Úvod Správy Niké liga Významný deň velí zvíťaziť

Významný deň velí zvíťaziť

Slovanisti v sobotu o 15:00 privítajú Žilinu.

Oslava storočnice a 50. výročia zisku PVP, premiéra novej klubovej hymny a atraktívny súboj dvoch ofenzívne ladených tímov a zároveň najúspešnejších klubov novodobej histórie slovenského futbalu. A to všetko samozrejme na novom, modernom štadióne doma na Tehelnom poli.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan – MŠK Žilina (výkop v sobotu o 15:00) si môžete zakúpiť on-line na Ticketmedia.sk a taktiež v deň zápasu od 13:30 v priestoroch cash-less na námestí štadióna Tehelné pole. V súčasnosti je predaných cez 9 000 vstupeniek.

Pred zápasom i po zápase je pripravený sprievodný program a premiéru bude mať aj nová klubová hymna.

V sobotu sa stretne už istý majster Slovenska so štvrtým tímom priebežného poradia, súperov delí 25 bodov. Žilina sa väčšinu sezóny držala na druhom, prípadne treťom mieste, no po sérii piatich prehier sa prepadla mimo pohárové pozície. Na tretí Ružomberok však stráca len dva body. 

Belasí vstúpili do jari sériou deviatich víťazstiev v rade. Na prelome apríla a mája odohrali dva duely v rade na ihriskách súperov, oba tesne prehrali a radi by sa tak vrátili na víťaznú vlnu. Žilinčania naposledy bodovali ešte v poslednom marcovom kole, keď v Ružomberku remizovali 1:1. Naposledy podľahli doma Dunajskej Strede 1:2.

„Je to storočnica Slovana Bratislava, takže sa patrí osláviť ju víťazstvom. Spoločne s hráčmi urobíme maximum, aby sme sa k oslave pridali kvalitným výkonom a úspešným výsledkom. Po dvoch zápasoch, ktoré sa nám výsledkovo nevydarili a neboli sme dostatočne efektívni, sa chceme vrátiť k tomu, čo nás zdobilo v doterajšom priebehu sezóny. Verím, že sprievodný program pred zápasom i oslavy po zápase prilákajú do hľadiska čo najviac fanúšikov. Podpora našich priaznivcov je pre nás veľmi dôležitá a prajeme si zažiť podobne skvelú atmosféru ako na predchádzajúcich zápasoch na Tehelnom poli,“ povedal Martin Ševela.

V súbojoch so Žilinou padá veľa gólov, priemer z posledných desiatich duelov je 3,4 gólu na zápas. „My aj Žilina sa prezentujeme ofenzívnym poňatím hry, i keď samozrejme, musíme byť zodpovední a pozorní aj v defenzívnej činnosti. Naposledy sme v Žiline udržali nulu a dali sme tri pekné góly, na čo by sme radi nadviazali. Nám vyhovuje, keď súper nehrá „tvrdú“ defenzívu a snaží sa hrať futbal. Tento fakt nás však nesmie uspať, skôr to vnímam ako motiváciu zdolať kvalitného súpera, ktorý bojuje o Európu a ide mu o veľa. My máme storočnicu, ktorú oslavujete len raz a preto nám nesmierne záleží na tom, aby tri body ostali na Tehelnom poli.“

Tréningový proces počas týždňa prebiehal štandardne, v piatok belasí absolvovali predzápasový tréning na Tehelnom poli. „Dnes sme trénovali na Tehelnom poli na výborne pripravenom ihrisku, kde môžeme predviesť kombinačný futbal. Po dvoch zápasoch vonku bol už samotný tréning na Tehelnom poli zážitkom a veľkou motiváciou pred sobotňajším duelom. Verím, že fanúšikovia v čo najväčšom počte zaplnia tribúny štadióna,“ vyhlásil náš tréner.

Niektorí hráči ešte hlásia zdravotné ťažkosti. „Pre menšie zdravotné problémy nám chýbajú Vasil Božikov a Joeri de Kamps, obaja mali počas týždňa individuálny program. Po absencii v Ružomberku sa Arťom Suchockij zapojil do tréningového procesu, jeho štart je momentálne otázny,“ zhrnul Martin Ševela zdravotný stav tímu. Má tréner belasých ešte nejaké otázniky pri tvorbe základnej zostavy? „V zostave mám ešte otázniky. Niektorí hráči hlásili po poslednom zápase mierne nakopnutia a mali individuálnejší tréningový plán počas týždňa. Čo sa týka ofenzívnych pozícií, tam sú hráči v poriadku a neplánujem nič zásadné meniť, v defenzíve ešte mám nejaké otázniky. Definitívne rozhodnutie urobím v deň zápasu,“ uzavrel Martin Ševela.

Vzájomné zápasy

Slovan a Žilina odohrali 71 ligových zápasov. Belasí 30-krát zvíťazili, pätnásť duelov sa skončilo nerozhodne a z 26 zápasov sme odchádzali bodovo naprázdno.

Aktuálne ťaháme so Žilinou štvorzápasovú víťaznú sériu. Postupne sme zvíťazili v Bratislave 3:2 (góly Čavrič 2, Holman), v Žiline 1:0 (Saláta), pri rozlúčke s Pasienkami 5:2 (Suchockij, Ljubičič, Šporar, Apau, Strelec) a naposledy v Žiline 3:0 (Moha 2, Ljubičič). Belasí týmto triumfom získali už šesť kôl pred koncom majstrovskú definitívu.

Pamätný duel sme so Žilinou odohrali vo februári 2018, keď sme na prechodnej domácej pôde v Myjave zvíťazili vysoko 6:0 (Čavrič 3, Moha 2, Holman). Je to najvyšší triumf belasých nad týmto súperom od roku 1974.

Dôležité informácie

Všetky informácie o sprievodnom programe nájdete TU.

Všetky informácie o novej klubovej hymne nájdete TU.

Organizačné pokyny nájdete TU.

Zápas 8. kola nadstavby Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina sa začína v sobotu 11. mája o 15:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Glova – Weiss, Bobko.

Vstupenky sú v predaji on-line na Ticketmedia.sk alebo v deň zápasu od 13:30 v priestoroch cash-less na námestí štadióna Tehelné pole.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.