Liga majstrov | 2023 / 24 | 3. kolo kvalifikácie Ligy Majstrov | 15. august 2023 o 19:00 | Sammy Ofer Stadium
3 : 1
( 2 : 0 )
Maccabi Haifa FC
29. Pierrot, 45. Sabia, 90. David
85. Tolič

Belasí nastúpili na vypredanom štadióne s odhodlaním čím skôr stiahnuť jednogólové manko z domáceho zápasu. Úvodné minúty nasvedčovali, že by sa to mohlo podariť. Naše mužstvo začalo dobre. Prvý strelecký pokus sme vyslali už v 4. min, keď Sharani hlavičkoval, no Nitzana neprekonal. V 8. min sme boli blízko k prvému gólu. Čavrič sa po centri z ľavej strany zavesil do vzduchu a namieril k ľavej žrdi, Nitzan však loptu dokázal vyraziť a obrana Haify si poradila aj s dorážkami. Obrovská škoda, že tento moment nepriniesol presný zásah. Odvtedy totiž Maccabi začalo preberať opraty zápasu a prišli aj šance. V 17. min naša obrana zblokovala loptu v nebezpečnej situácii na roh, zakrátko sa Borjan blysol pri tutovke Maccabi. Ani on však v 29. min nemal nárok pri rýchlej akcii domácich, na konci ktorej bol Pierrot – 1:0. Ešte tesne predtým predviedol Sharani pekný prienik po ľavej strane, koncovka mu však nevyšla. Haife dodal gól ešte viac sebavedomia, naopak, belasí sa ťažko spamätávali z tohto úderu. Keď sa už-už zdalo, že do polčasu sa skóre nezmení, prišiel druhý úder. V nadstavenom čase Maccabi opäť zaútočil stredom ihriska a Sabia zblízka trafil k pravej žrdi – 2:0.

Do druhého dejstva sme nastúpili s dvomi zmenami, Barseghjana s Čavričom nahradili Lichý a Malik. Maccabi malo naďalej výraznejšie držanie lopty, no slovanisti súpera nepúšťali do vyložených šancí. Domáci si pochopiteľne boli vedomí svojho dvojgólového náskoku. Dve naše dobré šance prišli v rozmedzí 66. – 67. min, keď sme boli blízko ku gólu. Najprv Pauschek po kombinácii na pravej strane narazil na Nitzana. Následne z ďalšej akcie Lovat netradične pravačkou mieril k ľavej žrdi, Nitzan vyrazil na roh. Do hry prišli ďalšie čerstvé sily, Kucku so Sharanim nahradili Tolič a Marcelli. Práve Marcelli po príchode na ihrisko potiahol našu akciu, dal Malikovi, ten mieril vedľa. V 80. min sme ustáli brejk Maccabi, keď hráč domácich zoči-voči Borjanovi netrafil bránu. V 85. min sa nám predsa len podarilo zapísať do gólovej listiny. Tolič si urobil priestor na osi ihriska, zasekol obrancu a pekne to trafil k pravej žrdi - 2:1. Tento moment ešte nachvíľu zapálil iskiernu našej nádeje, no žiaľ, nenasledoval ho druhý presný zásah. Naopak, domáci ešte v nadstavenom čase zvýšili umiestnenou strelou k žrdi na 3:1.

• 30' 1:0 9 Frantzdy Pierrot
  • 46' 2:0 91 Diaa Sabia
  • 87' 2:1 24 Marko Tolić
  • 91' 3:1 21 Din David