Výstavba Tehelného poľa

Výstavba Tehelného poľa sa nachádza vo finálnej fáze. Štadión s kapacitou 22 500 divákov, ktorý bude spĺňať kritériá UEFA 4, je len niekoľko mesiacov pred dokončením. Na Tehelnom poli vyrastie jeden z najmodernejších štadiónov v Európe, kde budú použité najnovšie technológie. 

V súčasnosti sú osadené sedačky na všetkých štyroch tribúnach a usilovne sa pracuje na príprave hracej plochy. Očakávaný termín dokončenia a kolaudácie je do konca roka 2018. 

V septembri 2018 prebehol na Tehelnom poli veľký kontrolný deň, kde zástupca investora i vlády SR konštatovali, že na Tehelnom poli rastie jedinečné dielo, ktoré poskytne vysoký komfort pre všetkých návštevníkov. 

Aktuálne informácie o výstavbe štadióna na Tehelnom poli môžete sledovať aj na oficiálnej stránke na facebooku: facebook.com/StadionTehelnepole/

Videogaléria z výstavby - https://www.youtube.com/playlist?list=PLnuZbjuL64Bgw61mk1rxnGPODIz6vZWSy

 

Z archívu...

Výstavba Tehelného poľa v priebehu leta 2017 výrazne pokročila. Vo výstavbe sú už všetky štyri tribúny a to vrátane oblúka, ktorý spája tribúny od Bajkalskej a Kalinčiakovej ulice. Krásne sa rysuje budúca hlavná tribúna, kde sa pracuje na jej najvyššom poschodí a prebieha montáž strešnej konštrukcie. Práve v útrobách hlavnej tribúny bude umiestnené zázemie pre hráčov a takisto priestory pre novinárov či VIP.

Po slávnostnom zahájení výstavby, ktoré sa na uskutočnilo 1. septembra 2016, sa na Tehelnom poli začali realizovať prvé projektové práce ako geologický prieskum, hydrogeologický prieskum a radónový prieskum. Priebežne prebiehali ďalšie práce spojené s prípravou pozemku na výstavbu štadióna.

Následne sa zrealizovali prehlbovacie práce, ktoré znížili základný povrch ešte o štyridsať centimetrov. Paralelne sa pracovalo na vybudovaní hlavnej elektrickej rozvodne.

V priebehu októbra 2016 nastúpili na Tehelné pole ťažké stavebné mechanizmy. Momentálne prebieha záverečný výkop zeminy a jej odvoz. Na mieste budúceho štadióna sú zrealizované aj prvé pilotné vrty, ktoré siahajú do hĺbky šestnástich metrov. Práve pilotné vrty sú základom pre položenie samotnej stavby, ktorá by mala na Tehelnom poli vyrásť do konca roka 2018.

 

 

 

Neprehliadnite

Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.
ŠK Slovan zrealizoval najväčší prestup v histórii Slovenska.
Fanúšikom ponúkame prehľad viacerých zaujímavostí o novom štadióne Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.