Niké liga | 2023 / 24 | 11 .kolo | 22. október 2023 o 17:30 | 12528 divákov
( 0 : 0 )
FC Spartak Trnava
66. Zeljkovič
64. Čavrič, 76. Lovat

Belasí i Spartak nastúpili v rozostavení s tromi strednými obrancami, kapitánsku pásku mal Juraj Kucka. V derby sa tradične hralo s množstvom osobných súbojov, mužstvá si strážili zadné rady či prípadné chyby. Belasí boli častejšie na lopte a vyvíjali väčšiu iniciatívu. Prvú nádejnú situáciu priniesla 28. min, keď Barseghjan našiel v strede Kucku, ten však zblízka nezakončil. Lovatov strieľaný center z priameho kopu následne Takáč vyboxoval na roh. V 37. min po rohu vracal Čavrič cez šestnástku Bajričovi, ktorý z voleja mieril nad. Trnava sa bližšie k našej bráne dostala až tesne pred koncom prvého polčasu, Procházka z priameho kopu prestrelil.

Podobný obraz hry pokračoval aj po prestávke, no nie nadlho. Hra sa totiž postupne rozhýbala a v 64. min prišla naša prvá gólová radosť. Borjan vyhodil napravo Blackmanovi, ktorý posunul kolmicou Kuckovi. Ten takmer z bránkovej čiary centroval na zadnú žrď a Čavrič hlavičkou nezaváhal – 0:1. Náš náskok žiaľ vytrval ani nie dve minúty. Zeljkovič totiž z otočky trafil k pravej žrdi a začínalo sa odznova – 1:1. Medzičasom prišiel do hry Strelec, ktorý nahradil Zmrhala. V 76. min sme opäť viedli, a to po doslova nádhernom góle. Lovat sa z 25 metrov oprel do lopty a ľavačkou vymietol ľavý horný roh Takáčovej brány – 1:2. O päť minút mohol Strelec pridať tretí gól, zoči-voči Takáčovi však neuspel. Záver si už belasí skúsene postrážili a dosiahli veľmi cenné a dôležité víťazstvo.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 66. Zeljkovič - 64. Čavrič, 76. Lovat

Žlté karty: 32. Ďuriš, 44. Mikovič - 32. Barseghjan, 86. Blackman, 90. Lovat

Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Vorel

Návšteva: 12 528 divákov

Spartak: Takáč – Durič, Štetina, Kóša – Koštrna (77. Šulek), Procházka (84. Paur), Zeljkovič, Mikovič (46. Ristovski) – Ofori (79. Bernát), Ďuriš, Daniel

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer – Blackman (87. Pauschek), Kucka, Kankava, Lovat – Barseghjan, Čavrič (90. Savvidis), Zmrhal (65. Strelec)

• 64' 0:1 Aleksandar Čavrič
  • 66' 1:1 Adrian Zeljkovic
  • 76' 1:2 Lucas Lovat