Úvod Správy Fortuna liga Aby jednotlivé súčiastky zapadli do seba

Aby jednotlivé súčiastky zapadli do seba

Belasí sa v sobotu o 18:30 stretnú so Spartakom Trnava.

Najslávnejšie slovenské derby napíše svoje 157. pokračovanie. Belasí v sobotu o 18:30 na Tehelnom poli opäť vyzvú najväčšieho rivala. V hre sú popri prestíži aj veľmi dôležité ligové body. Premiéru na lavičke Slovana zažije tréner Darko Milanič.

Ako sme už informovali, pre Bratislavu platí obmedzenie 500 osôb na hromadnom podujatí v exteriéri, čo v praxi znamená, že na tento zápas budú žiaľ deaktivované všetky permanentné vstupenky a jednorazové vstupenky nebudú v predaji. Priamy prenos vysiela RTVS na Dvojke, resp. Huste.tv na internete.

Stretáva sa druhý tím tabuľky so štvrtým, Slovan a Trnavu delia dva body. Na zatiaľ stopercentnú Dunajskú Stredu strácame šesť bodov, no máme jeden zápas k dobru. Aj tabuľka však jasne hovorí, aké bude derby dôležité.

„Dôležité bude správne urobiť aj základné veci. Sme pripravení zápas odbehať a odbojovať. Viem, že je to najslávnejšie slovenské derby, čo znamená, že musíme byť pripravení nielen po taktickej a fyzickej, ale aj po mentálnej stránke. Máme kvalitu, no potrebujeme byť stopercentne koncentrovaní,“ povedal tréner Darko Milanič, ktorý sa počas týždňa snažil čo najlepšie spoznať svoje mužstvo. „Každým dňom je to z pohľadu spoznávania tímu lepšie. Ešte lepšie to však bude až po niekoľkých dueloch. Zatiaľ je všetko v poriadku, aj spätná väzba zo strany hráčov je pozitívna. Až zápasy však ukážu skutočné zrkadlo a ponúknu priestor lepšie spoznať jednotlivých hráčov.“

Dve série chceme predĺžiť, jednu zrušiť. So Spartakom sme šesťkrát po sebe neprehrali a už 405 minút sme v derby neinkasovali. Na druhej strane, obe tohtoročné merania síl skončili bezgólovými remízami. „Víťazstvo je absolútnou prioritou. Chceme vyhrať a hrať dobrý, ofenzívny futbal. Zároveň však chceme byť pozorní v defenzíve a nepustiť Trnavu do šancí či nebezpečných brejkov,“ vyhlásil tréner belasých.

Aké myšlienky sa Darko Milanič snažil zapracovať do tréningov? „Snažíme sa zvýšiť dynamiku našej hry, pokúsiť sa hrať viac priamočiaro a zvýšiť dôraz v útoku i pri bránení. Futbal je záležitosť momentu. V niektorých zápasoch musíte byť dobrí v držaní lopty a rýchlom prepínaní medzi útokom a obranou, v iných zase v odlišných aspektoch. Kľúčové je, aby jednotlivé súčiastky zapadli do seba a ideálne ladili počas celých deväťdesiatich minút. Fanúšikom chceme zajtra i vždy ponúknuť ofenzívny herný prejav, no zároveň musíme vedieť aj dobre brániť, čo však neznamená, že budeme pri bránení pasívni. Naopak, budeme zdravo agresívni, budeme hrať priamočiaro a pôjdeme za gólmi. Popritom si dáme záležať na zodpovednej defenzívnej činnosti.“

Derby sa odohrá bez diváckej kulisy. „Futbal bez fanúšikov je niečo, čo najmä v zápasoch ako derby, nikdy nie je dobré. Musíme si však splniť naše povinnosti a odohrať čo najlepší zápas,“ vyhlásil náš tréner, ktorému bude chýbať dlhodobo zranený Filip Lichý. „V tejto chvíli je ťažké konkretizovať, či sa zajtra vrátia do hry hráči, ktorí vynechali posledné duely, prípadne ako na tom budú niektorí ďalší, ktorí hlásili menšie ťažkosti. Definitívne sa rozhodneme po tréningu. Je to však vždy rovnaké – ak niekto chýba, iný hráč ho nahradí a odovzdá svoje maximum,“ povedal Darko Milanič pred piatkovým tréningom.

Aktuálna forma

Belasí majú v lige bilanciu 3 víťazstvá a 1 prehra. Naposledy zdolali Trenčín (2:1) a taktiež prešli cez Belušu v domácom pohári po víťazstve 2:0.

Spartak do sezóny vstúpil presvedčivými víťazstvami v Michalovciach a s Ružomberkom. Následne však prišla domáca remíza s Pohroním (1:1) a prehra v Dunajskej Strede (1:2). Naposledy Spartak v lige podľahol doma Seredi 0:2, no chuť si napravil v pohári, kde cez Malženice prešiel hladko 3:0.

Vzájomné zápasy

Historická bilancia z derby je z nášho pohľadu nasledovná: 73 víťazstiev, 37 remíz a 46 prehier.

V uplynulej sezóne sme najprv Spartak na Tehelnom poli pred 14 933 divákmi zdolali 2:0 po góloch Andraža Šporara a Dejana Dražiča. Na jar sme v Trnave remizovali 0:0, keď Dominik Greif zneškodnil pokutový kop. Bezgólová remíza sa zrodila aj v poslednom zápase uplynulej sezóny.

So Spartakom ťaháme šesťzápasovú šnúru bez prehry, ktorá trvá od apríla 2018. Zároveň sme už neinkasovali viac než štyri duely, čiže 405 minút čistého času hry.

Dôležité informácie

Zápas 6. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava sa začína v sobotu 12. septembra o 18:30 a povedie ho rozhodcovská trojica Glova – Hrčka, Hrmo.

Ako sme už informovali, pre Bratislavu platí obmedzenie 500 osôb na hromadnom podujatí v exteriéri, čo v praxi znamená, že na tento zápas budú žiaľ deaktivované všetky permanentné vstupenky a jednorazové vstupenky nebudú v predaji. Priamy prenos vysiela RTVS na Dvojke, resp. Huste.tv na internete.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.