Niké liga | 2023 / 24 | 5 .kolo | 13. apríl 2024 o 15:30 | Tehelné Pole | 9160 divákov
0 : 0
( 0 : 0 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda

Belasí nastúpili v rozostavení 3-4-3, na lavičke náhradníkov bol po zranení pripravený kapitán Weiss ml., osobné voľno dostal Jaba Kankava.

V krásnom počasí a od úvodu búrlivej atmosfére sa začalo v dobrom tempe. Belasí mohli hneď po piatich minútach otvoriť skóre. David Strelec mieril sám na Popoviča, zoči-voči srbskému brankárovi však pri zakončení neuspel. Naše mužstvo malo aj v nasledujúcej fáze častejšie loptu na kopačkách, aktivita bola na strane belasých. Ďalšie šance však proti sformovanej obrane DAC neprichádzali. Hostia v závere prvého dejstva trochu vyrovnali hru a aj oni sa vpredu pripomenuli. Trusa prešiel po pravej strane a skúsil to na bránu, lopta po teči nášho brániaceho hráča preletela nad brvnom.

V úvode druhého polčasu sme ustáli tutovku hostí. Trusa zblízka hlavičkoval, a Borjana zachránila ľavá žrď. Belasí rýchlo odpovedali. Barseghjanov pokus bol ešte zrazený, no Vojtko na zadnej žrdi prudko vracal loptu pred bránu, kde zasiahol Popovič aj s prispením obrancom. Po necelej hodine hry Vladimír Weiss st. prvýkrát striedal, Wimmera nahradil Tolič. Prešli sme teda na systém so štvoricou hráčov v defenzívnej línii. Belasí boli naďalej aktívnejší, viackrát to ´horelo´ v šestnástke DAC, no bez nebezpečnejšej koncovky. V 77. min prišli ďalšie dve zmeny, Marcelliho a Vojtka nahradili Weiss so Zmrhalom. V závere sa už skóre napriek našej snahe o víťazný gól nezmenilo.

Belasí sa po zápase mohli radovať zo šiesteho majstrovského titulu v rade, celkovo tridsiateho v klubovej histórii!

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

Žlté karty: 75. Tolič - 72. Trusa, 88. Csinger

Rozhodovali: Marhefka – Poláček, Jekkel

Návšteva: 9160 divákov

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer (58. Tolič) – Blackman (81. Pauschek), Savvidis, Kucka, Vojtko (77. Zmrhal) – Barseghjan, Strelec (81. Sharani), Marcelli (77. Weiss)

DAC: Popovič – Csinger, Kačaraba, Brunetti – Dimun - Andzouana, Vitális (88. Charatin), Herc (70. Káčer), Mendez (70. Goure) – Trusa (88. Gruszkowski), Koné (57. Redzic)