Úvod Správy Fortuna liga Deň, keď môžeme spolu osláviť úspešnú sezónu

Deň, keď môžeme spolu osláviť úspešnú sezónu

Slovanisti dnes o 19:00 privítajú Sereď.

V sezóne 2018/19 zostáva odohrať posledných 90 minút. Pre belasých bude mať záver sezóny sladkú, majstrovskú príchuť. Po piatkovom zápase so Sereďou (výkop o 19:00) si totiž na Tehelnom poli prevezmú trofej pre majstra SR.

Vstupenky si od 8 eur môžete zakúpiť on-line v sieti Ticketmedia.sk, prípadne v deň zápasu od 17:30 v priestoroch cash-less na námestí štadióna Tehelné pole.

Pripravujeme pre vás sprievodný program pred zápasom a po zápase sa na hracej ploche uskutočnia majstrovské oslavy aj za účasti fanúšikov. Viac informácií TU!

V poslednom kole sa stretne už istý majster so šiestym tímom priebežnej tabuľky, súperov delí 39 bodov. Sereď ešte má teoretickú šancu skončiť na piatom mieste, na Michalovce stráca dva body.

Čísla hovoria, že tí, ktorí prídu v piatok na Tehelné pole, sa môžu tešiť na ofenzívny futbal. Slovan dal v doterajších piatich zápasoch na novom štadióne 18 gólov. Sereď sa v posledných kolách strelecky rozbehla, šokujúco vyhrala 4:3 v Dunajskej Strede a naposledy tesne podľahla Žiline (2:3).

„Zápasy zo záveru sezóny sú otvorenejšie než tie v jej priebehu, pretože väčšina tímov už splnila svoje ciele. Očakávam otvorenejší a divácky zaujímavý duel. Povinnosť nám velí získať tri body a natiahnuť domácu víťaznú šnúru. Chceme opäť streliť čo najviac gólov a zároveň udržať nulu vzadu,“ povedal Martin Ševela na margo piatkového merania síl.

Okrem bodky za sezónou je témou aj šanca Andraža Šporara prekonať strelecký rekord Róberta Semeníka zo sezóny 1995/96. Na vyrovnanie rekordu potrebuje Andraž jeden gól, na prekonanie dva. Rovnako to bude rozlúčkový zápas Róberta Vitteka. Uvidia fanúšikovia parádny útok Šporar – Vittek? „Všetci chceme pomôcť Andražovi v prekonaní rekordu a taktiež Robovi k stovke gólov v Slovane. Tomu prispôsobíme aj systém. V prípade potreby vieme hrať na dvoch útočníkov, pričom jeden z nich by vypomáhal aj defenzíve,“ vyjadril sa tréner belasých, ktorý už má určitú predstavu o minutáži pre Vitteka. „Konkrétne číslo nepoviem, ale už teraz sme s Robom dohodnutí, že nastúpi až počas zápasu a na ihrisku zostane do konca. Či to bude na 10, 15 alebo 20 minút, to uvidíme podľa situácie a momentálneho rozhodnutia. Roba budeme potrebovať v šestnástke súpera, stále má výborný výber miesta, orientáciu a koncovku. Verím, že sa dostane minimálne do jednej šance a že ju aj dokáže premeniť.“

Potešiteľný je vývoj zdravotného stavu mužstva. „Po zranení začal Vasil Božikov naplno trénovať a ak sa nič vážne nestane, bude v zápasovej nominácii. Ďalšie vyšetrenia zároveň preukázali, že zranenie Jurija Medveděva nie je tak vážne, ako sa pôvodne predpokladalo, takže nebude potrebovať operáciu. Uvidíme, či s ním budeme môcť počítať aj v zápase. Pre zdravotné ťažkosti nám naďalej chýba Joeri de Kamps, otáznik visí nad štartom Ibrahima Rabia a Borisa Cmiljaniča,“ vyhlásil Martin Ševela, ktorý nemôže počítať ani so službami Davida Strelca, ten aktuálne reprezentuje Slovensko do 18 rokov na Slovakia Cup-e.

Na tri z piatich jarných domácich duelov prišla dvojciferná návšteva, na každom bola fantastická atmosféra. V rámci posledného preview v sezóne to zdôraznil aj tréner. „Hráčom hovorím, že Tehelné pole nie je „bežný“ štadión, ale že je to futbalový chrám. Je tu deň, keď môžeme spoločne osláviť všetko, čo sme zažili v tejto sezóne. Atmosféra bola doteraz úžasná. A nemyslím len kotol, ktorý fandeniu „šéfuje,“ ale aj B-tribúnu či hlavnú tribúnu. Pohľad na rodiny s deťmi, ktoré prídu na štadión a fandia spoločne s kotlom, je jednoducho úžasný. Je skvelé vidieť ako rodiny s deťmi chodia na Slovan a predovšetkým nás aktívne podporujú. Verím, že ľudia si nájdu cestu na štadión, hrá sa predsa v piatok po pracovnom týždni pred víkendom, čiže ideálny čas aj deň. Už sa teším, ako všetci po zápase spoločne zažijeme tú peknú a víťaznú emóciu s majstrovskou trofejou,“ uzavrel Martin Ševela.

Vzájomné zápasy

Naša bilancia so Sereďou je stopercentná, vyhrali sme všetky tri ligové zápasy – postupne 2:1 v Bratislave (góly Saláta, Čavrič) a vonku 1:0 (Šporar) a 4:1 (Strelec, Ljubičič, Šporar a Adekuoroye si dal vlastenca).

Dôležité informácie

Zápas 10. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď sa začína v piatok 24. mája o 19:00 a povedie ho rozhodcovská trojica P. Hrčka – D. Hrčka, Chládek. Vstupenky v predaji on-line na Ticketmedia.sk alebo v deň zápasu od 17:30 v priestoroch cash-lessu na námestí štadióna Tehelné pole.

Organizačné pokyny nájdete TU.

Informácie o sprievodnom programe nájdete TU.

Informácie o majstrovských oslavách nájdete TU.

Zápasový bulletin na stiahnutie TU

Slovan TV
Aktuálne novinky
Bulletin na dnešný zápas ŠK Slovan Bratislava - Besiktas JK.
Prinášame organizačné pokyny pre deti zo základných škôl a futbalových klubov, ktoré sa zúčastnia na dnešnom zápase.
Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.