ŠK Slovan Bratislava eSports

Profesionálny ešportový tím Slovan Bratislava eSports bol založený v roku 2020. Akutálne má aktívnu iba sekciu FIFY, no do budúcna plánujú preniknúť v iných hrách a uchytiť sa medzi ešportovou elitou v hrách Counter Strike, či League of Legends.

V aktuálnej FIFA zostave figurujú traja hráči – Lukáš Móri (Lumasa2), Filip Farkaš (BavendoFarky) a Adrián Havrlent (RAPID), z ktorých dvaja figurujú v TOP 20 hráčov FIFA PRO League.

Naši reprezentanti

LUKÁŠ MÓRI – ‘ LUMASA2’

15 ročný slovenský supertalent, alebo inak – Lumasa2. Na profi scéne je už 2 roky, no FIFU hráva už od svojich ôsmich rokov. Za dva roky stihol účasť na viacerých domácich či zahraničných turnajoch od FIFA League, Topgamingu, Sazka eLeague alebo Giuseppe Cup. Za svoje najväčšie úspechy považuje účasť na MČSR 2020, kvalifikoval sa aj na MČSR 2021, no kvôli pandémii koronavírusu sa tohto turnaja nezúčastnil.
Futbalu sa venuje nie len na virtuálnych trávnikoch ale aj v realite, svoju kariéru začal v ôsmich rokoch v Šali, odkiaľ sa po trojročnom pôsobení presunul do Nitry, za ktorú doteraz pravidelne hráva a v nej aj študuje.
Lukáš pravidelne hráva víkendovú ligu a doposiaľ najlepšie skóre zaznamenal 29:1, čo sa dá porovnať s európskou elitou hráčov.

FILIP FARKAŠ – ‘BAVENDOFARKY’

Do FIFA PRO League sa tento ročník dostal aj druhý z troch zástupcov Slovanu eSports – BavendoFarky. Filip má 22 rokov, študuje aktuálne na vysokej škole v 3. ročníku na fakulte športu. Futbal hráva od svojich šiestich rokov a zahral si aj 2 roky v 1. Slovenskej dorasteneckej lige.
Jeho FIFA začiatky začínajú na platforme PC, kde začínal od vydania FIFA 19. FIFU 20 hral tiež rekreačne, no s príchodom kúpy PS4 prišla FIFA 21 a začal hru brať vážnejšie. V prvom mesiaci hrania FUT režimu získal status VERIFIED , čo mu umožnilo účasť na EA kvalifikáciách.
Ďalšie úspechy Farkyho sú postup na finále CZC.cz iSport Ligy – ako jediný slovák spolu s Cristym, Finále SFZ eTrophy– semifinále o post reprezentanta Slovenska na Enations v zápase proti Cristymu bohužial prehral, prvé miesto vo FIFA ONLINE League a postup do FIFA PRO League, čo berie za najväčší úspech. Offline akcie však nehral, nakoľko začal na profi úrovni počas pandémie koronavírusu.
Ročník FIFY 21 hodnotí pozitívne, nakoľko hral bez podpory FIFA Pointov. Ak sa Vám Farkyho príbeh páči, určite ocení Vašu podporu na jeho socials.

ADRIÁN HAVRLENT – ‘ RAPID’

Adrián, alebo 'RAPID' hráva FIFU od ročníka 2015 ešte na konzole PS3, na konzolu Playstation 4 sa dostal od vydania FIFY 17.
Prvý turnaj na ktorý sa prihlásil bol usporiadaný portálom Grunex - Grunex Cup#1, kde hneď získal druhé miesto vo veľkej konkurencii českých hráčov, ktorí už na scéne mali vybudované meno, na turnaji sa mu podarilo zdolať Emericksona - aktuálny hráč Sparty Praha, ktorý patrí momentálne medzi najlepších CZ hráčov FIFY. Vo finále však narazil na RIIJKA (bývalý hráč Slávie Praha a Entropiqu), ktorého nedokázal poraziť. To však Adriána neodradilo od účasti na ďalších turnajoch a hneď na ďalšom turnaji Grunex Cup #2 vrátil RIIJKovi porážku z finále a na turnaji sa prebojoval do semifinále.
Vo FIFE 18 nadviazal na úspechy, podarilo sa mu dostať na FIFA League Finals, na medzinárodnej úrovni sa zúčastnil 2vs2 turnaju - MČSR v Prahe, kde obsadil 5-8 miesto. V predošlých rokoch reprezentoval ešportové tímy ako Majestic Lions, FIFA League SK, momentálne je hráčom ŠK Slovanu Bratislava eSports. Najlepšie skóre z víkendovej ligy dosiahol 28-2.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.