Belasé srdce – program plný pomoci

ŠK Slovan Bratislava oficiálne spustil program Belasé srdce. Najúspešnejší slovenský klub bude prostredníctvom tohto projektu pôsobiť v šiestich oblastiach spoločenského života. Cieľom je pomôcť tým, ktorí pomoc potrebujú, a dať najavo spoločenskú zodpovednosť voči svojmu okoliu.

Belasé srdce na dnešnej tlačovej konferencii prezentovali Ivan Kmotrík ml., ďalej klubová legenda a podpredseda občianskeho združenia Ján Švehlík a manažér celého projektu Stanislav Kramarič. V publiku (aj na titulnej fotografii) boli prítomní zástupcovia organizácii, s ktorými OZ Belasé srdce spolupracuje. Keďže za projektom stojí celý klub, zúčastnili sa aj zástupcovia manažmentu i športového úseku vrátane hlavného trénera Vladimíra Weissa st. a vybraných hráčov.

Zámerom klubového programu je podpora subjektov v rôznych oblastiach spoločenského života. Cieľom je pomáhať, vychovávať a chrániť v každej oblasti života.

Všetky informácie nájdete na www.belasesrdce.com

„Občianske združenie Belasé srdce by malo vytvoriť pomyselnú strechu nad všetkými charitatívnymi projektami a projektami spoločenskej zodpovednosti. V týchto oblastiach sme sa vždy aktívne angažovali a v nastolenom trende chceme naďalej pokračovať. Ako najslávnejší a najúspešnejší slovenský klub si plne uvedomujeme našu spoločenskú zodpovednosť. Preto spúšťame program Belasé srdce, ktorý bude naším nástrojom pomoci. Byť slovanistom neznamená len byť úspešným športovcom. Našou úlohou je totiž aj vždy pomáhať, vychovávať a chrániť v každej oblasti života. Belasé srdce pozostáva z dvoch línií – pomoci a výchovy. Myslím si, že pomoc samostatne predstavovať nemusíme, činy hovoria za slová. Pri výchove chceme viesť a motivovať deti a mladých ľudí k športu a futbalu. Naším cieľom je priviesť mladých ľudí späť k športu a dostať šport späť na miesto, ktoré mu v spoločnosti patrí. Som presvedčený, že s príchodom Belasého srdca ešte vzrastie hrdosť všetkých slovanistov a slovanistiek, našich partnerov, sponzorov či podporovateľov, a spoločne vytvoríme silnú komunitu, ktorá bude pomáhať, vychovávať a chrániť vo všetkých oblastiach života,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu a zároveň predseda OZ Belasé srdce.

Občianske združenie Belasé srdce bude pôsobiť v šiestich oblastiach – konkrétne v oblasti detí, mládeže a športu, oblasti sociálnej pomoci, oblasti pomoci zdravotne postihnutým, oblasti zdravotníctva, oblasti ochrany zdravia pred vznikom závislostí a v oblasti ochrany životného prostredia.

V každej z jednotlivých oblastí je nastavená spolupráca s partnerskými organizáciami, taktiež sú na spustenie pripravené konkrétne projekty. V praxi to znamená, že od začiatku apríla sa vracia projekt Mladý slovanista pre základné školy z celého Slovenska, ďalej iniciatíva Kluby BSK na Slovane a novinka Slovan je Slovan pre všetky slovenského futbalové kluby, nesúce v názve Slovan.

V rámci Belasého srdca sú samozrejme pripravené aj aktivity v ďalších oblastiach. V sociálnej oblasti sú to projekty pre deti či seniorov, v oblasti zdravotne postihnutým pokračovanie spolupráce s OZ Mikádo a OZ Hypotonik, v zdravotníckej oblasti rozvíjanie spolupráce s OZ Deťom pre život a Národným ústavom srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Pri prevencii pred vznikom závislostí bude OZ Belasé Srdce spolupracovať so Sanatóriom AT Bratislava, a v ochrane životného prostredia je pripravená kooperácia s Tatranským národným parkom.

„Slovan mal a má ako značka vždy svoju váhu a môže pozitívne pôsobiť aj v ďalších oblastiach života. Som preto veľmi rád, že klub spúšťa takúto iniciatívu a teším sa, že môžem byť jej súčasťou. Zvlášť sa teším z aktivít pre deti a mladých ľudí, považujem za veľmi dôležité viesť ich k športu a futbalu,“ povedal Ján Švehlík, podpredseda OZ Belasé srdce a legenda nielen Slovana Bratislava.

Finančné zdroje budú do programu plynúť z šiestich rôznych zdrojov. ŠK Slovan z každej predanej permanentnej vstupenky venuje 5 eur do Belasého srdca, a taktiež tam venuje určitú finančnú čiastku z uzavretých partnerských a sponzorských zmlúv. Klub počas každej sezóny venuje do dražby dve špeciálne sady dresov, v ktorých hráči nastúpia na zápas.

Do programu sa môžu zapojiť aj priamo fanúšikovia – pri kúpe zápasovej vstupenky môžu venovať ľubovoľnú sumu pre Belasé srdce, rovnako ako pri nákupe vo fanshope. Spustená bude aj možnosť prispieť ako dobrovoľný darca.

„Program Belasé srdce sme si dlhodobo pripravovali. Nesmierne sa tešíme, že dnes sa stáva realitou, a bude spájať všetky naše doterajšie charitatívne iniciatívy či projekty v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Zároveň môžeme vďaka nemu naše iniciatívy ešte zintenzívniť, skvalitniť a rozšíriť. Ponúka nám úžasný priestor na spoluprácu s ďalšími organizáciami. Môžeme spoločne pomáhať tým, ktorí to naozaj potrebujú. Zároveň dávame jasne najavo, že nám záleží na našom okolí a spoločenskej zodpovednosti,“ vyhlásil projektový manažér Stanislav Kramarič.

Zoznam projektov organizácii, s ktorými spolupracuje OZ Belasé srdce

Oblasť detí, mládeže a športu:

Mladý slovanista – pre základné školy z celého Slovenska
Kluby BSK na Slovane – futbalové kluby z Bratislavského samosprávneho kraja
Slovan je Slovan – futbalové kluby z celého Slovenska nesúce v názve Slovan

Oblasť sociálnej pomoci:

Centrum pre deti a rodiny Bratislava – Učiteľská
Denné centrum Športová v Bratislave – projekt Senior je belasý
Súkromné liečebno-výchovné sanatórium v Senci – projekt Dokážeš to!

Oblasť zdravotne postihnutým:

OZ Mikádo
OZ Hypotonik

Oblasť zdravotníctva

OZ Deťom pre život
Národný ústav srdcových a cievnych chorôb Bratislava
Národný ústav detských chorôb

Oblasť ochrany zdravia pred vznikom závislostí

Sanatórium AT Bratislava – projekt Správna cesta, zdravý život!

Oblasť ochrany životného prostredia

Tatranský národný park – projekt Naše národné parky

Zdroj foto: TASR

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.