Úvod Správy Mládež Starší dorast krok od vytúženej trofeje

Starší dorast krok od vytúženej trofeje

Naši starší dorastenci môžu v sobotu dosiahnuť majstrovskú definitívu.

ŠK Slovan zažíva výnimočnú sezónu – prvý tím i ženy získali majstrovské tituly, juniorka postúpila do II. ligy a blízko k veľkému úspechu je aj náš starší dorast. Zverenci Vladimíra Gálu môžu v sobotu rozhodnúť o zisku titulu.

Dve kolá pred koncom má naša U19 päťbodový náskok pred Trnavou. Belasí hrajú v sobotu s Nitrou a pokiaľ zvíťazia, stanú sa bez ohľadu na výsledok trnavského zápasu majstrami SR. Víťazstvom v lige získava tím automaticky aj miestenku v budúcoročnej edície mládežníckej Ligy majstrov.

Duel sa odohrá v sobotu 8. júna o 11:00 na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze. Pozývame všetkých fanúšikov, aby prišli podporiť naše talenty v tomto dôležitom zápase.

Stretáva sa prvý tím tabuľky s ôsmym, v doterajších vzájomných zápasoch v sezóne sa zrodila remíza 0:0 a na jar triumfovali slovanisti v Nitre 2:1.

„Celý týždeň sme venovali príprave na tento zápas. Tieto okamihy vnímame ako odmenu pre chalanov za celoročnú prácu, verím, že aj posledný krok zvládneme k spokojnosti a o majstrovskom titule rozhodneme v domácom prostredí. Nečaká nás nič jednoduché. Nitra má svoju kvalitu, vždy chcela hrať futbal, takže to môže byť obojstranne zaujímavý zápas. Urobili sme maximum, aby sme tento duel zvládli, škoda, že nám pre reprezentačné povinnosti chýba David Strelec, no budeme bojovať aj zaňho,“ povedal tréner našej U19 Vladimír Gála.

Medzi Slovanom a Trnavou je päť bodov, pričom vzájomné zápasy hovoria v prospech Spartaka. Belasí tak musia mať v konečnom účtovaní o bod viac než Trnava. Preto ak nechcú riešiť výsledok súbežne hraného zápasu Žilina – Spartak, potrebujú na definitívu v sobotu vyhrať. „Nekalkulujeme, pozeráme sa len na seba a venujeme sa len dôkladnej príprave na sobotu. Urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme posledný krok dosiahli doma, čiže pôjdeme za tromi bodmi,“ dodal Vladimír Gála.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan sa v sobotu o 20:00 predstaví v Žiari nad Hronom proti nováčikovi súťaže FK Pohronie.
Doterajší asistent trénera povedie belasých v zajtrajšom súboji s Pohroním.
Zápas 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s KF Feronikeli odohráme v stredu 24. júla o 18:00.

Neprehliadnite

Zápas 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s KF Feronikeli odohráme v stredu 24. júla o 18:00.
Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.