Niké liga | 2023 / 24 | 12 .kolo | 29. október 2023 o 18:00 | 6250 divákov
6. Strelec, 9. Barseghjan, 14. Kucka, 48. Čavrič (z 11 m)
FC Košice

Vladimír Weiss st.
tréner Slovana

„Z našej strany dobrý výkon. Po ťažkom a fyzicky náročnom zápase v Lille sme mali len dva dni na prípravu. Čakal som, že Košice prídu v päťke vzadu, a že to nebude také jednoduché, ako to nakoniec vyznelo. V prvom polčase sme hrali dobre, kombinačne a rýchlo smerom hore. Chcel som rotovať hráčov, nechal som oddýchnuť len štyroch-piatich. Opäť ich budem rotovať na stredu s Michalovcami, zámer bol urobiť to vyvážene, aby sme mali na ihrisku kvalitu i sviežosť. Ku koncu už trošku dochádzali sily, no hráči ako Blackman, Bajrič či Savvidis, ktorí hrali celý duel v Lille, hrali výborne. S výkonom som spokojný, dali sme štyri góly a mali sme viacero dobrých šancí. Súpera sme pustili do jednej príležitosti po našej chybičke. Košice sa určite zobudia, majú všetko na to, aby hrali trošku vyššie, držím im palce, pretože slovenská liga ich potrebuje. V budúcej sezóny určite pôjdu hore. My máme ako mužstvo dobrú formu, vo výbornej forme hrajú Barseghjan i Čavrič, naši kľúčoví hráči smerom do ofenzívy. Aj Strelec mal dnes výborné čísla, veľa šprintov, nábehov. Po nešťastnej prehre v Lille sme sa rýchlo otriasli, s víťazstvom 4:0 musí byť každý tréner spokojný. Máme 2-3 dni na prípravu na Michalovce, v sobotu hráme v Banskej Bystrici, ďalší ťažký zápas. Ideme zo dňa na deň, je toho veľa, no na to sme tu. Aj tréningový proces je úplne iný než normálne. Musíme byť rozumní, a zatiaľ nám to vychádza."

Miroslav Sovič
tréner Košíc

„Nenachádzame sa v ľahkej situácii, čo sa týka celého mužstva. Prebral som tím prakticky z večera do rána, nie je to jednoduchá vec. Bol som poverený do konca týždňa odohrať pohár a ťažký zápas na Slovane. Pred výkopom máte nejaký plán, ktorý sa vám však za 15 minút zrúti ako domček z karát...A v situácii, v akej sa nachádzame, bol prvý polčas z našej strany veľmi slabý. Bolo tam veľa nervozity, čo chápem, pretože liga je v prvom rade o kvalite, ktorú Slovan má. Čo však nedokážem pochopiť, sú ľahké straty, čo si s hráčmi musíme prejsť. V druhom nás Slovan až tak nedostupoval, mali sme tam nejaké svetlé momenty. Nakoniec sa to skončilo tak ako sa skončilo.“