Úvod Správy Fortuna liga Návštevy Tehelného poľa nabíjali energiou

Návštevy Tehelného poľa nabíjali energiou

Prinášame rozhovor s Erikom Danielom.

Oddnes oficiálne belasý. Erikovi Danielovi dnes začína plynúť kontrakt so Slovanom Bratislava a v stredu sa s mužstvom zapojí do letnej prípravy. A do tréningov vhupne s obrovskou chuťou a túžbou po futbale.

ŠK Slovan si ešte v zime zazmluvnil služby jedného z elitných krídelníkov našej najvyššej súťaže. Trojročný kontrakt však začína plynúť až dnes. V novej sezóne tak získavame výbornú posilu na pravé krídlo, kde Erik zvedie zdravý konkurenčný súboj s Aleksandarom Čavričom.

„Teším sa, neskutočne sa teším, že prichádza deň, na ktorý som čakal posledných šesť mesiacov. Nemôžem však prísť do Slovana s tým, že budem len nadšený a uvoľnený. Práve naopak. Musím ešte dvakrát viac makať, pretože mám určitý zápasový výpadok, ktorý potrebujem dohnať. Počas posledných šiestich mesiacov som tvrdo makal aj mimo tréningov, aby som sa udržal v kondícii, čiže celý čas robím maximum, aby som sa vrátil do formy a bol pre Slovanom prínosom,“ hovorí Erik Daniel.

Posledné mesiace naozaj neboli pre rýchloného krídelníka ľahké. Pre vysvetlenie – každý hráč má polroka pred koncom svojho kontraktu v doterajšom klube (v tomto prípade Ružomberka) podpísať zmluvu v novom klube (v tomto prípade Slovan). Erikovi končila v Ružomberku v lete zmluva, v zime využil svoje právo a od leta sa upísal Slovanu.

Keďže kluby sa nedohodli na podmienkach transferu v zime, zostal Daniel na jar oficiálne hráčom Ružomberka. Musel však trénovať s B-tímom, kde ale nemohol zasiahnuť do žiadneho súťažného zápasu. „Strašne ma mrzí, že to v bývalom klube takto dopadlo. Trénoval som s B-tímom, no zápasy mi hrať nedovolili. Prežil som psychicky náročné obdobie, ktoré ma však na druhej strane posilnilo. Teraz ma už len máločo dokáže rozhodiť,“ pokračoval náš krídelník. V zime médiami kolovali rôzne fámy o tom, prečo miesto zotrvania v bývalom klube zvolil Slovan. Erik všetko uviedol na pravú mieru a vyjadril sa úplne na rovinu. „Ak niekto tvrdí, že som sa rozhodol pre zmenu klubu kvôli peniazom, tak klame. Úprimne poviem, že financie som vôbec neriešil. Už dávnejšie som totiž bol rozhodnutý, že sa chcem v kariére posunúť vyššie. A keď o vás prejaví záujem taký klub ako Slovan, tak treba premýšľať hlavou a uvedomiť si, že taká šanca môže prísť len raz za život. Ja som sa jej v zime chopil a napriek tomu, čím som si počas posledných mesiacov prešiel, ani raz som svoje rozhodnutie neoľutoval. Bol by som hlúpy, ak by som ľutoval, že som sa upísal Slovanu.“

Pozitívne je, že Erik napriek zápasovému výpadku počas posledných mesiacov štandardne trénoval. A to nielen s ružomberským B-tímom, ale aj individuálne. S kondíciou mať problém nebude, pričom zápasové tempo si môže rýchlo prinavrátiť v šiestich dueloch letnej prípravy. „Tréningy v ružomberskom B-tíme pod vedením trénerov Haspru a Saparu boli aj z pohľadu kondície náročné, čiže s tou nemám žiaden problém. Mimo tréningov som ešte individuálne makal v posilňovni a taktiež som behával, keďže rýchlosť patrí k mojím silným stránkam a chcem sa v nej naďalej zdokonaľovať. Myslím si, že po pár zápasoch letnej prípravy sa opäť dostanem do tempa a neľahké obdobie zostane zabudnuté.“

Okrem individuálnej prípravy mala naša posila ešte jeden spôsob ako sa udržať v pozitívnom nastavení. „Keď už som na konci týždňa len ťažko zvládal fakt, že nemôžem hrať zápas, tak ma vždy nabila energiou návšteva Tehelného poľa. Bol som na takmer všetkých jarných domácich zápasoch. Vždy mi pomohlo, keď som videl výkony chalanov a podporu ľudí z hľadiska. Jednoducho paráda a už sa nemôžem dočkať, keď si aj ja zahrám na tomto krásnom štadióne.“

V stredu 5. júna vstúpi Erik premiérovo do našej kabíny a začne sa s tímom pripravovať na novú sezónu. „Mám obrovský hlad po futbale, no zároveň aj trochu rešpekt. Predsa len, doteraz som trénoval v ružomberskom B-tíme, kde sú šikovní chlapci, no sú ešte mladí. V Slovane sú výborní hráči, každý jeden má obrovskú kvalitu, čiže je ťažšie sa proti nim presadiť. Urobil som však maximum pre to, aby som prišiel čo najlepšie pripravený a verím, že sa do toho čím skôr dostanem,“ hovorí Erik Daniel, ktorý sa do Bratislavy sťahuje s partnerkou a dcérkou.

A na záver – mnohí fanúšikovia debatujú, akej národnosti je naša nová posila. Je Erik Daniel Čech alebo Slovák? „Narodil som sa v Hodoníne, mama je Češka a otec Slovák. Rodičia sa však hneď po mojom narodení presťahovali do Holíča, kde som vyrastal, no mám české občianstvo, keďže som sa narodil v Hodoníne. Odmalička však žijem na Slovensku a cítim sa ako Slovák, len mám český pas,“ uzavrel Erik Daniel.

 

Vizitka Erika Daniela

Erik Daniel futbalovo vyrastal v Holíči, profesionálnu kariéru naštartoval v Liberci. Od zimy 2013 pôsobil v Spartaku Myjava, kde strávil štyri roky. Od leta 2016 bol hráčom Ružomberka, patril tam k najvýznamnejším oporám tímu. Prispel k tretiemu miesta Ružomberka v sezóne 2016/17 i k úspešnej ceste európskymi pohármi. Jeho kvality potvrdzujú aj štatistiky – v sezóne 2016/17 dal päť gólov a pripísal si šesť asistencií, o rok neskôr strelil štyri góly a pridal osem asistencií. Vo Fortuna lige odohral 191 zápasov, dal v nich 23 gólov.

Krajina: Česká republika

Narodený: 4. februára 1992 v Hodoníne

Výška: 178 cm

Post: krídelník

Kluby: MFK Ružomberok, Spartak Myjava, FC Slovan Liberec, FK Šardice, Iskra Holíč

 

 

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Bulletin na dnešný zápas ŠK Slovan Bratislava - Besiktas JK.
Prinášame organizačné pokyny pre deti zo základných škôl a futbalových klubov, ktoré sa zúčastnia na dnešnom zápase.
Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.