Úvod Správy Mládež Starší dorast sa priblížil k splneniu cieľa

Starší dorast sa priblížil k splneniu cieľa

Belasí sa víťazstvom v Michalovciach priblížili k vytúženej trofeji.

Po reprezentačnej prestávke počas týždňa pokračovala I. liga staršieho dorastu (U19). Slovanisti absolvovali dlhú cestu na východ Slovenska do Michaloviec, ktorá sa im však rozhodne vyplatila. Z východu si odviezli nesmierne cenné tri body.

Keďže Trnava v dohrávke remizovala s Podbrezovou, bola situácia tri kolá pred koncom sezóny nasledovná – prvý Slovan mal na druhý Spartak náskok päť bodov. Ak slovanisti chceli pomýšľať na majstrovskú trofej, museli v Michalovciach naplno bodovať.

Nečakalo ich však nič jednoduché. Napriek hernej prevahe a veľkému počtu vyložených príležitostí vrátane nepremeneného kopu sa strelecky presadili až v predposlednej minúte zápasu. Hrdinom zápasu sa príznačne stal najlepší strelec ligy David Strelec, ktorý svojím 29. gólom v ročníku rozhodol o veľmi cennom víťazstve.

„Boli sme maximálne koncentrovaní, vedeli sme, že tento zápas môže byť kľúčový pre záver súťaže. Od začiatku sme boli dominantní, vychádzali nám veci, ktoré sme si určili z taktického hľadiska. Súper však dobre bránil, preto sme sa nedostávali do toľkých šancí, ako sme si predstavovali. Po prestávke sa naša hra zlepšila, tlak sa stupňoval a vyvrcholil príležitosťami, po brejku mohol skórovať Potoma, nebezpečné strely vyslali Lavrinčík s Lichým. Následne sme mali k dispozícii penaltu, ktorú ale Potoma nepremenil. Rozhodlo srdiečko a túžba po víťazstve, muž zápasu Strelec v predposlednej minúte skóroval po brejkovej situácii a mohli sme sa tešiť z troch bodov, ktoré môžu pre nás znamenať veľa,“ zhodnotil tréner tímu Vladimír Gála.

Belasí ešte v tejto sezóne odohrajú dva zápasy, rival v súboji o titul Spartak Trnava má k dispozícii tri duely. Rozdiel medzi Slovanom a Spartakom je osem bodov. Ak Trnava v sobotu nezdolá Senicu, bude už o všetkom rozhodnuté. Trofej je blízko, belasí sa však nepozerajú na súpera, veď boj o titul majú vo svojich rukách. „Vytvorili sme si slušný náskok na najbližšieho prenasledovateľa, nesmieme však poľaviť v koncentrácii. Do konca sezóny odohráme ešte dva zápasy, už teraz myslíme na ten najbližší s Nitrou. Cesta k úspechu je jasná – podobne ako doteraz odviesť v každom zápase sto percent a koncentrovať sa len na vlastné výkony. Verím, že to zvládneme a splníme cieľ, po ktorom všetci tak veľmi túžime,“ uzavrel Vladimír Gála.

 


Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

31. kolo

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 89. Strelec

Zostava Slovana: Trnovský – Valentín, Čech, Habodasz, Majling, Lavrinčík, Lichý, P. Haramia, Potoma (76. Hornyák), Jackuliak (78. Dohnanský), Strelec
Zdroj foto: TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.