Úvod Správy Juniori Víťazná bodka za peknou jeseňou belasej juniorky

Víťazná bodka za peknou jeseňou belasej juniorky

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MŠK Žilina ´B´ 3:0.

Belasá juniorka si v záverečnom jesennom kole zmerala sily s rezervou MŠK Žilina. Naši mladíci ukončili dlhé čakanie na domáci triumf a s jeseňou sa rozlúčili víťazstvom rozdielom triedy.

Naši mladíci na jeseň získavali viac bodov vonku než doma, pričom na triumf na domácom trávniku čakali od 31. júla 2022. Dôležité momenty stretnutia prišli v závere prvého polčasu. Najprv Samuel Antálek po centri Mariána Chobota zo štandardnej situácie hlavičkoval presne k žrdi – 1:0. Onedlho bol po druhej žltej karte vylúčený Žilinčan Mensah, takže slovanisti hrali v početnej výhode.

Tú po prestávke zužitkovali, keď neinkasovali, a sami dvakrát skórovali. Opäť to bolo po hlavičkách – Richard Križan umne hlavou predĺžil centrovanú loptu a za juniorku strelil svoj tretí jesenný gól, a v závere Žan Medved hlavou zakončil do protipohybu brankára Belaníka. Náš brankár Martin Trnovský si pripísal čisté konto.

Naši juniori uzavrú jeseň so ziskom 26 bodov a skóre 24:27. Belasí sú aktuálne na piatom mieste, pričom šiesty Šamorín má ešte víkendový duel a jednu dohrávku k dobru.

„Som nesmierne rád, že sme zvládli posledný zápas jesennej časti. Zvládli sme ho nielen výsledkovo, ale aj herne, čo ma veľmi teší. Od začiatku sme boli plne koncentrovaní a pripravení na silné žilinské stránky. Škoda, že sme nedotiahli do konca niektoré akcie po dobrom zisku lopty. Na konci prvého polčasu prišli dôležité okamihy, najprv vedúci gól Antáleka, a potom vylúčenie žilinského hráča. Žilina nepoľavila vo svojom útočnom snažení a dostala nás aj pod tlak, no takticky sme to výborne zvládli. Na konci sme duel zlomili dvomi krásnymi hlavičkami Križana a Medveda. Je to pre nás nesmierne dôležité víťazstvo, konečne na nulu, čo je výsledok úspešnej práce celého kolektívu. Veľmi sa z toho tešíme,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ – MŠK Žilina ´B´ 3:0 (1:0)

Góly: 38. Antálek, 78. Križan, 86. Medved

Žlté karty: 20. Medved, 61. Kušnír, 79. Habodasz – 20. Mensah, 85. Owusu

Červená karta: 40. Mensah (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Mastiš – Košecký, Poruban

Návšteva: 95 divákov

Slovan: Trnovský – Mičák, Križan, Antálek, Tóth – Habodasz, Hornyák (75. Koseček) – Kušnír (89. Radulovič – Veličkovič), Schlossár (75. Čiernik), Chobot (70. Koprna) – Medved (89. Baláž)

Žilina: Belaník – Mensah, F. Mráz, Ndjeungoue, Kopásek (46. Gomola), M. Sauer (72. Oravec), Šnajder (82. Mojžiš), Owusu, Bikoula, Trabalík (63. Kudlička), Krstič