Úvod Správy Niké liga Na východ s túžbou ukázať našu krajšiu tvár

Na východ s túžbou ukázať našu krajšiu tvár

Belasí sa v sobotu o 17:00 predstavia v Michalovciach.

Do konca jesene zostáva ešte šesť kôl a dôležitosť každého získaného bodu rastie. V 13. kole sa belasí predstavia v Michalovciach, kde sa nám zvykne dariť. Úvodný výkop je v sobotu o 17:00.

Priamy prenos budete môcť sledovať prostredníctvom internetového streamu na Huste.tv.

Stretáva sa druhý tím tabuľky s deviatym, Slovan a Michalovce delí 14 bodov. Belasí dali druhý najvyšší počet gólov v súťaži (30) a najmenej inkasovali (8). Michalovce majú spoločne so Senicou na konte najmenší počet strelených gólov (12) a najviac inkasovali (28).

S Michalovcami sme odohrali 16 ligových stretnutí s vynikajúcou bilanciou – 13 víťazstiev a 3 remízy s celkovým skóre 39:10.

Zápas sa odohrá v plánovanom termíne. V tíme Michaloviec sa objavili pozitívne prípady na Covid-19, no v zmysle Manuálu ÚLK majú dostatok negatívne testovaných hráčov.

„Samozrejme, vieme o ťažkostiach Michaloviec, no tie nesmú zmeniť naše nastavenie a koncentráciu. Vždy to musí byť o nás, o našom prístupe a výkone. Ani napriek ich problémom neočakávam ľahkého súpera, pretože nevieme, v akom zložení nastúpia. Michalovce sa vyznačujú rýchlym prechodom do útoku a dobrým prepínaním z defenzívy do ofenzívy a naopak, pričom v poslednom období sa prezentovali zaujímavými výkonmi. Aj my máme svoje ťažkosti, viacerí hráči sa len nedávno opäť zapojili do tréningového procesu,“ povedal tréner Darko Milanič, ktorý dal po prehre s Nitrou jasne najavo nespokojnosť s predvedenou hrou a zároveň túžbu naštartovať už v ďalšom kole novú priaznivú sériu. „Od hráčov očakávam adekvátnu reakciu. Veľa sme sa s nimi počas týždňa rozprávali a sami vedia, že najmä prvý polčas bol veľmi zlý. Teraz je to o ich reakcii. V tréningoch sa javili dobre a ukázali túžbu odčiniť posledné zaváhanie. Treba to však preniesť do hry, dať góly a odniesť si tri body. Verím, že po Nitre ukážeme našu krajšiu tvár.“

Belasí absolvujú najdlhší "trip“ v rámci domácej ligy. „Nemám rád takéto témy, pretože najľahšie je nájsť si nejaké alibi alebo výhovorku. Toto nechcem a odmietam takto myslieť. Je to realita. Musíme ísť do Michaloviec rovnako ako ostatné tímy, pričom Michalovce musia podobne dlhé cesty absolvovať na svoje vonkajšie zápasy. Neriešime cestovanie ani nič iné. Ideme tam s cieľom získať tri body.“

Je možné, že v zostave, resp. v 18-člennej zápasovej nominácii nastanú oproti Nitre určité zmeny. „Nechcem vopred konkretizovať, no niečo v zostave zmením. Súvisí to aj so zdravotným stavom. Do tréningu sa vrátili viacerí hráči, spomedzi nich budú na zajtrajší duel k dispozícii David Strelec a Ezekiel Henty. Naopak, stopercentne pripravení ešte nie sú Erik Daniel a ani Jurij Medveděv, na zápas to ešte nie je u Filipa Lichého a po zranení nemôžeme počítať s Ondřejom Petrákom. Pre menšie zdravotné ťažkosti nenastúpi ani Vladimír Weiss, ktorý sa na tréningu ľahko zranil. Od štvrtka trénoval individuálne, nie je to nič vážne, na tento zápas však nebude pripravený. A aj niektorí ďalší hlásili menšie ťažkosti. Celkovo však máme dostatok zdravých a motivovaných hráčov, aby sme odohrali čo najlepší zápas,“ uzavrel Darko Milanič.

Aktuálna forma

Michalovce naposledy prekvapili v Trnave a nad Spartakom tam zvíťazili 2:1. Celkovo získali v posledných piatich kolách 8 bodov z 15 možných a ako tradične, po nie úplne vydarenom začiatku postupom jesene stúpajú tabuľkou a ešte sa pokúsia atakovať miesta v hornej šestke.

Belasí pred týždňom podľahli Nitre 0:1, utrpeli tak prvú ligovú prehru na novom Tehelnom poli. V rámci posledných piatich kôl sme získali 10 bodov z 15 možných.

Vzájomné zápasy

S Michalovcami sa nám darí. Bilancia ligových duelov hovorí jasnou rečou – 16 zápasov, 13 víťazstiev, 3 remízy, 0 prehier a skóre 39:10.

Naplno sme bodovali vo všetkých desiatich stretnutiach, ktoré sa hrali v Bratislave.

V prebiehajúcej sezóne sme v auguste doma zvíťazili vysoko 5:0 (góly Strelec 2, Holman, Ožbolt, Ratao). Aj merania síl z ročníka 2019/20 vyzneli v náš prospech – doma sme vyhrali 3:0 a 4:0 a v Michalovciach 1:0.

Zaujímavosti

V Michalovciach zažil svoj debut David Strelec, keď v auguste 2018 zasiahol do hry na záverečných 17 minút (belasí vyhrali 2:1)

Naším najčastejším výsledkom s Michalovcami je víťazstvo 3:1. Týmto skóre sa skončili všetky merania síl z ročníka 2016/17 i to prvé zo sezóny 2017/18.

S Michalovcami sme sa stretli aj v semifinále domáceho pohára 2016/17. Postúpili sme po výsledkoch 2:1 vonku a 1:0 doma.

Najlepším strelcom belasých je šesťgólový Rafael Ratao, v Michalovciach dal najviac gólov Igor Žofčák (3).

Náš brankár Dominik Greif vychytal 4 čisté kontá a inkasuje priemerne 0,7 gólu na zápas. Jednotka Michaloviec Matej Markovič si pripísal 2 čisté konta a priemerne dostáva 2 góly na jedno stretnutie.

Kapitánom Michaloviec je náš bývalý hráč a taktiež kapitán Igor Žofčák. V belasom získal 3 majstrovské tituly a dvakrát oslavoval double.

Dôležité informácie

Zápas 13. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 7. novembra o 17:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Očenáš – Jekkel, Hrčka. Priamy prenos môžete sledovať prostredníctvom internetového streamu na Huste.tv.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.
Názory trénerov po zápase 21. kola Niké ligy 2023/24 AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.