Úvod Správy Európska liga Veľa sa naučil a plní si futbalové sny

Veľa sa naučil a plní si futbalové sny

Erik Daniel sa výborne aklimatizoval v Slovane Bratislava.

Rok 2019 bol pre Erika Daniela plný kontrastov, náročných chvíľ, no aj radosti a skvelých futbalových okamihov. Je lídrom v počte gólových asistencií vo Fortuna lige (8), spomedzi hráčov Slovana odohral počas nabitej jesene najviac stretnutí (32) a asistenciou Andražovi Šporarovi sa blysol aj vo štvrtok v súboji s Bragou.

Erik sa v Európskej lige rozhodne nestratil. V druhom zápase skupiny v Brage si práve po jeho strieľanom centri dal Bruno Viana vlastný gól, v súboji s Besiktasom skóroval a doma s Bragou prihral Andražovi Šporarovi. „Teším sa, že po mojej prihrávke Andraž skóroval, na druhej strane ma mrzí prvý inkasovaný gól, pri ktorom som urobil chybu. Rovnako ako ostatní chalani som však do toho dal všetko a som rád, že nás fanúšikovia aj napriek prehre odmenili za tento zápas a snáď aj celý rok potleskom. Z pohľadu výsledkov sme mohli v skupine obstáť lepšie, na druhej strane sme však herne nesklamali a ukázali sme, že máme dobré mužstvo,“ povedal Erik Daniel.

Belasí obsadili v nabitej K-skupine tretie miesto. Na štvrtú priečku odsunuli Besiktas, ktorý bol žrebovaný z prvého výkonnostného koša. Naše mužstvo strelilo 10 gólov, čo je viac než v skupinovej fáze dali tímy ako Dynamo Kyjev (7), Getafe (8), Krasnodar (7), PSV Eindhoven (9), FC Porto (8) či Lazio Rím (6). Samozrejme, treba zohľadniť aj skupiny, v akých jednotlivé tímy hrali. „Tretie miesto v skupine má svoju hodnotu a vážime si ho. Odohrali sme výborné zápasy s top tímami z krajín, kde je futbal šport číslo jeden. K vyššiemu bodovému zisku chýbali detaily, možno sme zaplatili nováčikovskú daň, pre mnohých z nás to bola prvá skúsenosť s európskym futbalom. Pre mňa osobne bol najkrajším momentom európskej cesty domáci zápas s Besiktasom, keď sme vyhrali 4:2. V Istanbule s Besiktasom som síce strelil svoj prvý gól v Európskej lige, no neznamenal bodový zisk, preto na tento zápas nespomínam veľmi v dobrom.“

Erik Daniel má vo Fortuna lige bilanciu 1 gól a 8 asistencií, v tejto štatistike je lídrom súťaže. V Európe má na konte vrátane kvalifikačných kôl 2 góly a 2 asistencie, k čomu ešte treba pripočítať „asistenciu“ na vlastný gól Bruna Vianu v Brage. Zdá sa, že naozaj radšej prihráva než strieľa. „Radšej prihrávam než strieľam. Z pozície krídelníka je to akési prirodzené, vždy, keď vidím lepšie postaveného spoluhráča, tak sa mu snažím prihrať. Individuálne štatistiky veľmi nesledujem, i keď ma samozrejme teší, že mám v lige najviac asistencií,“ hovorí 27-ročný rodák z Hodonína.

Rok 2019 bol pre tohto šikovného krídelníka naozaj náročný. V januári sa upísal Slovanu Bratislava, zmluva však začala plynúť až v júni. Na jar z dôvodu rozhodnutia jeho bývalého klubu neodohral v žiadnej súťaži ani minútu. Ako hovoril ešte v rozhovore v júni, energiu mu v náročnom období dodávali aj návštevy Tehelného poľa a nevedel sa dočkať na zápasy v belasom. Možno ani sám netušil, aké vydarené obdobie zažije v novom klube. Na jeseň si pripísal 32 štartov, najviac spomedzi všetkých hráčov. „Keď som pol roka nemohol hrať, predstavoval som si práve takéto chvíle, aké zažívame v Európe. Rok 2019 bol plný kontrastov, pol roka som bol úplne dole a pol roka zrazu úplne hore. Dalo mi to veľa, či už zlého alebo dobrého, no myslím si, že všetko zlé je aj na niečo dobré. Veľa som sa totiž vďaka tomu naučil. Po príchode do Slovana som si po hernom výpadku ťažko zvykal, nevedel som sa dostať do tempa, no teraz sa už cítim naozaj dobre. Blíži sa to k mojím sto percentám, keď dokážem podať výkon počas celého duelu a potom dokážem rýchlejšie zregenerovať na ďalší zápas. Svoje rozhodnutie prísť do Slovana vnímam ako jednoznačne správne. Hrám na krásnom Tehelnom poli, rodina si zvykla v Bratislave a plním si svoje futbalové sny,“ vyhlásil Erik Daniel, ktorý sa však nechce uspokojiť. „Stále mám čo zlepšovať. Teraz si s rodinkou krátko oddýchnem a v januári sa naplno pustím do zimnej prípravy s mužstvom. Chcem byť ešte lepší a platnejší pre tento klub.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.