Úvod Správy Ženy Vydarená bodka za jeseňou v lige aj v pohári

Vydarená bodka za jeseňou v lige aj v pohári

Futbalistky Slovana ukončili jesennú časť sezóny vysokými víťazstvami.

Naše futbalistky tým najlepším spôsobom zareagovali na smolnú prehru v Bardejove. V záverečnom kole jesennej časti I. ligy nedali na domácom ihrisku žiadnu šancu Lokomotíve Košice a súpera zo stredu tabuľky zdolali 6:0. Skóre otvorila už v 11. minúte Simona Bačová a dvomi gólmi zvýšila na bezpečný rozdiel 3:0 ešte do prestávky Monika Bytčánková. V druhom polčase sa presadila aj s ôsmimi presnými zásahmi najlepšia strelkyňa belasých Martina Švecová, na 5:0 upravila Dominika Koleničková a v závere stačili 17-ročnej Patrícii Gašparovičovej tri minúty na trávniku na to, aby prekonala košickú brankárku. Slovanistky tak prezimujú na druhom mieste s jednobodovou stratou na Bardejov. „Po nevydarenom zápase v Bardejove sme sa na stretnutie s Lokomotívou dôkladne pripravili. Vedeli sme, že si nemôžeme dovoliť ďalšie zaváhanie. Dievčatá k zápasu pristúpili veľmi zodpovedne a podali kvalitný výkon. Sme radi, že sme si v poslednom jesennom kole pripísali jasné víťazstvo,“ povedal tréner našich žien Martin Masaryk.

Záverečný duel jesene odohrali obhajkyne double v utorok v Ružomberku, kam cestovali na štvrťfinále Slovenského pohára. Otázka postupujúceho sa vyriešila počas štvrťhodiny v prvom polčase, keď futbalistky Slovana získali štvorgólový náskok. Po zmene strán ešte prikrášlili svoj triumf na 7:0. „Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas, v ktorom sa môže stať čokoľvek. Jeden veľký favorit už zo súťaže vypadol, nechceli sme pripustiť nič podobné. Ružomberok má dobré družstvo, ktoré sa snaží hrať ofenzívny futbal. Naše dievčatá však od začiatku dominovali a hru mali pod kontrolou. Zaslúžene postúpili do semifinále, k čomu im gratulujem,“ doplnil Martin Masaryk.

Naše dorastenky a žiačky mali v sobotu na programe mestské derby s NMŠK. Aj po druhý raz v sezóne belasé zvíťazili na nulu, tentokrát ešte výraznejším rozdielom ako v závere augusta. Dorastenky Slovana vyhrali 6:0, žiačky dokonca 14:0 (v prvých vzájomných stretnutiach 3:0 resp. 10:0). Na rozdiel od žien sa ich prvá časť sezóny ešte nekončí, do jej záveru zostávajú ešte dve kolá.

I. liga žien – 9. kolo

ŠK Slovan – Lokomotíva Košice 6:0 (3:0)

Góly: 11. Bačová, 23., 39. Bytčánková (druhý z 11 m), 57. Švecová, 60. Koleničková, 85. P. Gašparovičová

Zostava Slovana: Matúšková – Čeriová, Bytčánková (67. Morávková), Bačová, Pračková, Mráziková (76. Mrocková), Hollá, Ščasnárová, Kaláberová (82. Niňajová), Švecová (67. Adamecká), Koleničková (82. P. Gašparovičová)

Slovenský pohár – štvrťfinále

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 0:7 (0:4)

Góly: 22., 36. Švecová, 33., 48. Koleničková, 32. Kaláberová, 57. Bytčánková, 75. Morávková

Zostava Slovana: Rezeková – Bačová (60. Niňajová), Čeriová, Bytčánková, Pračková (60. P. Gašparovičová), Mráziková, Hollá, Kaláberová (60. Morávková), Ščasnárová (60. Lacková), Švecová, Koleničková (60. Čermáková)

I. liga dorasteniek – skupina A – 9. kolo

ŠK Slovan – NMŠK Bratislava 6:0 (3:0)

Góly: 4. Hanková, 18., 40. Zápražná (oba vlastné), 43. Kubíková, 75., 80. Cepková

Zostava Slovana: Geletová – Kovácsová, Kratochvílová, D. Gašparovičová (49. Hatinová), Kubíková, L. Múčková, A. Múčková, Hanková (65. Hájková), Harvilová, Cepková, Sečková (61. Antalová)

I. liga žiačok – skupina A – 9. kolo

ŠK Slovan – NMŠK Bratislava 14:0 (11:0)

Góly: 7., 17., 28., 31., 32., 45. Rojnik, 8., 16., 37. Hrdličková, 10., 25. Maková, 12. Mičúchová (vlastný), 14. Tranžíková, 54. Čerňaková

Zostava Slovana: Viteková – Hrdličková, Čerňaková, Maková, Gondová, Tranžíková, Moravčíková, Bartošová, Vargová, Rojnik, Mészárosová, Bottková, Balažová, Múcsková, Glézlová, Gálová, Kočišová