Výstavba Tehelného poľa

Výstavba Tehelného poľa v priebehu leta 2017 výrazne pokročila. Vo výstavbe sú už všetky štyri tribúny a to vrátane oblúka, ktorý spája tribúny od Bajkalskej a Kalinčiakovej ulice. Krásne sa rysuje budúca hlavná tribúna, kde sa pracuje na jej najvyššom poschodí a prebieha montáž strešnej konštrukcie. Práve v útrobách hlavnej tribúny bude umiestnené zázemie pre hráčov a takisto priestory pre novinárov či VIP.

Po slávnostnom zahájení výstavby, ktoré sa na uskutočnilo 1. septembra 2016, sa na Tehelnom poli začali realizovať prvé projektové práce ako geologický prieskum, hydrogeologický prieskum a radónový prieskum. Priebežne prebiehali ďalšie práce spojené s prípravou pozemku na výstavbu štadióna.

Následne sa zrealizovali prehlbovacie práce, ktoré znížili základný povrch ešte o štyridsať centimetrov. Paralelne sa pracovalo na vybudovaní hlavnej elektrickej rozvodne.

V priebehu októbra 2016 nastúpili na Tehelné pole ťažké stavebné mechanizmy. Momentálne prebieha záverečný výkop zeminy a jej odvoz. Na mieste budúceho štadióna sú zrealizované aj prvé pilotné vrty, ktoré siahajú do hĺbky šestnástich metrov. Práve pilotné vrty sú základom pre položenie samotnej stavby, ktorá by mala na Tehelnom poli vyrásť do konca roka 2018.

Aktuálne informácie o výstavbe štadióna na Tehelnom poli môžete sledovať aj na oficiálnej stránke na facebooku: facebook.com/StadionTehelnepole/

Videogaléria z výstavby - https://www.youtube.com/playlist?list=PLnuZbjuL64Bgw61mk1rxnGPODIz6vZWSy

 

 

Neprehliadnite

Opäť o krok bližšie. Stavebné práce na novom Tehelnom poli pokračujú v rýchlom slede, po osadení sedadiel sa začína s prácami na hracej ploche.
Róbert Mak je jednou z hviezd, ktoré svoju kariéru začali práve na Tehelnom poli. Slovenský reprezentant robil v Slovane prvé futbalové kroky a v belasom prešiel prípravkami i žiackymi kategóriami. Dodnes v dobrom spomína na Slovan a má sen si raz zahrať za najúspešnejší slovenský klub na Tehelnom poli...
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy 2018/19 FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.