Niké liga | 2023 / 24 | 3 .kolo | 12. august 2023 o 18:00 | 3000 divákov
21. Marcelli, 40. Barseghjan

Hlasy trénerov

Vladimír Weiss st.
tréner Slovana

„My sme prišli s cieľom vyhrať a zlepšiť si pozíciu v lige po tom, ako sme stratili štyri body. Z tohto pohľadu sa nám to podarilo, avšak priebeh...Súpera sme pustili do prvej šance po štandardnej situácii, na ktoré sa pripravujeme, no niektorí hráči sú nepozorní, nejdú do lopty, alebo tam idú neskoro. Za stavu 2:0 musíme premeniť šance, ukončiť zápas a kontrolovať hru. Plánoval som iné striedania so zámerom dať viac šancu Voetovi a nechať oddýchnuť Wimmera, čo mi priebeh neumožnil. Výsledok je okej, ale nie hra niektorých, ktorí sa dnes mali ukázať na utorok, čo bolo aj motto môjho príhovoru. Musím byť k niektorým kritický, celá obranná línia musí byť lepšia a tvrdšia v súbojoch, rovnako hráči ako napríklad Zmrhal musia zo seba vyžmýkať viac. Nemôžeme sa spoliehať na to, s čím príde 18-ročný Marcelli či Strelec, ktorý je s nami krátko a bolo trochu vidno, že dlhšie nehral, no jeho výkon bol v poriadku a určite nám pomôže. Do brány sme dali mladého Hrdinu, čo bol možno vzhľadom na vek a skúsenosti trochu risk, no v poriadku. Máme tri body, celkovo však musím byť kritický, pretože aj v mladšom zložení si to musíme dohrať a nemôže sa stať, že sa na konci trasieme o výsledok. Som nahnevaný, že to nevieme zlomiť na 3:0 a opäť dáme protivníkovi šancu zo štandardnej situácie. Už zajtra cestujeme do Izraela, kde do toho dáme všetko a pokúsime sa o malý športový zázrak.“

Pavol Majerník
tréner Skalice

„My sme zatiaľ mužstvo polčasov. Mali sme veľmi slušný vstup do zápasu a veľkú šancu. Potom však bol na chalanoch vidieť priveľký rešpekt, aj keď Slovan je Slovan. Súper veľmi dobre kombinoval a vytváral si príležitosti, dal dva góly. Po prestávke sme už nemali čo stratiť a pomohol nám aj strelený gól. Yao mal po ňom ešte veľkú šancu. Musím vyzdvihnúť náš prejav v druhom polčase, všetci hráči podali zlepšené výkony. Slovan si však takou svojou kvalitou postrážil výsledok.“