Úvod Správy Tehelné pole VIDEO: Na Tehelnom poli rastie jeden z najmodernejších štadiónov v Európe

VIDEO: Na Tehelnom poli rastie jeden z najmodernejších štadiónov v Európe

Dnes prebehol kontrolný deň výstavby štadióna na Tehelnom poli.

Výstavba nového štadióna na Tehelnom poli sa dostáva do finálnej fázy. Štadión s kapacitou 22 500 divákov a spĺňajúci kritériá UEFA 4 je len niekoľko mesiacov pred dokončením. Dnes prebehol veľký kontrolný deň, na ktorom sa okrem investora zúčastnili zástupcovia vlády SR, hlavného mesta SR Bratislava i mestskej časti.

Tehelné pole už pôsobí dojmom skutočného futbalového štadióna. Tribúny sú v podstate dokončené, stále však prebiehajú práce na vnútornom vybavení nádherného futbalového stánku. „Po kontrolnom dni môžem povedať, že Bratislava bude mať čoskoro jeden z najmodernejších futbalových štadiónov v Európe. Použijú sa najmodernejšie technológie, aké sú k dispozícii. Stavba ide podľa harmonogramu a plnia sa jednotlivé míľniky. Platí dohoda štátu s investorom, štát prispel na výstavbu 27 miliónmi eur s tým, že pravidelne monitoruje priebeh výstavby a kontroluje, ako sa táto investícia vyvíja. Štadión bude patriť k špičke v rámci Európy, je to jedinečné dielo s vysokou kultúrou a komfortom pre všetkých návštevníkov. Pod štadiónom sú plochy na parkovanie pre viac než 1000 vozidiel na jednom poschodí, čo je tiež unikátne riešenie,“ povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini.

„Boli by sme radi, ak by sa do konca tohto roka mohol na štadióne uskutočniť prvý futbalový zápas. Kolaudáciu očakávame približne koncom novembra, no samotný zápas si vyžaduje veľa príprav a zabezpečenia. Máme záujem to stihnúť do konca tohto roka, v najhoršom prípade začiatkom toho budúceho,“ vyhlásil zástupca investora a prezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík.

V rámci kontrolného dňa prebehlo slávnostné otvorenie nového ihriska s umelou trávou v areáli ZŠ Kalinčiakova. Na ihrisku je položená umelá tráva najnovšej generácie a spĺňa všetky štandardy na tréningy i majstrovské zápasy. Ihrisko vybudoval investor ako podmienenú investíciu štadióna. „Chcem oceniť investora, že okrem štadióna sa koncentruje aj na okolie. Ďakujem investorovi, že spolu s mestskou časťou bol ochotný urobiť podmienenú investíciu a investoval značnú sumu peňazí do ihriska s umelou trávou. V okolí štadióna sa vytvorí nová bratislavská štvrť, kde to bude žiť aj mimo futbalu. Ako predseda vlády a ako Slovák som hrdý, že naše hlavné mesto sa bude čoskoro pýšiť týmto nádherným štadiónom,“ doplnil predseda vlády SR.

„Rád by som poďakoval pánovi premiérovi, vláde, primátorovi a starostovi mestskej časti za podporu, ktorú sme doteraz mali a že sme sa dostali takto ďaleko. Dnes vidíme, že podmienené investície majú svoj význam. Dohodli sme sa na ich rozšírení, pristavíme tu ešte jedno podobné ihrisko. Verím, že sa nám to podarí dotiahnuť do úspešného konca,“ povedal Ivan Kmotrík.

Kontrolný deň priniesol tieto základné fakty – výstavba pokračuje podľa stanoveného plánu a slávnostne sa otvoril športový areál na ZŠ Kalinčiakova. Súčasťou areálu je aj doskočisková dráha. V priebehu najbližších týždňov sa výstavba štadióna dostane do konečnej fázy s očakávanou kolaudáciou do konca roka 2018. Štadión bude mať kapacitu 22 500 a bude spĺňať kritériá UEFA 4.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.