Niké liga | 2023 / 24 | 18 .kolo | 17. december 2023 o 17:33 | Tehelné pole | 4789 divákov
2 : 1
( 1 : 1 )
24. a 62. Tolič
FK DAC 1904 Dunajská Streda
44. Trusa

Belasí nastúpili so štyrmi zmenami v zostave oproti štvrtkovému duelu s Olimpijou. V šlágri sa začalo svižne. Už v 5. min centroval Lovat pred bránu a Kucka hlavičkoval, lopta letela tesne nad. Hostia zakrátko prvýkrát pohrozili, Mendezovu strelu k žrdi si Borjan postrážil. Belasí sa snažili prejsť cez defenzívu hostí, ktorí vyrukovali s tromi stopérmi. Územnú prevahu sme gólovo podčiarkli v 24. min po peknej akcii z pravej strany. Čavrič si potiahol loptu do šestnástky a z čiary ju dal pod seba Toličovi, ktorý aj napriek teču obrancu trafil odkrytú bránu – 1:0. Gól dodal belasým energiu a mali šance, aby pridali druhý presný zásah. Dve dobré strely vyslal Barseghjan, mali potrebnú razanciu i presnosť, no Popovič podržal svojich. DAC v 33. min takmer skóroval, keď si Andzouana zo situácie zaváňajúcej ofsajdom obhodil Borjana, netrafil však odkrytú bránu. Namiesto zaslúženého vedenia prišiel tesne pred prestávkou nepríjemný úder. Hostia zaútočili po ľavej strane, Mendez centroval a Trusa z prvej trafil pod brvno – 1:1.

Po prestávke pohrozil DAC, Andzouana unikol po ľavej strane, jeho strela letela nad. Belasí postupne stupňovali aktivitu a zavreli súpera pred jeho bránou. Po hodine hry prešiel Blackman do šestnástky, vyslal strieľaný center, lopta po teči obrancu tesne minula vzdialenejšiu žrď. Po rohu hlavičkoval Strelec, no Popovič vyrazil nad. Tlak pokračoval a v 62. min sme sa dočkali. Kuckovu hlavičku ešte Popovič vyrazil, na Toličovu dorážku však nemal nárok – 2:1. Gól musel ešte potvrdiť VAR. V 68. min Čavrič obišiel posledného obrancu, v zakončení trafil Popoviča. Belasí sa snažili aj o tretí gól a naďalej hrali aktívne. Barseghjanovu strelu z 80. min si Popovič postrážil. Zakrátko mieril Kucka po brejku vedľa. V 84. min nás podržal Borjan, keď zneškodnil nepríjemnú strelu Ramadana smerujúcu pod brvno. Belasí záver zvládli a postrážili si veľmi cenný triumf.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:1)

Góly: 24. a 62. Tolič – 44. Trusa

Žlté karty: 55. Lovat, 59. Kucka, 76. Tolič - 19. Kaša, 23. Káčer (mimo ihriska), 87. Ramadan

Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Jekkel

Návšteva: 4789 divákov

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (62. Pauschek) – Savvidis, Kucka – Barseghjan, Tolič (85. Kankava), Zmrhal (46. Strelec) - Čavrič (90. Kašia)

DAC: Popovič – Gruszkowski, Kaša, Brunetti – Pinto (62. Niarchos), Dimun, Vitális (75. Herc), Mendez – Čermák (55. Ramadan) – Trusa (75. Redzic), Andzouana

• 24' 1:0 Marko Tolic
  • 44' 1:1 Matej Trusa
  • 61' 2:1 Marko Tolic