Úvod Správy Vstupenky Ďalšie obmedzenie zmarilo zámer umožniť účasť permanentkárom

Ďalšie obmedzenie zmarilo zámer umožniť účasť permanentkárom

Informácie pre držiteľov permanentných vstupeniek.

Od 6.9.2020 do 30.9.2020 je v platnosti nové rozhodnutie RÚVZ Bratislava o opatrení súvisiacom s organizáciou hromadných (aj športových) podujatí v exteriéri, ktoré povoľuje účasť maximálne 500 osôb na danom podujatí. V rámci 500 osôb sa nachádzajú aj osoby úzko súvisiace s organizáciou zápasu (hráči, tréneri, delegáti, rozhodcovia, TV štáb, usporiadatelia, novinári atď...), ktorých počet na zápas je 215 osôb.

Toto rozhodnutie je pre nás veľmi čerstvé a mení nám celý pripravený scenár, ktorý sme pripravili ešte na pôvodné opatrenie, ktoré bolo max. 1000 osôb na hromadnom podujatí. K pôvodnému scenáru sme pripravili na webovej stránke klubu „nahlasovací formulár,“ prostredníctvom ktorého by sa mohlo od utorka nahlásiť na zápas s Trnavou prvých 600 majiteľov permanentiek. Zvyšných 600, ktorí by sa nestihli nahlásiť alebo by sa nenahlásili, by mali túto možnosť ako prví na zápas proti Ružomberku.

Keďže je však v platnosti nové opatrenie (max. 500 osôb), musíme prijať rozhodnutie o deaktivovaní všetkých permanentných vstupeniek na zápas s Trnavou a Ružomberkom. Zhruba 275 voľných miest klub rozdelí medzi majiteľov sky-boxov, sponzorov a partnerov klubu.

„Veľmi nás mrzí, že opäť musíme pristúpiť k tomuto kroku. Žiadnym spôsobom neznižujeme dôležitosť majiteľov permanentiek. Pri tomto obmedzení však nemáme reálnu možnosť uspokojiť ani určitú časť permanentkárov, pričom odmietame robiť nejaký výber či žreb. Na vec sa musíme zvlášť v tomto období, ktoré je pre šport nesmierne náročné, pozerať aj z ekonomickej stránky. S majiteľmi sky-boxov, so sponzormi a partnermi máme uzatvorené platné zmluvy, ktoré musíme dodržať, aby náš klub neprišiel o státisícové kompenzácie, ktoré by vznikli voči majiteľom sky-boxov, sponzorom a partnerom. Veríme, že majitelia permanentiek to pochopia,“ vysvetlil prerozdelenie vstupeniek marketingový riaditeľ Tomáš Straka

O kompenzáciách za ušlé zápasy s Trnavou a Ružomberkom budeme majiteľov permanentiek informovať po ukončení sezóny 2020/2021.

„Zdravie a bezpečnosť sú prvoradé, no myslíme si, že slovenský šport týmto dostal ďalšiu ranu, ktorá ho môže položiť na kolená. Sami sme videli, že na futbalových zápasoch je možné zabezpečiť hygienické opatrenia, rozostupy i oddelený príchod a odchod fanúšikov prostredníctvom rôznych vstupov. Pochopili by sme povedzme zníženie percenta z maximálnej kapacity na 25 % a ešte väčšie rozostupy, no nevidíme zmysel v tom, že na malé štadióny môže prísť 500 či 1000 ľudí, kde sú hlava na hlave. Máme obavy, že dôsledky, ktoré bude slovenský šport a futbal znášať, budú doslova katastrofické,“ doplnil Tomáš Straka.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.