Úvod Správy Mládež Mladší dorast nedal Michalovciam šancu

Mladší dorast nedal Michalovciam šancu

Prinášame prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Keďže duely starších žiakov s Interom boli odložené na 5. júna a mladší žiaci uzavreli svoje účinkovanie v nadstavbovej časti, boli počas víkendu v akcii len dorastenci ŠK Slovan. Tí boli stopercentní a vyhrali všetky tri zápasy s Michalovcami bez jediného inkasovaného gólu.

Starší dorastenci (U19) si zápas v Michalovciach predohrali už vo štvrtok a víťazstvom 1:0 sa výrazne priblížili k zisku vytúženej trofeje. Druhá Trnava v sobotu zdolala Senicu, takže rozdiel v majstrovskom súboji je dve kolá pred koncom päťbodový. Belasí môžu v sobotňajšom domácom zápase s Nitrou (výkop o 11:00 na Akadémii ŠK Slovan) dosiahnuť majstrovskú definitívu. O zápase v Michalovciach si viac prečítate TU.

Mladší dorastenci si počas víkendu hladko poradili s Michalovcami. Naša U17 nadviazala na výborné jarné výsledky a východniarov zdolala hladko 4:0. Dva góly strelil kanonier Matej Rosenberger (v sezóne má na konte 21 presných zásahov), raz sa presadil najlepší strelec súťaže Adam Matoš (24 gólov) a jeden gól pridal Filip Szetei. Naša U17 je v tabuľke na druhom mieste, zatiaľ získala 66 bodov pri skóre 83:30.

Belasá U16 nadelila Michalovciam sedem gólov. Čistý hetrik v rozmedzí osemnástich minút dosiahol najlepší hráč Memoriálu Petra Dubovského Rudolf Božik, po góle pridali Matúš Koseček, Filip Zámečník, Jakub Ján Kazimír a Jakub Hudec. Naša U16 je v ligovej tabuľke siedma, stále však ešte môže v tesnom strede tabuľky poskočiť aj na štvrté miesto.

Mladší dorastenci sa počas týždňa predstavia v Nitre, starší žiaci odohrajú bratislavské derby s Interom.

 

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

31. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 0:1 (0:0) – Strelec

Zostava Slovana: Trnovský – Valentín, Čech, Habodasz, Majling, Lavrinčík, Lichý, P. Haramia, Potoma (76. Hornyák), Jackuliak (78. Dohnanský), Strelec

 

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

31. kolo

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 4:0 (1:0) – Rosenberger 2, Szetei, Matoš

Zostava Slovana: Chudík – Jur. Lacko, Galovič, Szetei (50. Mičák), Polčic, Matoš, Rosenberger, Hornyák, V. Duffek, Palacka (62. Kupec), Šoltíšik

 

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

31. kolo

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 7:0 (3:0) – Božik 3, Koseček, Zámečník, Kazimír, Hudec

Zostava Slovana: S. Mateleha – Zámečník (55. Demko), Mydla, Koseček, Podzámsky, Džavoronok, Thorpe (41. Čongrády), Kazimír, Turčánik, P. Dornai (41. Hudec), Božik (60. Menyhárt)

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.