Úvod Správy Slovnaft Cup Weiss: Nenávisť je zlý radca, hráčov motivujem pozitívnymi myšlienkami

Weiss: Nenávisť je zlý radca, hráčov motivujem pozitívnymi myšlienkami

Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú vo finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava.

V nedeľu 8. mája o 17:30 finálovým zápasom vyvrcholí 53. ročník Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Finále ponúkne súboj tradičných rivalov – ŠK Slovan Bratislava vyzve FC Spartak Trnava. Hrať sa bude na Tehelnom poli.

Vstupenky do sektora slovanistov sú v predaji už len dnes od 12:00 do 19:00 v pokladnici na Tehelnom poli. Ak ste si teda ešte nekúpili vstupenku, dnes máte poslednú šancu, v deň zápasu bude pokladnica zatvorená. Cena je 10 €, pre deti a dôchodcov 6 €. 

V piatok popoludní sa uskutočnila naša oficiálna tlačová konferencia. Vladimír Weiss st. hneď v jej úvode jednoznačne deklaroval, že sa chce so zástupcami médií rozprávať o futbale. „Rád by som vás požiadal a poprosil, aby sme sa rozprávali o futbale. Dva týždne sa rozprávalo o bitkách, fanúšikoch a neviem o čom ešte. Bavme sa o futbale ako takom, o hráčoch, tréneroch. Dávajte mi otázky na taktiku alebo čo, no nie prosím na iné veci. Riešme formu, pekné akcie, že bude pekný futbal, čomu všetci veríme. Nemedializujme fotky z násilností a neriešme iné veci,“ reagoval náš hlavný tréner na úvodnú otázku, ktorá sa týkala diania z posledných dvoch týždňov v súvislosti s finálovým duelom. 

Vďaka tomuto jasnému vyhláseniu sa na tlačovej konferencii skutočne hovorilo už len o tom podstatnom – čiže o samotnom futbale a finále. Po piatykrát v histórii sa vo finále stretnú Slovan a Spartak. Historický prehľad finále sme vám ponúkli v článku TU

„Je to derby, rivalita, to chápem a tak to treba aj brať. Stretnú sa dve historicky najlepšie mužstvá, či už výsledkovo, herne, divácky, zabezpečením. Nepoviem nič nové, keď skonštatujem, že Trnava dobre bráni a nie až tak dobre útočí. Pokiaľ chce vyhrať a pomýšľať na úspech, musí dať gól. Bude hrať svoj futbal, my chceme hrať svoj útočný futbal a začať tak aktívne ako naposledy. Aj keď je jasné, že nie vždy dáte v 15. sekunde gól. Vieme, čo nás čaká – emócie z ich i našej strany. Mám dosť skúsených hráčov, aby som ich motivoval na finále, tá motivácia je prirodzená. Nebudem to tu hecovať ako niekto iný. Čaká nás finále pohára, hráme doma, tým je povedané všetko. Chceme vyhrať, ale musíme to ukázať na ihrisku. Niektoré veci sme v tréningovom procese trošku menili a chystali sa na finále. Penalty sme však ešte nekopali. Nemyslím si, že budú pokutové kopy. Pokiaľ si to v noci rozmyslím, že možno penalty budú, tak sa k tomu v sobotu vrátime. Ale to tak na odľahčenie“ vyhlásil Vladimír Weiss st., ktorý verí v dobrú atmosféru a čo najvyššiu návštevu. „Budem rád, ak by prišlo 16 000 divákov. Verím, že bude dobrá a normálna atmosféra, žičlivá pre futbal. Bodaj by padlo viac gólov ako v posledných zápasov, nech je pohár oslavou futbalu s krásnymi akciami, emóciami. V prvom rade ide o futbal. Nech v nedeľu vyhrá lepší.“

Otázkou posledných dní bol zdravotný stav niektorých našich hráčov. Vladimír Weiss ml. zo zdravotných príčin vynechal posledné dva duely v Dunajskej Strede a doma s Trnavou. Jaromír Zmrhal sa na ihrisku neobjavil od semifinálovej odvety s Trenčínom, keď predčasne striedal. „V piatok trénovali všetci hráči, na tréningu nás bolo 25. Čiže všetci hráči sú pripravení,“ informoval Vladimír Weiss st.

Naša tlačová konferencia sa konala v piatok o 15:00, dve hodiny po tej trnavskej. Tréner Spartaka Michal Gašparík na nej okrem iného povedal, že nedeľňajšie ligové derby v Bratislave vnímal skôr ako priateľský zápas. „Neviem, či chodia hrať priateľské zápasy, ako to doslova nazval. Tréner bol asi sklamaný z výkonu, preto to tak povedal. My sme hrali ligový zápas. Trnava určite príde hrať ako o život, takisto aj my, ale v dobrom slova zmysle fair-play a futbalu. Nevnášal by som už dva týždne dopredu emócie. Je to normálny zápas, finále Slovenského pohára, bodka,“ reagoval tréner belasých.

Z pohľadu na celú sezónu to bude aj súboj najproduktívnejšieho mužstva s najpevnejšou defenzívou. Belasí dali v lige 63 gólov a 23 inkasovali, Spartak skóroval 33-krát a inkasoval 13 gólov. „Trnava v posledných 10 zápasoch dostala 4 góly, ale aj len 4 góly dala. Štatistika tiež o niečom napovie. Majú klady aj mínusy, takisto ako my, zvlášť pokiaľ si v zápase zvolíme ľahšiu cestu. Keď všetci beháme a dobre bránime, tak máme kvalitu. Sme ofenzívne mužstvo, dávame veľa gólov. Trnava a Ružomberok síce inkasovali menej gólov než my, no podstatne menej ich dali. Budeme mať svoju stratégiu a kto bude lepší, nech vyhrá. Zápas môže čokoľvek narušiť – niekto trafí z 25 metrov do šibenice a hneď to bude úplne iné. Do futbalu vstupujú nepredvídateľné okolnosti, preto je taký krásny.“

Štyri derby zo základnej časti neponúkli veľa gólov. V základnej časti sa v Trnave na jeseň nedohralo, na Tehelnom poli na jar góly nepadli. Oba nadstavbové duely vyhrali belasí – 1:0 v Trnave po krásnej strele Ivana Šaponjiča pod brvno, a naposledy 1:0 doma po góle Aleksandara Čavriča zo 16. sekundy.

„Trnava dobre bráni ako celok, no aj my teraz dobre bránime ako mužstvo. V modernom futbale nie je ľahké dostať sa za dve línie obrany. Ukáže sa individuálne majstrovstvo hráčov v súbojoch 1 na 1, či 1 na 2 alebo 2 na 2. Musíte mať vynikajúcu prienikovú prihrávku, ako naposledy v prípade Ivana Šaponjiča na Aleksandara Čavriča. Hráča s takou rýchlosťou, akú má Čavrič, som ešte netrénoval. Aj koncovku zvládol výborne, obišiel hráča a dal to ešte do jeho protipohybu pri jeho šmýkačke do brány. Bola to snáď naša najkrajšia akcia v tomto roku. Trnava má s nami vždy nejakú polo-šancu, na to budú hrať. Ak by dali prvý gól, mali by sme to ťažšie, ak my, tak by to bolo náročnejšie pre nich. Pohár je nevyspytateľný a pred finále je to 50:50, nikto nie je favoritom. My hráme doma, no emócie môžu byť niekedy viac než domáce prostredie,“ pokračoval Vladimír Weiss st.

Jedným z ťahákov finále by mohol byť mini-súboj Vladimíra Weissa ml. s Martinom Škrtelom, dvoch osobností novodobej histórie slovenského futbalu. Náš hlavný tréner oboch viedol v slovenskej reprezentácii. „Ide hrať Slovan proti Trnave, nie Weiss proti Škrtelovi. Emócia tam bude, Martin určite "namastí" Vlada, pokiaľ bude hrať, a ten bude chcieť proti nemu niečo vymyslieť. Ale bude to 11 na 11. Emócia musí byť, čo je normálne. Nenávisť je však zlý radca. Hráčov sa snažím motivovať pozitívnymi myšlienkami a výkonom na ihrisku. Z našej strany, a verím, že ani naopak, neprichádza do úvahy nenávisť voči Trnave. Prosím ľudí, aby prišli, a aby obe strany povzbudili tých svojich. Verím, že hráči ukážu fantastický futbal hodný finále Slovenského pohára,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Ako postupovali

2. kolo:

Jednota Málinec – ŠK Slovan 0:7 (0:3) – góly Green 3, Adler, Dražič, Mustafič, Hubert
FK Beluša – FC Spartak 0:3 (0:0) – Ristovski 2, Procházka

3. kolo:

Prameň Kováčová – ŠK Slovan 0:2 (0:1) – Hrnčár, Dražič
FC Pata – FC Spartak 0:4 (0:3) – Bukata, Boateng, Cabral, Bamidele

4. kolo:

Slávia TU Košice – ŠK Slovan 0:5 (0:1) – Dražič 3, Mráz, Vojtko
Železiarne Podbrezová – FC Spartak 2:2 (0:2), 6:7 na pok. kopy – Bukata, Grič

Osemfinále:

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 0:2 (0:0) – Green 2
FC Košice – FC Spartak 1:2 (0:0) – Škrtel, Ristovski

Štvrťfinále:

ŠK Slovan – FC ViOn 2:0 (0:0) – Weiss, Zmrhal
MŠK Žilina – FC Spartak 0:0, 1:4 na pok. kopy

Semifinále:

1. zápas: AS Trenčín – ŠK Slovan 0:0
Odveta: ŠK Slovan – AS Trenčín 2:1 (2:0) – Agbo, Mustafič

1. zápas: FC Spartak – FK Senica 3:0 (1:0) – Pavlík (vl.), Kóša, Azevedo
Odveta: FK Senica – FC Spartak 0:4 (0:2) – Bamidele, Ramadan, Iván, Olejník

Dôležité informácie

Finále Slovnaft Cupu 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava sa odohrá v nedeľu 8. mája o 17:30 na Tehelnom poli. Povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Vorel, Weiss.

Vstupenky do sektora slovanistov sú v predaji už len dnes od 12:00 do 19:00 v pokladnici na Tehelnom poli. Ak ste si teda ešte nekúpili vstupenku, dnes máte poslednú šancu, v deň zápasu bude pokladnica zatvorená. Cena je 10 €, pre deti a dôchodcov 6 €. 

Informácie pre fanúšikov nájdete TU

Zdroj foto: TASR, Miro Gasidlo

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2022/23 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava (0:7).
TJ Družstevník Malá Mača - ŠK Slovan Bratislava 0:7.
Priamy prenos z pohárového zápasu.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.