Úvod Správy Juniori Juniorka predviedla víťazný obrat

Juniorka predviedla víťazný obrat

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 2:1.

Naši juniori v 18. kole II. ligy zdolali Liptovský Mikuláš 2:1. Belasí predviedli úspešný obrat, keďže po prvom dejstve prehrávali 0:1. Po prestávke sa presadili David Strelec a Žan Medved. Slovanisti získali veľmi cenné tri body a znížili stratu na prvú nezostupovú priečku.

Za juniorku nastúpil aj David Strelec, ktorý sa v súťažnom stretnutí predstavil prvýkrát od októbra minulého roka. Práve David mal prvú príležitosť zápasu, no zblízka neprekonal brankára Gábriša. Skóre sa menilo v 15. minúte, keď Laura využil voľný priestor a skóroval – 0:1. Belasí sa snažili ešte do prestávky vyrovnať, mali zaujímavé šance, no hostia odolávali.

Po prestávke sa aktivita slovanistov vystupňovala a v 56. minúte sme sa dočkali vyrovnania. Po centri Mareka Riga z rohového kopu hlavičkoval David Strelec presne k žrdi a svoj návrat do zápasového tempa oslávil gólom – 1:1. Následne mohol Alen Mustafič poslať belasých do vedenia, avšak mieril tesne nad. Naši mladíci išli za víťazstvom a v 71. minúte už viedli, keď Martin Trnovský dlhým nákopom vysunul Žana Medveda do samostatného úniku. Mladý slovinský útočník obišiel brankára hostí, trafil do odkrytej brány a rozhodol o víťazstve belasých – 2:1.

Slovanisti tak v prvom jarnom zápase získali veľmi cenné tri body, celkom majú na konte 17 bodov pri skóre 16:31. Bodovo sa dotiahli na Petržalku a strata na dvanásty Šamorín, ktorý je na prvej nezostupovej priečke, je štvorbodová.

„V prvom polčase ešte možno hráčom zväzovala nohy nervozita, nebolo to podľa našich predstáv. Po prestávke zabral dohovor v kabíne, viac sme napádali súpera, získavali sme lopty na jeho polovici a vytvorili sme si oveľa viac šancí než v prvom polčase. Získali sme veľmi cenné víťazstvo, ktoré sa rodilo ťažko, no v druhom polčase sme mali naozaj dostatok príležitostí a ak by sme dali viac gólov, mohol byť záver oveľa pokojnejší,“ povedal tréner juniorky Stanislav Moravec.

ŠK Slovan Bratislava juniori – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (0:1)

Góly: 56. Strelec, 71. Medved – 15. Laura

Žlté karty: 68. Hubert, 84. Mustafič – 33. Gerát, 70. Staš, 90. Oh

Rozhodovali: Ježík – Kuba, Sluk

Návšteva: 135 divákov

Slovan juniori: Trnovský – Hubert, Laczkó, Apau, Tzovaras – Ljubičič – Rigo, Mustafič, Jackuliak (46. Suchockij) – Medved (90. Schlossár), Strelec (85. Mašulovič)

Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec, Krčík, Kačerík, Gerát (90. Krčík), Václavik (66. Staš), Bartoš, Voško, Kucharčík, Kotora, Laura (90. Oh)