Úvod Klub Sieň slávy Vladimír HRIVNÁK

Je to al zo zlatch chlapcov Pohra vazov pohrov, ktor sa v roku 1969 radovali z vekho triumfu. A hne potom aj z federlneho titulu. K obidvom tmto spechom prispel Vlado vekou mierou. Najm preto, e mal prve vtedy vrcholn formu a pravidelne hrval. Spolu strvil v belasom drese 8 ronkov ako prvoligov hr. Po odchode A. Horvtha do zahraniia ho nahradil prve on, a to nielen v Slovane, ale aj v reprezentcii. V roku 1971 nevynechal ani jedin medzittne stretnutie. Vtedy mal u za sebou majstrovstv sveta v Mexiku, ktor sce nedopadlo oslnivo, ale n stopr mal stle dveru trnerov aj nstupcov J. Marka. Bol reprezentantom v rokoch 1969 1972, spolu 13-krt. Obranca, ktor bol vestrannm hrom. Azda aj preto, e pvodnm povolanm bol gymnasta a ovldal svoje telo ako mlokto. Vedel kontrolova pohyby, spevova svaly, kde bolo prve treba, nechbala mu disciplna ani verva. o bolo treba urobi, to urobil, rchlo, tvrdo a presne. Nebol obrom obrany, ale vaka vskoku hlavikoval ako ostatn vek. Priiel z Rimavskej Soboty, v doraste sa trochu zocelil a ako 21-ron u nastpil v lige. Hrval najastejie s Vencelom, Schrojfom, Urbanom, Popluhrom, Vengloom, A. Horvthom, Mutkoviom, Hrdlikom, Joklom, Adamcom, Cvetlerom, Obertom... o meno to pojem, majk Slovana. Konil s K. Gghom, Zlochovcami, Ondruom, Pivarnkom, apkoviovcami, L. Mderom, vehlkom, Masnm..., o bola alia vrka doteraz nenapodobitench hrov. Ke skonil, hne zaal trnova juniorov Slovana a potom pokraoval v rznych mestch Slovenska, v Dun. Strede, Koiciach, Interi ZS, KP v Bratislave a odskoil si aj do Rakska. koda by bolo nevyui vek futbalov vedomosti. Zskal ich od najlepch trnerov, prvotriednych spoluhrov a aj kola nieo dala. Preto je Vlado sebavedom trner, ktor sa nikdy netriasol pred funkcionrmi a prpadnou stratou stoliky.

Vladimír HRIVNÁK

(18. 2. 1936 - 17. 10. 2014)

Je to ďalší zo zlatých chlapcov Pohára víťazov pohárov, ktorí sa v roku 1969 radovali z veľkého triumfu. A hneď potom aj z federálneho titulu. K obidvom týmto úspechom prispel Vlado veľkou mierou. Najmä preto, že mal práve vtedy vrcholnú formu a pravidelne hrával. Spolu strávil v belasom drese 8 ročníkov ako prvoligový hráč. Po odchode A. Horvátha do zahraničia ho nahradil práve on, a to nielen v Slovane, ale aj v reprezentácii. V roku 1971 nevynechal ani jediné medzištátne stretnutie. Vtedy mal už za sebou majstrovstvá sveta v Mexiku, ktoré síce nedopadlo oslnivo, ale náš stopér mal stále dôveru trénerov aj nástupcov J. Marka. Bol reprezentantom v rokoch 1969 – 1972, spolu 13-krát. Obranca, ktorý bol všestranným hráčom. Azda aj preto, že „pôvodným povolaním“ bol gymnasta a ovládal svoje telo ako málokto. Vedel kontrolovať pohyby, spevňovať svaly, kde bolo práve treba, nechýbala mu disciplína ani verva. Čo bolo treba urobiť, to urobil, rýchlo, tvrdo a presne. Nebol obrom obrany, ale vďaka výskoku hlavičkoval ako ostatní veľkí. Prišiel z Rimavskej Soboty, v doraste sa trochu zocelil a ako 21-ročný už nastúpil v lige. Hrával najčastejšie s Vencelom, Schrojfom, Urbanom, Popluhárom, Venglošom, A. Horváthom, Mutkovičom, Hrdličkom, Joklom, Adamcom, Cvetlerom, Obertom... Čo meno – to pojem, maják Slovana. Končil s K. Göghom, Zlochovcami, Ondrušom, Pivarníkom, Čapkovičovcami, L. Móderom, Švehlíkom, Masným..., čo bola ďalšia várka doteraz nenapodobiteľných hráčov. Keď skončil, hneď začal trénovať juniorov Slovana a potom pokračoval v rôznych mestách Slovenska, v Dun. Strede, Košiciach, Interi ZŤS, ŠKP v Bratislave a odskočil si aj do Rakúska. Škoda by bolo nevyužiť veľké futbalové vedomosti. Získal ich od najlepších trénerov, prvotriednych spoluhráčov a aj škola niečo dala. Preto je Vlado sebavedomý tréner, ktorý sa nikdy netriasol pred funkcionármi a prípadnou stratou stoličky.

Neprehliadnite

Prvý jarný domáci zápas odohráme na novom štadióne na Tehelnom poli.
Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.
Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2018 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.