Úvod Správy Ženy Výnimočný rok dodáva chuť do ďalšej práce

Výnimočný rok dodáva chuť do ďalšej práce

Jesennú časť v podaní žien ŠK Slovan hodnotíme so šéftrénerom ženského futbalu Martinom Masarykom.

Bilancovanie jednotlivých tímov Slovana Bratislava počas jesene 2018 uzatvárame našimi ženskými družstvami. Belasé majú za sebou vydarenú jesennú časť okorenenú účasťou v Lige majstrov, kde sa naše futbalistky rozhodne nestratili. Na záver roka sa naše futbalistky dočkali aj pekného ocenenia. V 26. ročníku Ankety o najúspešnejšieho športovca a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja získali najväčší počet hlasov od fanúšikov v internetovom hlasovaní. Jesennú časť sme bilancovali so šéftrénerom ženských družstiev Martinom Masarykom. 

Ženy zimujú na druhom mieste s minimálnou stratou na lídra, dorastenky a žiačky vedú svoje súťaže. Ako hodnotíte jesennú časť v podaní našich ženských a dievčenských výberov?

V každom družstve sme si dali určité ciele. Tím žien hral počas celého roka fantasticky, škoda, že najslabší deň sme si vybrali v zápase v Bardejove. Táto prehra nás mrzí, ale boj o titul máme vo svojich rukách a verím, že na konci sezóny sa budeme usmievať my. Čo sa týka dorasteniek (WU19), v ich podaní sme s jesennou časťou veľmi spokojní. Vytvorili sme silné konkurenčné prostredie, v ktorom dievčatá musia každý deň na sebe tvrdo pracovať, aby sa dostali do zápasovej nominácie. Rovnako ma teší, že náš výber žiačok (WU15) je v tabuľke po jeseni prvý a družstvo sme dokázali zastabilizovať z pohľadu počtu hráčok, keďže v minulosti sme s tým mali problémy. Dnes máme vo WU15 26 dievčat, pričom pred šiestimi mesiacmi ich bolo len deväť. V tomto smere treba poďakovať trénerovi Galovičovi, ktorý do tímu priniesol trénerskú kvalitu. Celkovo sme s jesennou časťou spokojní.

Čo vás počas jesene najviac potešilo, a čo naopak sklamalo?

Veľmi ma teší veľký záujem o naše dievčatá v zahraničí. Veľa ľudí vo vyspelých ženských družstvách začína nás a našu prácu vnímať v pozitívnom svetle a veľa talentovaných dievčat má záujem prísť do Slovana, keďže klub vytvoril pre ženský futbal výborné podmienky a najmä naša práca s dievčatami je jedna z najlepších na Slovensku. Výsledky sú výborné a napredovanie dievčat tiež. Stále ma však mrzí, že niektorí ľudia tento posun nevidia, resp. nechcú vidieť. A to len preto, že sme Slovan. Títo ľudia venujú veľa energie na kritiku na našu adresu namiesto toho, aby tú energiu míňali na svoj klub alebo výber.

Ženy Slovana sa v auguste predstavili na turnaji Ligy majstrov v Slovinsku, kde v silnej konkurencii obstáli na jednotku. V záverečnom zápase ste dosiahli cenné víťazstvo, keď ste zdolali domácu Ľubľanu 1:0 po góle kapitánky Alexandry Hollej...

Ten, kto má trochu prehľad o kvalite našich súperiek v Lige majstrov, vie, že sme mali nesmierne náročnú skupinu. Stretli sme sa s dvomi profesionálnymi tímami, kde sa hráčky živia futbalom. Ak by mi niekto pred turnajom povedal, že so silným FC Minsk prehráme tesne 0:1 a aj to nešťastným vlastným gólom, tak by som mu to nikdy neuveril. Všetci, ktorí sme sa podieľali na účasti v Lige majstrov, môžeme byť hrdí na to, aké výsledky sme dosiahli v zápasoch proti silným a vyspelým družstvám. 

V lete prebehla reorganizácia dievčenského mládežníckeho futbalu na Slovensku. Ako spätne vnímate rozhodnutie zväzu o reorganizácii?

Ľudia, ktorí reorganizáciu schválili, určite vedeli, prečo tak urobili. My sme tu v kluboch na to, aby sme dievčatá posúvali na vyššiu úroveň. Predovšetkým sa sústredíme sami na seba a na našu vlastnú prácu. Verím, že všetci, ktorí sa na Slovensku venujú ženskému futbalu, chcú, aby sa futbal posúval dopredu a jedným z týchto krokov mala byť aj reorganizácia súťaží.

Naše žiačky na záver roka vyhrali kvalitne obsadený turnaj Praga Cup. Ako si vážite tento úspech?

Ročník 2004 je na Slovensku geniálny. V Slovane máme šťastie, že z tohto ročníka máme v tíme žiačok až šesť hráčok. Ďalšie tri talentované dievčatá narodené v roku 2004 z iných klubov mali možnosť absolvovať tento turnaj spolu s nami. Dokázali sme poraziť české top tímy ako Sparta Praha či Slavia Praha. Utvrdili sme sa v tom, že v Slovane máme hráčky s obrovským potenciálom. O tomto ročníku budeme všetci ešte veľa počuť.

Komu a za čo by ste sa chceli po jeseni poďakovať?

Ďakujem najmä našim skvelým dievčatám, bez ktorých by sme tu neboli. Ďalej všetkým ľuďom, ktorí nám pomáhajú bez nejakého predsudku, že ide „len“ o ženský futbal. Nie je ich veľa, preto si ich veľmi vážim. Všetci, ktorí sa venujeme ženskému futbalu v Slovane, ďakujeme aj vedeniu klubu, ktoré nás podporuje a vytvorilo nám výborné podmienky na našu prácu.

Aké sú vaše priania pre najbližší rok?

Práve skončený rok bol pre nás výnimočný. A aj v roku 2019 chceme byť úspešní a ešte lepší. V prvom rade si však prajem, aby všetky dievčatá boli zdravé a mali stále chuť na sebe pracovať.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov stretnú s FK Sutjeska Nikšić.
Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.

Neprehliadnite

Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.
Majstrovská sezóna ŠK Slovan pokračuje.
Klubová hymna ŠK Slovan Bratislava - Na Tehelnom poli

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.