Úvod Správy Mládež Belasá U14 získala Pohár Jozefa Vengloša

Belasá U14 získala Pohár Jozefa Vengloša

Pekný úspech našich starších žiakov.

Starší žiaci ŠK Slovan vo vekovej kategórii U14 si zimnú prestávku spestrili halovým turnajom v Banskej Bystrici. Belasí dosiahli pekný kolektívny úspech, keď získali Putovný pohár Jozefa Vengloša.

Zverenci Michala Polčica na halovom turnaji ani raz neprehrali. O konečné prvenstvo súperili najmä s výberom Stredoslovenského futbalového zväzu a s RSC Hamsik Academy. Belasí zvládli tieto kľúčové zápasy, keď s výberom SsFZ remizovali 5:5, a nad výberom z akadémie Mareka Hamšíka zvíťazili 2:1. Vďaka tomu sa s 11 bodmi stali víťazmi pohára a držiteľmi putového pohára, pomenovanom po významnej osobnosti ŠK Slovan i slovenského futbalu.

Belasí získali aj dve individuálne ocenenia - Samuel Vician bol vyhlásený najlepším hráčom turnaja, Mateja Listmajer bol s ôsmimi gólmi najlepším strelcom turnaja.

Výsledky ŠK Slovan na halovom turnaji o Putovný pohár Jozefa Vengloša

ŠK Slovan - Výber Eger TK - Maďarsko - 12:1
ŠK Slovan - Dukla Banská Bystrica - 10:1
ŠK Slovan - RSC Hamsik Adacemy - 2:1
ŠK Slovan - MFK Ružomberok - 2:2
ŠK Slovan - Výber SsFZ - 5:5

Zostava ŠK Slovan U14: Fukna, Huber - Bachan, Gjakova, Hofstädter, Listmajer, Marcelli, Ricotti, Tomáško, Vician, Závora

Celkovo 1. miesto - 11b - so skóre - 32:12

Hodnotenie trénera

Michal Polčic, tréner U14: "Turnaj v hale sme brali ako spestrenie po jesennej časti. Tešíme sa, že sa chlapci prezentovali dobrými výkonmi, schuti si zahrali a zaslúžene turnaj vyhrali. Naše výkony boli ocenené aj individuálnymi oceneniami, ktoré získali Samuel Vician - za najlepšieho hráča turnaja a Mateja Listmajer za najlepšieho strelca turnaja."

Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.
Chceš byť novým Ninom Marcellim? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.