Úvod Správy Niké liga Na Michalovce so zmenami, v nominácii aj mladík Mašulovč

Na Michalovce so zmenami, v nominácii aj mladík Mašulovč

Slovanisti v sobotu o 17.30 h privítajú v poslednom zápase sezóny MFK Zemplín Michalovce.

Sezóna 2016/17 sa nezadržateľne chýli k svojmu záveru, do jej konca zostáva posledné ligové kolo. Belasí sa v ňom stretnú s Michalovcami. Pôvodne sa malo hrať na východe Slovenska, no pre výmenu trávnika sa duel uskutoční v Bratislave. V oficiálnom zápise preto budú vedené Michalovce ako domáci tím. Tréner Ivan Vukomanovič avizuje zmeny v zostave a verí, že jeho zverenci sa so sezónou rozlúčia víťazne.

Medzi zajtrajšími súpermi je v tabuľke výrazný rozdiel – druhý Slovan a ôsme Michalovce delí priepastných dvadsaťpäť bodov. Pozície oboch tímov sa už nemôžu zmeniť, preto môžu v sobotu hrať bez tlaku tabuľkového umiestnenia. „Chceme ukončiť sezónu víťazne, aby sme v júni mohli s dobrým pocitom začať prípravu na nový ročník. Na našom postavení v tabuľke sa síce už nič nezmení, no chceme tri body. Máme zopár zranených hráčov, pri ktorých nechceme nič riskovať. Aleksandar Čavrič hlásil po zápase v Trenčíne menšie zdravotné problémy, preto sme mu dovolili odcestovať domov, kde sa individuálne pripravuje na blížiaci sa reprezentačný zraz. S reprezentáciou je už aj Vukan Savičevič. Kvôli trestu za päť žltých kariet budú chýbať Joeri de Kamps a Boris Sekulič. V zostave to bude mix mladých a skúsenejších hráčov, verím, že sa nikto nezraní a sezónu zakončíme v pozitívnom duchu,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič pred súbojom s Michalovcami.

Do tréningového procesu belasých sa zapojila jedna nová tvár – devätnásťročný stredopoliar Daniel Filip Mašulovič z juniorky. Mašulovič sa v juniorke dostal na jar do dobrej formy, jeho góly do siete Nového Mesta nad Váhom či juniorky Trnavy boli vskutku výstavné (video nižšie). Zajtra si talentovaný ofenzívny stredopoliar zrejme odbije premiéru vo Fortuna lige. „Mašulovič bude v zápasovej nominácii. Sledujeme, že v juniorke sa zlepšil a nabral hernú sebadôveru. V poslednej dobe odohral dobré zápasy a verím, že nominácia na ligový zápas bude preňho dobrým ocenením i výzvou. Je to naša perspektíva aj smerom do budúcnosti – ak mladí hráči ukážu v juniorke dostatočnú kvalitu, dostanú šancu v prvom tíme, či už v rámci tréningového procesu alebo priamo v zápasoch,“ vyhlásil srbský tréner Slovana.

V súbojoch Slovana a Michaloviec zatiaľ platí, že padá veľa gólov a zväčša sa radujú belasí. Súperi odohrali vo Fortuna lige päť duelov, z ktorých belasí štyri vyhrali a raz sa zrodil nerozhodný výsledok. Zaujímavé je, že počas necelých troch mesiacov to bude štvrtý súboj medzi belasými a východniarmi. Slovanisti totiž cez Michalovce prešli v aprílovom semifinále Slovnaft Cupu po výsledkoch 2:1 vonku (góly Priskin, Soumah) a 1:0 doma (gól Priskin).

Seydouba Soumah bude zajtra ešte bojovať o primát najlepšieho ligového strelca. „Seydouba je kvalitný hráč, ktorý vie, ako sa má v daných situáciách zachovať a preto som ho nijako špeciálne nemotivoval. Počas sezóny ukázal veľa kvality. Viem, že po jeho návrate z hosťovania o ňom mnohí pochybovali, no som rád, že pochybnosti vyvrátil a mám v tíme takého hráča. Prajem mu, aby sa mu to podarilo a stal sa najlepším strelcom,“ uzavrel Ivan Vukomanovič.

Do Bratislavy sa v drese Michaloviec vráti náš bývalý kapitán Igor Žofčák, ktorý počas pôsobenia v Slovane (2010 – 2014) prispel k zisku troch titulov a dvoch Slovenských pohárov. V Michalovciach rovnako hráva aj Michal Sipľak, ktorý nosil dres Slovana v mládežníckych kategóriách.

Zápas MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava (hrá sa na Pasienkoch) sa začína v sobotu 27. mája o 17.30 h a povedie ho rozhodcovská trojica Fajčík – Lieskovský, Žákech. Ceny vstupeniek i spôsob ich predaja sú rovnaké ako na každom domácom zápase belasých, t.j. on-line cez predpredaj.sk a v pokladniciach štadióna. Permanentné vstupenky platia aj na tento zápas.

Pripomíname, že od dopoludňajších hodín sa na Kuchajde uskutoční podujatie Deň Slovana, na ktoré vás srdečne pozývame! Na Deň Slovana prídu aj hráči nášho A-mužstva.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?
S kým v treťom kvalifikačnom kole?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.