Niké liga | 2023 / 24 | 18 .kolo | 17. december 2023 o 17:33 | Tehelné pole | 4789 divákov

tréner Slovana

„Ďakujem Xiscovi za komplimenty a gratuláciu. Videli sme dobrý ligový zápas v dobrom tempe. Vážim si toto víťazstvo. Bol to posledný duel v roku, dali sme doň všetky sily. Trošku som rotoval zostavu zo štvrtka, nechal som oddýchnuť starších skúsenejších hráčov ako Kašia či Kankava. Dunajská Streda má stále dobré mužstvo. Trochu nás prekvapila rozostavením, no aj na to sme boli pripravení. O ten ´pol-gól´ alebo možno gól, keď nám VAR raz pomôže a raz ublíži, sme boli šťastnejší, avšak boli sme lepším a útočnejším mužstvom. Súper však hral dobre a ku koncu bol v druhom systéme nebezpečnejší. Zimujeme so 7-bodovým náskokom, čo však nič neznamená. Po pauze nás čakajú ťažké zápasy, keď začíname v Žiline. Potrebujeme dobrú prípravu a rozumné rozhodnutia čo sa týka kádra, ako pri pohyboch smerom von, tak aj príchodoch smerom dnu. Verím, že sa ešte posilníme tak, aby sme boli pripravení už na budúce leto. Naším prvotným cieľom bude vyhrať ligu."

Xisco Muňoz
tréner Dunajskej Stredy

„Myslím si, že sme videli dobrý futbal v dobrej intenzite. V prvom polčase sme hrali s piatimi obrancami, po prestávke sme prešli na štyroch vzadu a snažili sme sa niečo vymyslieť smerom dopredu. Mali sme tam aj nejaké šance. Čo sa týka systému VAR, ten je na to, aby pomohol futbalu, dnes sme naň nemali šťastie. Gratulujem Slovanu, má veľmi dobrých hráčov i trénera. My musíme zlepšiť veľa vecí. Už pred zápasom som hovoril, že by som bol radšej, ak by sa tento duel hral až po zimnej prestávke, mali by sme viac času sa pripraviť. Aj kolega by ho hral zrejme radšej než tri dni po Európskej konferenčnej lige. Ale okej, môžem povedať, že sme videli dobrý duel z oboch strán.“