymi trendmi. Medzi odchovancov našej brankárskej akadémie patrí napríklad slovenský reprezentant Dominik Greif, za slovenské mládežnícke reprezentácie chytá ďalší mladý brankár Martin Trnovský a odchovankyňou pôvodnej brankárskej akadémie je Mária Korenčiová, slovenská reprezentantka a hráčka AC Miláno,“ povedal šéftréner brankárskej sekcie ŠK Slovan Miroslav Hrdina. 

„V tréningovom procese kladieme dôraz na detail a vývojové etapy v príprave brankárov. Dôležitá je pre nás systematickosť a dlhodobé plánovanie prípravy brankárov. Zameriavame sa na brankárov z blízkeho i širšieho okolia, pričom pre brankárov zo širšieho okolia je k dispozícii ubytovanie na Akadémii ŠK Slovan. Na diagnostiku pohybových schopností používajú tréneri spolu s kondičným trénerom moderné prístroje (fotobunky, Fitro Dyne, Fitro Jumper) a na monitorovanie tréningového zaťaženia športtestery (Polar Pro). Brankárov testujeme v spolupráci s kondičnými trénermi, máme k dispozícii analytické programy i špeciálny prístroj, ktorý simuluje strely na bránu. Pri tréningoch a zápasoch využívame kamery na analýzu technických alebo taktických nedostatkov brankárov, ktoré potom vyhodnocujeme pri podrobných analýzach,“ pokračoval Miroslav Hrdina.

Zakladateľom pôvodnej akadémie bol Alexander Vencel st. a od roku 2016 na jeho skvelú prácu nadviazala nová brankárska akadémia pod vedením Pavla Hrnčiarika, Jána Muchu a Miroslava Hrdinu. V súčasnosti akadémiu vedie tréner brankárov pri prvom tíme Miroslav Hrdina.

Na slávnostnom predstavení akadémie v prestávke zápasu Slovan – Sereď sa zúčastnili Alexander Vencel st., Dominik Greif a Mária Korenčiová.

Ako sa stať brankárom v brankárskej akadémii ŠK Slovan Bratislava?

Napíš nám údaje o tebe na brankar@skslovan.com a príď medzi nás. 

 

Tréneri brankárov v kategóriách:

U8 – U11 Rudolf Nagy

U12 – U13 Jakub Plánička

U14 – U15 Matej Babic

U16 – U19 Štefan Senecký, Tomáš Pažítka

„A“ muži – U21 Miroslav Hrdina

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena bol gólovým hrdinom belasých v súboji s PAOK FC.
Predzápasový rozhovor s Andražom Šporarom.
ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.

Neprehliadnite

ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.
Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.