Úvod Správy Prípravné zápasy Kvalitní hráči bez problémov zapadnú do tímu

Kvalitní hráči bez problémov zapadnú do tímu

Aktuálne o letnej príprave s trénerom Martinom Ševelom.

Belasí od stredy zarezávajú v letnej príprave. Začali ju ako prví zo všetkých tímov vo Fortuna lige, čo však má svoj zmysel, veď už o mesiac je na programe prvý súťažný zápas novej sezóny. Náplň úvodných dní prípravy i aktuality z prostredia tímu priblížil Martin Ševela.

K mužstvu sa už pripojili všetci hráči z aktuálneho kádra s výnimkou piatich reprezentantov a Ibrahima Rabia, ktorý naskočí do tréningov v pondelok. Mladí hráči zo širšieho kádra (Trnovský, Jackuliak či Potoma), ktorí bežne trénujú s prvým tímom, sa počas týždňa pripravovali so starším dorastom na dôležitý víkendový duel s Nitrou.

„Hráči nabehli do prípravy s chuťou, po krátkej dovolenke prišli dobre naladení a odhodlaní opäť pracovať. Začali sme v menšom počte, pretože nám chýbajú reprezentanti a niektorí hráči si ešte doliečujú zranenia. Som rád, že novici Erik Daniel a Myenty Abena veľmi dobre a rýchlo zapadli do nášho tímu. Keď príde kvalitný futbalista, tak nemá absolútne žiaden problém zapadnúť do mužstva. Teší ma, že prišli títo dvaja hráči, celkovo môžem s prístupom hráčov vysloviť spokojnosť, splnili všetko, čo sme im naordinovali,“ povedal Martin Ševela.

A na čo boli zamerané prvé dni prípravy? „Úvod je zameraný najmä na reštart čo sa týka zaťaženia organizmu. V priebehu desiatich dní dovolenky neprídete o kondíciu, je však dobré sa po krátkej pauze opäť naštartovať a vrátiť sa do tempa. Musíme byť rozumní, postupne budeme zvyšovať tréningový objem i intenzitu. Príprava bude postupne gradovať, čaká nás šesť prípravných zápasov s veľmi zaujímavými súpermi. Počas prvých dní sme zapracovali rôzne cvičenia či malé hry, ktoré sme dali do súťažnej formy. Hráči hneď skraja prípravy ukázali vášeň a zápal pre hru, čo sú atribúty, ktoré nás zdobili v uplynulej sezóne a budeme sa ich snažiť ďalej rozvíjať. Počas prípravy budeme samozrejme pracovať aj na veciach, v ktorých sme mali medzery, tie chceme pred novou sezónou odstrániť a byť ešte lepší,“ pokračoval tréner belasých.

V úvode prípravy si zranenia doliečujú dvaja stredoví hráči, pozitívne je, že ich zdravotný stav sa každým dňom zlepšuje. „Joeri de Kamps mal aj počas dovolenky individuálny tréningový plán, bolo dôležité, aby bol čo najskôr zdravý a mohol sa vrátiť do formy z uplynulej sezóny. Momentálne trénuje individuálne, uvidíme, kedy bude môcť absolvovať plnú záťaž. Ale aj preto sme začali prípravu skôr, aby sme zistili zdravotný stav týchto hráčov a mohli im pomôcť. Marin Ljubičič utrpel menšie zranenie v poslednom zápase sezóny. Absolvoval potrebné terapie a verím, že najneskôr do týždňa už bude fit a bude môcť naplno trénovať.“

Počas najbližších dní sú na programe prípravné a kvalifikačné zápasy. Dnes hrá Slovensko prípravný duel s Jordánskom, Bulhari hrajú v Česku a Slovinci v Rakúsku. V akcii tak môžu byť slovanisti Dominik Greif, Vasil Božikov či Andraž Šporar. V sobotu hrá Maďarsko aj s Dávidom Holmanom v Azerbajdžane. „Osobne si pôjdem pozrieť Dominika Greifa, ktorý by mal chytať proti Jordánsku. Veľmi mu to prajem, reprezentačnú pozvánku si zaslúžil aj za výrazný pokrok, ktorý urobil čo sa týka fyzickej i mentálnej pripravenosti. Budem rovnako zvedavý na ďalších našich hráčov, verím, že sa im v reprezentáciách bude dariť. Rovnako ma tešia včerajšie dva góly Davida Strelca, ktorý aj v reprezentácii ukazuje svoj nesporný talent,“ uzavrel Martin Ševela.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.
Dôležité informácie pred sobotňajším zápasom.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.